Bobři se Vsetínem tentokrát neúspěšní

V A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - Hokejisté Valašského Meziříčí sehráli své další přípravné utkání na ledě VHK Vsetín. Meziříčští hráči však oproti svému soupeři, který vyjel takřka v "plné síle" se museli obejít bez mnoha hráčů základní sestavy a tak trenér Stuchlík dal šanci především mladším hráčům, které chtěl vidět v zápasovém rytmu. V zápase bohatém na vyloučení však tentokrát byli o branku lepší hráči Vsetína. O góly Valašského Meziříčí se postupně postarali Voznica, dvakrát Ševčík a exvsetínský Knebl. I přes jednobrankovou prohru však mužstvo zanechalo dobrý dojem a účel tohoto přípravného utkání byl splněn.
pátek 7.9.2012
Vsetín
5:4
(3:2, 1:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 3. Podešva (Mečiar, Brezáni), 14. Mikšovský (Kajaba, Vodák), 17. Podešva (Brezáni, Kubo), 27. Podešva (Kajaba), 56. Tichý (Korčák, Zúbek) - 4. Voznica (Ševčík, Varga D.), 11. Ševčík, 38. Ševčík (Zábojník), 57. Knebl (Vajda Vyloučení:8:12 Využití:3:2 V oslabení:0:0 Diváci: 470 Průběh utkání: 1:0, 1:2, 4:2, 4:3, 5:3, 5:4.
Vsetín: Plšek - Farda, Vrba, Vodák, Tichý, Mečiar, Žabčík, Tesařík - Zúbek, Vaněk, Vítek, Kajaba, Korčák, Mikšovský, Kubo, Podešva, Brezáni.
Valašské Meziříčí: Slovák - Sadil, Heča, Mikel, Vajda, Zábojník, Kolovratník, Mir. Varga, Novosad, Prycl, Dav. Varga, Ševčík, Voznica, Knebl, Šoula, Coufal.

Přípravné derby Vsetína s Valašským Meziříčím přineslo od prvních minut útočný hokej. Aktivnějším týmem byli od úvodního vhazování domácí a po zásluze se také, ve třetí minutě, ujali vedení. V přesilovce palil od modré Mečiar a jeho nepřesná střela se od zadního mantinelu odrazila přímo na hůl Jana Podešvy, který zblízka zavěsil nechytatelně pod břevno. Vzápětí mohl po Vaňkově pohotové příhře zvýšit Vrba, na Slováka ale nevyzrál a hned z protiútoku hosté trestali. Kombinaci napříč rozhozenou domácí defenzívou zakončoval Jakub Voznica, pro nějž nebylo problémem trefit zblízka odkrytou branku.

V šesté minutě mohl zvýšit Zúbek, z mezikruží ale neprostřelil Svobodu a o tři minuty později neuspěl ani David Varga, na straně druhé – jeho pohotovou střelu vytěsnil neméně pohotový Plšek. Branky se tak diváci dočkali až v úvodu minuty jedenácté. Valmez hrál v pěti proti třem a byl to Robin Ševčík, kdo chytrou střelou z úhlu našel skulinku mezi Plškovými betony. Z vedení se Bobři radovali necelé čtyři minuty. V pěti proti třem si totiž zahrál i Vsetín a i on byl úspěšný. Rychlou kombinaci na jeden dotek zakončoval nechytatelně pod víko Adam Mikšovský. V čas 16:58 následně přinesl druhý zvrat v utkání. VHK se v bleskové akci povedlo přečíslit defenzívu hostů a střela Jana Podešvy z první doklouzala za brankovou čáru dřív, než se bezmocný Slovák stihl přemístit. Závěr třetiny přesto patřil Bobrům a jejich další dvojnásobné přesilovce. Tentokrát ji ale Valašskomeziříčští nesehráli vůbec dobře a do kabin proto odcházeli s jednobrankovým mankem.

Do prostředního dějství vstoupily oba týmy mnohem zodpovědnější hrou zezadu, k vidění tak bylo m méně šancí než ve dvacetiminutovce úvodní. Vzruch přinesla až přesilovka VHK v minutě 27. Jan Podešva dostal s pukem až příliš mnoho místa, rozhodl se proto vystřelit a z pravého křídla našel skulinku v postoji Slováka. Ještě před polovinou zápasu tedy završil svůj hattrick. I v následujících minutách domácí diktovali tempo hry k čemuž jim napomohly i další přesilovky. Zvýšit se domácím ale nepovedlo, přestože si vytvořili hned několik dobrých šancí.

Oproti tomu na hře hostů byla citelně znát neúčast Ambruze s Bokrošem a dopředu tudíž byli takřka neškodní. Stačila však jediná přesilovka Bobrů a na Lapači to bylo znovu pouze o branku, Před Plškem zůstali zcela opomenuti dva hostující hráči, Ševčík znovu nezjištně přihrál Jakubu Voznicovi a ten si již podruhé v utkání užil luxusu v podobě zakončení do prázdné. Po čtyřiceti minutách tedy vedl Vsetín 4:3.

Úvod závěrečné třetiny byl poznamenán řadou vyloučení. Nejprve si, již potřetí v utkání, zahráli v pěti proti třem Bobři, v dlouhé výhodě toho ale moc nevymysleli. Stejné početní výhody si o chvíli později užili i Vsetínští, výsledek byl ale navlas stejný. Největší šance z přesilovek přišla až krátce po polovině třetí třetiny. Šikovnou teč Davida Vargy ale zastavila Plškova maska. Tato šance jakoby odstartoval na šance bohatý závěr zápasu. Ve čtyřiapadesáté minutě zírala na Brezániho poloodkrytá svatyně Bobrů, mladému střelci ale sklouzl puk z hole. Hned poté neuspěl ani Vrba, jeho bekhendová dorážka skončila v lapačce Slováka. Na druhé straně se neradovali ani Bobři, hostující útočník totiž v rychlém výpadu nestihl včas zakončit.

Další ze šancí, v čase 55:59 už ale skončila brankou. Korčák přihrál od zadního mantinelu Juraji Tichému a ten střelou na vyrážečku rozvlnil síť. Odpověď Bobrů ovšem přilétla již za patnáct sekund. Marek Knebl dostal touš na mezikruží a jeho střela k levé tyči byli naprosto přesná. Závěrečnou snahu o vyrovnání ale hostům zkazily dva fauly v poslední tříminutovce. Vsetín sice přesilovku pět na tři nevyužil, bez problémů ale uhlídal svůj náskok a Valašské Meziříčí porazil 5:4.

Viktor Hlobil (trenér Vsetína): Myslím, že na to, že jsme hráli doma, jsme dostali zbytečně moc gólů. Už nám pomalu finišuje příprava na mistráky a zatím jsme spokojeni s bráněním středního pásma, jinak je to pořád takový uplašený hokej. Věřím ale, že během následujících čtvrnácti dnů, co nás čekají, to ještě dopilujeme. Dneska jsme hráli hodně přesilovek, byli jsme sice na puku, ale chyběla tomu střelba. Přesilové hry jsme ale začali trénovat teprve včera, takže za to kluky nemůžu moc kritizovat. V útočném pásmu nám pak ještě chybí větší klid a souhra.

Jaroslav Stuchlík (trenér Valašského Meziříčí): "Utkání splnilo svůj účel. Vyzkoušeli jsme si hráče, kteří se asi nedostanou moc do hry. CHtěli jsme vidět, jestli budou platní, takže v tomto ohledu zápas naprosto splnil svůj účel.