V A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - Ani ve svém druhém zápase letošní sezony a zároveň prvním na domácím ledě nedokázali Bobři získat proti svému soupeři ani bod. Orlová, notně posílená o zkušené hokejisty brzy vedla, nicméně do konce první části dokázali domácí hokejisté stav otočit a odcházeli do šaten s jednobrankovým náskokem. Druhá třetina však patřila hostům, kteří díky třem brankám otočili opět stav utkání. Třetí část hry přinesla dvě branky na každé straně a hostující Slovan si své dvoubrankové vedení již nenechal vzít. Velkou zásluhu na vítězství hostů měl třígólový útočník Marek Ivan. Nutno však zmínit, že oproti prvnímu zápasu byla již hra a nasazení Bobrů o poznání lepší a sympatičtější. Hokejisté Valašského Meziříčí tak stále čekají na první ligový bod do tabulky druholigové skupiny.
2. liga - skupina Východ 2010/2011, 2. kolo, sobota 11.9.2010
Orlová
4:6
(2:1, 0:3, 2:2)
Branky a nahrávky: 15.Bokroš (Matějný), 19.Matuštík (Fojtík T., Krumpoch), 45.Balga (Matějný, Růčka), 57.Varga D. (Bacul) - 3.Ivan (Škatula), 22.Škatula (Ivan, Flašar), 31.Valchář (Flašar, Ivan), 40.Ivan (Studený), 49. Grygar (Javín), 55.Ivan Rozhodčí: Kusý - Barteček - Fiala Vyloučení: 7:7 Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:4, 3:4, 3:5,3:6, 4:6
Valašské Meziříčí: Krumpoch (Vlachýnský) - Bacul, Balga, Blažek, Bokroš, Dvořák, Fojtík J. Fojtík T., Kostelňák, Martiník, Matějný, Matuštík, Musil, Palík, Růčka, Varga D. Varga M., Varga Mir., Vašut.
Orlová: Šafránek (Gleich) - Flašar, Javín, Štefanka, Sznapka, Tomis, Samiec, Hegegy, Blatoň, Škatula, Studený, Valchář, Holuša, Grygar, Kraft, Ivan, Galgonek

Do utkání šli Bobři určitě s cílem odčinit vysokou porážku v Přerově. Šanci dostali již ve druhé minutě, kdy hráli přesilovou hru. Udeřilo ovšem na druhé straně. Škatula předložil IVANOVI, který prostřelil Krumpocha poprvé. Bobři se po té do svého soka zakousli, ale orlovská obrana v čele se Šafránkem je skoro k ničemu nepustila. Až v čase 14:04 se ve skrumáži před bránou Orlové nejlépe zorientoval BOKROŠ, který dopravil puk za brankovou čáru. 1:1. Za další čtyři minuty bylo na stadionu ještě veseleji, po naskočení z trestné lavice dostal MARTIN MATUŠTÍK nahrávku od Martiníka. V samostatném úniku si nedělal problémy a otočil skore zápasu na 2:1. Do kabin šli tedy spokojenější domácí.

Hned po návratu ze šaten čekala Bobry těžká situace. Sudí je poslal do tří. ŠKATULA dokázal této situace využít a vyrovnal. V čase 30:47 VALCHÁŘ otočil na 3:2 pro hosty. Bobři se snažili něco s výsledkem udělat, ale to co s ním udělal půl minuty před sirénou IVAN, určitě nebylo cílem. Orlová si do poslední části odnesla vedení 4:2.

Do poslední části nastoupil do brány Bobrů Vlachýnský. V čase 44:05 se mohl radovat z golu BALGY, který využil přesilovou hru a snížil na 4:3. Za další tři minuty ale musel lovit puk ze své sítě, Grygar trefil po víko a Orlová opět odskočila. V čase 54:28 udusal šance Bobrů IVAN, který tak zakončil svůj hattrick. 6:3. V čase 56:23 sice snížil oslavenec DAVID VARGA, který si tak ke svým narozeninám dal dárek v podobě gólu. Bobři po té odvolali brankáře, ale skorovat se jim již nepodařilo. Orlová si tedy veze z ValMezu vítězství 6:4.

Roman Sedlák (Valašské Meziříčí):
Je to škoda, dobrý úvod. Měli jsme štěstí, dali jsme gól v 5 na 3, Martin Matuštík tam dobře ujel. Byl to zápas o individuálních chybách. Když už jsme to dotáhli, tak přišla nějaká chyba a to nás srazilo do kolen. Ale za snahu a odhodlání si kluci jednoznačně zaslouží absolutorium. Je potřeba jim dát čas, doufám, že to fanoušci pochopí. Ale už je potřeba vyhrát, máme za sebou 2 těžké soupeře a teďka nás čekají dvě derby. Věřím, že bychom to měli zlomit hned v tom Novém Jičíně. Nebo potom už by to mohl být problém, kdyby ty prohry začaly narůstat. Bylo by to špatné zejména po psychické stránce. Zápas v Přerově byl hodně špatný, ale dneska jsme podali slušný výkon, ale štěstí a trošičku více hokejovosti bylo spíše na straně Orlové.