Bobři rozstříleli Prostějov 8:3

V tomto utkání hostili Bobři celek Jestřábů z Prostějova a už od začátku utkání dávali na ledě znát, kdo je domácí. Bobři i přes inkasovanou první branku zatížili konto soupeře 8 góly, když se trefili dvakrát Šebesta, Brunec a po jedné brance přidali Sochorek, Růčka, Varga D. a Hruškovský. V utkání se na straně Bobrů představil i nový obránce Michal Palík.
2. liga - skupina Východ 2009/2010, 23. kolo, středa 16.12.2009
Prostějov
8:3
(5:1, 1:1, 2:1)
Branky a nahrávky: .3. Šebesta (Vašut), 4. Sochorek (Hruškovský), 10. Brunec, 13. Brunec (Varga D.), 15. Růčka (Matějný), 28. Šebesta (Bokroš), 43. Varga D. (Lhotský, Brunec), 56. Hruškovský (Dvořák P.) - 1. Kolibár (Brynecký), 28. Luža, 43. Stejskal Rozhodčí: Krenželok - Fiala, Barteček. Vyloučení: 5:6. Využití: 2:1. V oslabení: 1:0. Diváků: 400. Průběh utkání: 0:1, 6:1, 6:2, 7:2, 7:3, 8:3 .
Valašské Meziříčí: Mocek (Krumpoch) - Blažek, Bokroš, Brunec, Dvořák P., Dvořák O., Hruškovský, Matějný, Vnenk, Mlynář, Růčka, Sochorek, Šebesta, Vaněček, Varga D., Varga Mir., Lhotský, Pavlík, Vašut, Tatarčík, Varga M.
Prostějov: Sedlář (Musil) - Paška, Luža, Kolibár, Doseděl, Spurný, Kučírek, Trojan, Jedlička, Piluša, Rak, Brynecký, Stejskal, Duba, Novosad, Žajgla, Zábranský, Bašnár

Neuběhla ani minuta utkání a domácí se dostávají pod tlak, který končí brankou Jestřábů z Prostějova. V závaru se nejlépe zorientoval Jan Kolibár, který prostřeluje domácího brankáře Jakuba Mocka mezi betony 0:1. Po inkasovaném gólu však jako již tradičně Bobři ožívají a postupně se začali více tlačit před bránu Sedláře. Vyrovnání zajistil střelou zápěstím domácí kapitán Pavel Šebesta, který z pravé strany prostřelil hostujícího Dalibora Sedláře, který před dvěmi sezony hájil branku Bobrů 1:1. Po tomto gólu domácí hokejisté zcela ovládli led a v průběhu 4. minuty utkání jdou domácí do vedení. obránce Hruškovský vybojoval u mantinelu puk, který přihrál na zcela osamoceného Dalibora Sochorka, který tváří tvář Sedlářovi mu nedal šanci a střelou k tyči poslal Bobry do vedení 2:1. Po inkasované brance si hosté vyžádali oddechový čas. Poté se hra přelévala z jedné strany na druhou. Šance hostujícího Duby a Hloucha zůstaly nevyužity. Na začátku 10. minuty utkání se projevila dravost a rychlost domácího útočníka Tomáše Brunce , který vybojoval ve středním pásmu puk a z levé strany prostřelil střelou zápěstím Dalibora Sedláře potřetí 3:1. Po inkasované brance hosté střídají brankáře a namísto Sedláře přichází Musil. Ten však dlouho své čisté konto neudržel. Ve 12. minutě utkání střílí svou druhou branku v zápase Tomáš Brunec, který tak navyšuje náskok domácích již na tři branky 4:1. Hluché místo hostů pokračovalo i v 15.minutě utkání, kdy od modré čáry propálil Musila domácí obránce Luděk Růčka 5:1. Poté i Jestřábi zahrozili. Střely Jedličky ani Spurného však v síti Mocka neskončily. První třetinu tak i přes špatný začátek vyhráli jednoznačně domácí Bobři.

Do druhé třetiny nastoupili hosté s odhodláním ještě výsledek zvrátit. Ovšem ve 22. minutě je první vyloučený zápasu hostující Kolibár. V přesilovce se v obrovské šanci zjevil domácí David Varga. jeho střelu však Musil pokryl. V přesilovce však zahrozili i hosté. Brynecký ujel domácí obraně a jen skvělý zákrok Mocka překazil radost hostujícímu útočníkovi. Poté byli vyloučeni hráči v krátkém sledu na obou stranách. Běžela 28. minuta utkání a Bobři opět zvyšují náskok. Ve vlastním oslabení ujela dvojice Pavel Šebesta - Lukáš Bokroš, kteří si vyměnili puk a prvně jmenovaný po krásné akci zvyšuje vedení domácích 6:1. V pokračující přesilové hře se však prosazují i hosté. Prudkou střelu na Mocka vypálil od modré Patrik Luža, který prostřelil vše, co mu stálo v cestě 6:2. Jestřábi po vstřelené brance ožili a vlítli na domácí Bobry. I přes šance hostujících útočníků však skore změněno do konce druhé třetiny nebylo. Po dvou třetinách tedy Bobři vedli nad svým soupeřem v poměru 6:2.

Třetí třetina začala vyloučením hostujícího Žajgly. V přesilovce se utrhla třetí lajna domácích a agilní Tomáš Brunec společně s Luďkem Lhotským předložili přesný pas před brankoviště svému spoluhráči Davidu Vargovi, který zasunul puk za bezmocného Musila posedmé. 7:2. Po dvaceti vteřinách hry však Jestřábi opět snižují zásluhou Martina Stejskala, který prostřelil Mocka mezi betony 7:3. V 56. minutě utkání střílí osmý a poslední gól Bobrů v dnešním zápase domácí bek Bohuslav Hruškovský, který po skvělém pasu od Petra Dvořáka od modré propálil hostujícího Musila 8:3. Bobři si zkušeně pohlídali konec zápasu a zaslouženě vítězí nad svým soupeřem z Hané.

Aleš Tomášek ( Hk Jestřabi Prostějov):
Řekli jsme si, že budeme hrát zezadu, bohužel po první třetině, která skončila 5:1 jsme neplnili to co jsme chtěli. Dostali jsme hloupé branky po chybách a od toho se odvíjel celý zápas.

Roman Sedlák ( HC Bobři Valašské Meziříčí):
Dnes nám to padalo, jako posledni dobou padá a jsme za to rádi. Soupeř má kádr plný zvučných jmen, takže jsme za vítězství rádi. První branku beru na sebe, chtěli jsme trošku změnit složení útoků. Do konce roku nás čeká ještě hodně těžký zápas s Hodonínem, oba týmy mají formu. My ale budeme chtít určitě vyhrát a potěšit tak naše fanoušky.