V A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - O tom, že play-off je jiná soutěž s jiným nasazením a bojovností se mohli přesvědčit všichni přítomní v prvním čtvrtfinále na ledě Karviné. Bobři v zápase dvakrát vedli, nicméně soupeř vždy dokázal srovnat. Po dvou třetinách svítil na ukazateli nerozhodný výsledek. Rozhodnout tedy musela až třetí třetina, ve které domácí Olejáři dokázali využít přesilovku pět na tři. Hosté z Valašska však působili minimálně po dvě třetiny vyrovnaným týmem, který si opět vytvořil velké šance na skórování. Ale ta koncovka se zdá pro Bobry zakletá...Každopádně odvedený výkon je nelepší pozvánkou na pondělní odvetu hranou na ledě Valašského Meziříčí! Karviná vede v sérii hraném na tři vítězná utkání 1:0, pojďme proto všcihni pomoci Bobrům k vyrovnání tohoto stavu.
2. liga - skupina Východ 2011/2012, sobota 18.2.2012
Karviná
4:2
(1:2, 1:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 8. Luka (Holuša, Tomis), 25. Ivan (Štefanka), 41. Javín (Mikšan, Moravec), 57. Studený (Ivan, Luka) - 1. Haas (Růčka), 11. Vašut (Vodný, Haas). Rozhodčí: Škach - Durčák, Poláček. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 4:2.
Karviná: Iláš (Žídek) – Javín, Sznapka, Hegegy, Galvas, Štefanka, Urbánek, Tomis – Moravec, Mikšan, Novák, Luka, Ivan, Studený, Rosůlek, Blatoň, Samiec, Ciupa, Holuša, Štubňa, Lemel
Valašské Meziříčí: Vlachýnský (Slovák) - Hartmann, Knebl, Mikel, Musil, Ovšák, Růčka, Vašut, Blažek - Ambruz, Balga, Bokroš, Haas, Vodný, Knebl, Martiník, Černý, Varga D., Varga Mir., Voznica

Bobry do Karviné přijela podpořit početná skupina jejich příznivců a ti měli důvod k radosti hned po dvaačtyřiceti sekundách. Vadimír Luka podcenil příjem kotouče a doslova jej daroval Luďku Růčkovi, který okamžitě našel v dezorientované obraně cestu před branku k Radimu Haasovi. Ten se ve svých jednadvaceti letech zachoval jako zkušený mazák a s klidnou hlavou lišácky ležérním sklepnutím nasměroval puk mezi Ilášovy betony. Následně mohli Bobři navýšit v přesilovce, ale ta se jim nevyvedla. V páté minutě pálil ze slušné pozice David Mikšan, ale na Vlachýnského nevyzrál. Na druhé straně přišlo další lehkovážné zaváhání domácí obrany a Michal v nabídnuté šanci trefil tyč. Dorážet se pokoušel Haas, ale Galvas jej vytlačil do rohu.

Více na puku byla Karviná, která se hnala za vyrovnáním. To se povedlo v osmé minutě, kdy po Tomisově dělovce dorážel Holuša. Vlachýnský jej zázračně vychytal, ale puk se dostal před volného Vladimíra Luku, který neměl problém trefit odkrytou klec. Vyrovnání domácí tým nakoplo a začal Vlachýnskému nepříjemně zatápět. Zdálo se, že Karviná má situaci pod kontrolou, ale Bobři ji vyvedli z omylu v jedenácté minutě. Jan Sznapka si parádně obešel tři hráče, ale nikdo ze spoluhráčů jej v útoku nepodpořil. Sznapka nemohl dále kouzlit a jeho střela byla zablokována, čehož Bobři využili k rychlému protiútoku. Akce klapla na milimetr a kapitán Přemysl Vašut se sám ocitl v mezikruží, odkud krásně trefil horní růžek. Karviná záhy zahrozila v přesilovce, ale celkově působila zaskočeným dojmem a vyrovnat před přestávkou nedokázala.

Šlo vidět, že kouč Flašar svým svěřencům o přestávce důrazně promluvil, protože si v úvodních minutách druhé části vytvořili tlak. Ten zastavilo vyloučení Galvase, ale Karviná oslabení přestála bez větších problémů. Krátce po vyrovnání počtu hráčů se domácí mohli znovu pustit do obléhání Vlachýnského branky a těžili z toho rychle. V pětadvacáté minutě na sebe Marek Ivan natáhl dva hráče, čímž udělal Štefankovi prostor ke střele. Karvinský obránce poslal dělovou ránu, který Vlachýnskému propadla a puk se nekrytý toulal po brankovišti, kde na něj číhal Marek Ivan, který jej doklepl za čáru. Karviná nadále pokračovala v náporu a střelecky aktivní byl zejména David Galvas, který mnohokrát ohrozil Vlachýnského od modré a jednou si pěkně najel i pro Moravcovu nahrávku do mezikruží. Stále se mu nedařilo nalézt na hostujícího gólmana recept, a když už se mu to ve čtyřiatřicáté minutě povedlo, puk jen zařinčel o spojnici. Po většinu druhé třetiny byla Karviná lepším týmem, ale v závěru třetiny si slibné šance vytvořili i hosté. Ti ovšem ztroskotali na Davidu Ilášovi a po druhé části se šlo do šaten za stavu 2:2.

Co se domácím nepovedlo ve druhé třetině, to si vynahradili hned v úvodu té třetí. Moravecc chytře vystihl pohyb hostujících obránců a zakřičel si o dlouhou Javínovu přihrávku. Poté se sám řítil na Vlachýnského, který jej s vypětím sil vychytal. Situaci však dojel Mikšan a ujal se volného kotouče. Hostující brankář se ještě po svém zákroku nestihl zvednout a Mikšan na modrou servíroval přijíždějícímu Miroslavu Javínovi, kterému stačilo jen trefit mezi tyče. To vše se odehrálo během osmatřiceti vteřin třetí části.

V dalším průběhu oba týmy rozdělovali práci rovnoměrně mezi oba gólmany a za zmínku stojí dvě šance z jednapadesáté a dvaapadesáté minuty. Na jedné straně Mikšan slibně pálil z mezikruží do protipohybu brankáře, ale Vlachýsnký dokázal nastavit beton proti jeho střele. Na straně druhé se po chybě domácího obránce hosté dostali do přečíslení tři na jednoho, ale to nepochopitelně zazdil Michal Vodný, který své spoluhráče ignoroval a sobecky tuto mimořádnou šanci zahodil. Klíčový moment v utkání přišel v pětapadesáté minutě, kdy šli hosté do tří. Karviná si vše zkušeně připravila a převahu dvou mužů zakončila perfektní kombinací, na jejímž konci stál Václav Studený, který z bezprostřední blízkosti nedal Vlachýnskému šanci. Na tabuli v tu chvíli svítil čas 56:04 a nad Bobry pomalu začala padat klec. Sekundy neúprosně ubíhaly, a když Bobři nevyužili ani přesilovku pět na tři, bylo jasné, že si Karviná vítězství pohlídá a ujme se vedení v sérii.

Aleš Flašar (Karviná): Důležitý je pro nás první bod za první vítězství. Výkon asi na krásu nebyl ideální, ale na to se v play-off musíme připravit, že půjde hlavně o to uhrát vítězství a ne o to, jak to vypadá herně. Já jsem spokojený s vítězstvím. Na pondělí se budeme muset připravit, ale já věřím, že po dnešku z nás spadne nervozita a bude to lepší. Snad náš výkon půjde nahoru a já věřím, že tu sérii dotáhneme do vítězného konce.

Jaroslav Stuchlík (Valašské Meziříčí): Já si myslím, že hokejově jsme byli vyrovnaným soupeřem, ale ve třetí třetině jsme byli hloupější, soupeř naše dva zbytečné fauly potrestal. Je to škoda, dobře rozehraný zápas, sahali jsme po vítězství, ale pokud se neukázníme, tak to bude těžké.