V A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - Hosté vletěli na meziříčský led hned od prvních vteřin zostra a nedávali domácím Bobrům ani kousek ledu zadarmo. Z toho pramenily chyby v obranné třetině a následná vyloučení. Hned v tom prvním se Jičín dokázal dostat do vedení, které již do konce zápasu nepustil. Na ledě v dresu Nového Jičína se objevil mimo jiné i bývalý kapitán Bobrů Přemysl Vašut, který v zápase jeden gól vstřelil a na další nahrál. Bobry tlačil trn zejména v obranné hře, kde nedokázali nabrat potřebnou sebejistotu, tomu také napovídá konečné skóre zápasu 4:8 ve prospěch hostí.
pátek 14.9.2012
4:8
(1:2, 2:2, 1:4)
Branky a nahrávky: 11. Sadil, 24. Coufal (Zábojník, Knebl), 30. Vodný, 50. Zábojník - 2. Zedník (Ivan), 5. Vašut (Skaloš, Chvostek), 28. Andrýsek (Gulda, Martiník), 32. Uhlár (Chvostek), 47. Toman, 53. Skaloš (Kabeláč, Zedník), 58. Andrýsek (Kabeláč, Vašut), 59. Uhlár (Gulda). Rozhodčí: Dobeš - Novák, Laczko.
Valašské Meziříčí: Slovák (Netolička) - Ambruz, Bokroš, Coufal, Heča, Machala, Knebl, Kolovratník, Prycl, Sadil, Ševčík, Šoula, Vajda, Varga D., Varga Mir., Vodný, Voznica, Zábojník
Nový Jičín: Šrámek - Andrýsek, Vašut, Ivan, Gulda, Hruška, Fišera, Chvostek, Martiník, Skaloš, Kabeláč, Martinčík, Zedník, Uhlár, Toman, Tomášek

Začátek utkání se nesl ve znamení přesilové hry a to pro Nový Jičín. Hosté dokázali tuto přesilovou hru zužitkovat, když Marek Ivan našel zadovkou volného Pavla Zedníka a ten se střelou nad Slovákovu vyrážečku nemýlil – 0:1.

Po prvním gólu se dostali ke slovu také domácí, když několikrát vyzkoušeli Šrámkovu pozornost, překvapit ho ale nedokázali. Ve třetí minutě se dopustil trestu Sadil, který zahákoval novojičínského hráče a šel si tedy odpočinout na dvě minuty. Další přesilovka a další gól. I tak by se dala nazvat bilance, kterou jsme mohli vidět v první třetině. Tentokrát po nahrávce Mariána Skaloše, přímo na hůl bývalému hráči Valmezu, Přemyslu Vašutovi na modrou čáru, který na nic nečekal a vymetl pavučiny Slovákovy branky – 0:2. Dá se říct, že do desáté minuty, jsme mohli být svědky více než dosti přesilovek, ať už na straně domácích, či na straně hostů.

Také domácí začali vystrkovat růžky. Při hře 4 na 4 a po chybné rozehrávce střelce prvního gólu Pavla Zedníka, vstřelil gól Zdeněk Sadil, který poslal bombu od modré čáry, mezi betony hostujícího gólmana – 1:2. V dalších minutách hry, přesněji ve dvanácté minutě byl vyloučen Martiník za sekání. HC NJ se dobře bránil, ale nakonec se přece jen podařilo domácím vytvořit slibnou šanci, pozorný Šrámek puk dobře pokryl. V závěru první třetiny, jsme viděli spíše než hezký hokej, hru nahoru, dolů. Dvě minuty před koncem této třetiny, si hráči z Valašska zahráli přesilovku 5 na 3. První faul přišel ke konci 17. minuty, když si vysloužil Hruška dvě minuty za hákování. Následoval ho Vašut za sekání. V poslední minutě, když byla dvojnásobná přesilová hra v plném proudu, si musel Lukáš Šrámek připadat jako na střelnici. Kotouč ho zasahoval z každé pozice, ze které to šlo. Naštěstí se nepodařilo Bobrům puk propasírovat za strážce svatyně, stav po první třetině byl tedy 1:2.

Na začátku druhé třetiny, se provinil Martiník, když byl až moc důrazný u mantinelu. Ševčík dostal přihrávku před prázdnou bránu, chtěl však ještě puk poslat do zadu. Přihrávka však nebyla přesná. Minutu poté, vyloučení opět na straně hostů, tentokrát se provinil Marek Ivan a šel na dvě minuty za sekání. Toto se stalo Novému Jičínu osudným. Viktor Coufal zkusil střelu mezi Šrámkovy betony a byl úspěšný – 2:2.

Nutno poznamenat že Šrámek nic neviděl, přes dobře clonícího domácího hráče. Dvě minuty poté, byl vyloučen Voznica za držení. Nyní měli šanci hosté uniknout na rozdíl jedné branky a to se jim také povedlo. Bohužel, už ne v přesilové hře. Martin Andrýsek tečoval nahození od modré, touš se dostal až za brankovou čáru Jiřího Slováka – 2:3.

Na odpověď nemuseli domácí čekat dlouho, Michal Vodný vybojoval puk a vymetl růžek Šrámkovy brány – 3:3. Ve 31. minutě se dostal do šance opět Vodný spolu s Vargou, nepodařilo se jim však vsítit gól. Této příležitosti se tedy zhostil Adam Uhlár a zvýšili na 3:4.

V dalších minutách si nevypracoval ani jeden tým vyloženě gólovou šanci. Ve 35. minutě byl vyloučen hráč hostů Martinčík a tak domácí měli šanci vyrovnat. Nestalo se tak. Domácí si chtěli zahrát v šesti a byli za to potrestáni, trest odpykával Ambruz. Ani hosté ovšem nedokázali využít přesilovku, opět jsme mohli být svědky hry nahoru, dolů. Gólu už jsme se ve druhé třetině nedočkali a po druhé třetině byl stav příznivější pro novojičínské hráče – 3:4.

Třetí třetina začala ve svižném tempu. Z domácích šla cítit jistá nervozita, kdy je tlačil čas. Hráči Nového Jičína zkoušeli překvapit Jiřího Slováka, ale ten se zaskočit nenechal. Chtělo to vymyslet akci, která by skončila gólem a tak se taky stalo! Opět se potvrdilo staré známé heslo nedáš – dostaneš. David Varga ujížděl sám na Šrámka, puk mu sjel a z dobré šance nebylo nic. Ovšem na druhé straně to vypadalo úplně jinak. Martin Toman si najel na přihrávku a tuto hezkou akci zakončil gólem – 3:5.

Krátce po tomto gólu, byl vyloučen Martiník, dnes již potřetí. Ačkoliv si Bobři vytvořili několik šancí, Šrámek byl proti a skóre měnit nechtěl. I přes tuto snahu mu to nebylo nic platné. Opět dobře postavení domácí, bránili Šrámkovi ve výhledu a Lukáš Zábojník ho přízemní střelou propálil od modré – 4:5.

Hráči Nového Jičína se snažili odskočit zpět na rozdíl dvou branek. Dobrý důraz před brankou předvedl Martin Kabeláč spolu s Pavlem Zedníkem, když krásně zkombinovali hru a přihráli volnému Mariánu Skalošovi, ten už neměl problém poslat kotouč do prázdné klece – 4:6.

Po tomto gólu se novojičínští nikam nehnali a snažili se spíše hlídat výsledek, než se hnát do útoku. Za to domácí Valaši měli na spěch a chtěli za každou cenu alespoň snížit na rozdíl jedné branky. To se jim nepovedlo. Největší problém jim dělal přechod do středního pásma, díky dobré obraně novojičínských.

Do konce zápasu zbývalo necelých pět minut a vypadlo to, že se výsledek už se nezmění. Radovat se mohli opět hosté, když zvýšili svůj náskok na rozdíl tři branek. Nejprve zachránila tyčka Jiřího Slováka, na dorážku už ovšem nestihl zareagovat a zcela volný Martin Andrýsek tak poslal touš do odkryté klece - 4:7. Hráči Nového Jičína stále neměli dost a po chybě gólmana Jiřího Slováka skóroval na konečných 4:8 Adam Uhlár.

Jaroslav Stuchlík (Valašské Meziříčí): Tohle utkání odhalilo naše slabiny v obranné hře, dostáváme strašně moc gólů, bohužel nevypadá to, že by se nám podařilo nějak obranu posílit, takže se musíme zaměřit na to, aby celé mužstvo hrálo zodpovědně dozadu. Jelikož góly vždy nějaké dáme, ale jak již jsem řekl, strašně moc jich dostáváme.