V A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - Hráči Valašského Meziříčí měli v prvním barážovém utkání výhodu domácího prostředí. První třetinu se hosté pouze rozkoukávali a Bobři měli více ze hry, což potvrdili i vedoucím golem. Ve druhé třetině ale postupně výkon Bobrů uvadal, přestože se dostali do vedení 3:1. Do druhé sirény ale Orlová dokázala snížit. Ve třetí třetině navíc dokázali hosté srovnat a poslat utkání do prodloužení, ve kterém navíc strhli skore na svou stranu. Bobři tak ve středu musí bezpodmínečně vyhrát, aby si udrželi naději na start ve druhé lize v příštím ročníku.
2. liga - skupina Východ 2012/2013, 1. kolo, sobota 9.3.2013, Valašské Meziříčí
Orlová
3:4p
(1:0, 2:2, 0:1 - 0:1)
Branky a nahrávky: 2. Martiník (Varga Mar.), 27. Mikel (Kolovratník, Varga Mir.), 38. Ambruz (Varga D., Varga Mir.) – 36. Matějíček (Studený), 40. Štefanka (Studený), 48. Zakuťanský (Novák, Galgonek), 65. Grepl. Rozhodčí: Volf - Švarc, Velinský Vyloučení: 8:10 Využití: . V oslabení: . Diváci: . Střely na branku: . Průběh utkání: .
Valašské Meziříčí: Slovák - Ambruz, Bokroš, Coufal, Heča, Kolovratník, Kvapil, Martiník, Maršálek, Mikel, Prycl, Smetana, Varga D., Vajda, Varga Mar., Varga Mir., Voznica
Orlová: Urbánek R.- Podešva, Szašter, Ciupa, Golab, Zamečník, Plašek, Kotásek, Novák, Studený, Urbánek T., Štefanka, Galvonek, Grepl, Zakutanský, Kanaloš, Matějíček, Fábry, Hanzl, Mintěl

Do utkání vstoupili lépe Bobři, kteří hned od začátku zasypávali Urbánka v brance Orlové proudem střel. A hned ve druhé minutě tato snaha měla i golový efekt. Po buly se puk dostal k volnému Ondřeji Martiníkovi, který překvapil Urbánka a poslal Bobry do vedení. Další šanci si v přesilovce vytvořil Heča, ovšem Urbánek byl pozorný. V další části hry se na povrch dostávaly i velmi tvrdé ataky orlovských hráčů, které byly mnohdy daleko za hranicí pravidel. Jeden takový odnesl krvavým šrámem Viktor Coufal. Přesto píšťalka sudích zůstala potichu. Po té měl další šanci Martiník, ale branku přestřelil. V dalším průběhu hry se ukázal hlavní neduh hry Málkovy družiny, a sice přesilové hry. Bobři prakticky nebyli schopní se dostat k nějakému vážnějšímu ohrožení Urbánkovy svatyně. Do první přestávky se tak šlo za stavu 1:0 pro Bobry.

Druhá třetina opět začala náporem Bobrů. Velkou šanci měl Patrik Kolovratník, avšak Urbánek špičkou betonu vykopl puk z jinak prázdné branky. Ovšem po té, co se na led dostal útok Orlové vedený Václavem Studeným, měla i obrana Bobrů plné práce. Nejvíc jí ale měl brankář Jiří Slovák, který během chvilky musel pokrýt až pět střeleckých pokusů mířících do jeho branky. Ve dvacáté sedmé minutě dostali Bobři přesilovku 5 na 3, kterou dokázali skvěle zužitkovat. Patrik Kolovratník poslal puk svému parťákovi na modré čáře Miroslavu Mikelovi, kterýsi puk potáhl na hranici kruhu, odkud propálil Urbánka a poslal Bobry do dvoubrankového vedení. V půlce zápasu došlo i na méně hokejové momenty. Nejprve Martin Varga kolenem sestřelil jednoho z orlovských hráčů, aby se o chvíli později strhla šarvátka před Jiřím Slovákem. Hlavní aktéři Podešva, Szaajer (ORL) a Mikel, Kolovratník (VAL) nafasovali dvou minutové tresty za hrubost. Kolovratník dostal ještě další dvě minuty navrch. Orlová ovšem ze své přesilovky moc neměla. Grepl totiž při pokusu sklepnout si rukavicí puk loktem atakoval jednoho z domácích beků a šel také pykat na trestnou lavici. Hokejové dění se na led vrátilo v minutě šestatřicáté, kdy Marek Matějíček ukázal důraz před brankou a dotlačil puk za Slovákova záda. O minu později ale Bobři dokázali odpovědět. David Varga si z obránců Orlové udělal slalomovou dráhu a předložil puk Martinu Ambruzovi, který neměl žádný problém trefit prázdnou branku. 50 vteřin před sirénou ovšem Filip Štefanka napřáhl na modré čáře a puk přesně zapadl do Slovákovy branky. 3:2.

Třetí třetina začala tak, jak skončila ta předešlá. Čili snahou Orlové o co nejlepší výsledek. V 45. minutě měla Orlová velký tlak, ovšem domácí obrana odolávala. Z protiútoku zahrozil Bokroš, ale Urbánka nepřekonal. Neúspěšný byl i o chvíli později David Varga. A tak přišel trest, a nutno říci, že zasloužený. Michal Zakuťanksý přesně trefil mezírku mezi betony Slováka. 3:3. O chvíli později Bokroš trefil břevno. Úspěšný nebyl ani o chvíli později, kdy trefil opět tyč Urbánkovy branky. A když v poslední minutě Bobři trestuhodně zahodili únik 3 na 1, směřovalo utkání do prodloužení. To rozhodl po 65 minutách ranou do šibenice Vít Grepl. Orlová tak vede na zápasy 1:0 a je krok od návratu mezi druholigová mužstva. Naopak Bobři musí ve středu bezpodmínečně vyhrát.