Bobři si odváží z Prostějova dva body

P R O S T Ě J O V - Bobři v dnešním kolem vyjeli na led do té doby desátého Prostějova, který si zvyšující formu z minulých zápasů chtěl přenést právě do domácího zápasu s Bobry. Po třech třetinách svítilo na ukazateli nerozhodné skore 4:4. V desáté vteřině nastavení rozhodl o bodu navíc pro Valašské Meziříčí útočník Luděk Lhotský.
2. liga - skupina Východ 2009/2010, 13. kolo, středa 4.11.2009
Prostějov
4:5p
(1:1, 0:2, 3:1)
Branky a nahrávky: 13. Zábranský (Kolibár), 41. Duba (Kučírek), 45. Hlouch, 51. Piluša (Holuša) - 5. Bokroš (Sochorek, Hruškovský), 39. Varga (Šebesta), 40. Šebesta, 50. Bokroš (Lhotský, Hruškovský), 61. Lhotský (Růčka). Rozhodčí: . Vyloučení: . Využití: . V oslabení: . Diváci: . Střely na branku: . Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 3:3, 3:4, 4:4, 4:5.
Prostějov: Gleich (Musil) - Kučírek, Trojan, Spurný, Doseděl, Paška, Vajda - Žajgla, Holuša, Duba, Novosad, Stejskal, Piluša, Rak, Hlouch, Berčák, Kolibár, Novák, Zábranský, Bašnár
Valašské Meziříčí: Krumpoch (Mocek) - Blažek, Bokroš, Brunec, Dědek, Dvořák, Hruškovský, Lhotský, Varga Ma., Vnenk, Mlynář, Růčka, Sochorek, Šebesta, Mikel, Vaněček, Varga D., Vašut, Marga Mi.

Úvodní třetina začala spíše čekáním na chybu jedné či druhé strany. Nicméně poprvé zahrozili hostující Bobři, jmenovitě Petr Dvořák z úhlu neproměnil a následně i Bohuslav Hruškovský, který svou střelou od modré prověřil pozornost domácího Gleicha. Ve třetí minutě utkání dostávají možnost 4 minutové přesilové hry hostující Bobři. Ovšem v této přesilové hře se hostům rozehrávka nepodařila a domácí útočníci se dostávali k přečíslení. Za záchranou brzdu musel zatáhnout Blažek, který si šel sednout na trestnou lavici za hákování. Ve hře 4 na 4 velmi dobře ihned po buly pálil z mezikruží domácí Piluša. Michal Krumpoch však byl připravený. Po vhazování se dostal ke střele na Krumpocha prozměnu Michal Holuša, jehož střelu také vytěsnil hostující brankář nad. Poté se hra vyrovnala a šance se střídaly na obou stranách. V úniku byl faulován agilní Brunec a Bobři měli možnost si zahrát další přesilovou hru. Tu využil v čase 4:43 Lukáš Bokroš, jenž se nejlépe zorientoval před brankovištěm a zasunul Sochorkovu střelu na Michala Gleicha do prázdné klece. 0:1. V sedmé minutě utkání nebezpečně projel středním pásmem opět Holuša, uvolnil se krásně na střed a hostující gólman se štěstím kryl jeho střelu mezi tři tyče. Poté měli opět velkou šanci domácí hokejisté, kdy špatnou rozehrávku Bobrů zachytil domácí obránce na modré a poslal krásný pas na Novosada, jenž nadvakrát neprostrčil puk za záda hostujícího brankáře. Vyrovnání se dočkali domácí hokejisté na začátku 13. minuty, kdy nenápadnou akci proměnil střelou zápěstím nově příchozí posila Zábranský. 1:1. V 15. minutě utkání spálil tutovku Petr Dvořák, který dostal krásnou přihrávku od Lhotského, jenže ale nedokázal puk do poloodkryté brány správně trefit. Jelikož se neuchytila ani další situace, kdy domácí obránce vytahoval puk doslova z brankové čáry, první třetina skončila nerozhodným výsledkem.

Do druhé třetiny vstoupili lépe domácí, kdy Stejskal se málem prosadil proti osamocenému Krumpochovi. Ve 22. minutě nabídl Dalibor Sochorek krásný puk před bránu Davidu Vargovi, který svůj pokus o kličku opřel jen o tyčku Gleichovy brány. Poté se na hokejky hostů začala lepit smůla a trocha i nepřesnosti, které pramenily v protiútoky domácích útočníků. Jen díky Krumpochovi se skore neměnilo. V 35. minutě utkání zamotala hlavu hostující obraně dvojice Piluša – Holuša, kteří pohrdli možností jít do vedení. A tak přišla odpověď z hole hostujících hráčů. V 39. minutě utkání napřáhl od modré Lukáš Vnenk, jehož střela skončila až v síti domácího Gleicha. Branka byla připsána Davidu Vargovi, jenž zřejmě krátkou tečí změnil směr střely. Když už se zdálo, že se do konce druhé třetiny nic nestane, tak ujížděl sám na Gleicha kapitán Šebesta. Ten byl faulován a rozhodčí nařídil trestné střílení. Pavel Šebesta předvedl krásný blafák alá Peter Forsberg a zvýšil vedení Bobrů na 3:1. Tímto stavem se soupeři rozcházeli i do kabin.

Třetí třetina začala dle očekávání. A to velkým náporem domácích Jestřábů. V čase 40:55 se dostal do úniku Lukáš Duba a střelou do šibenice nedal Krumpochovi šanci. 2:3. Tímto zkorigováním skore se vlila nové krev do domácích hokejistů, tak i do fanoušků, kteří hnali svůj tým za vyrovnáním. To se jim podařilo v 45. minutě utkání, kdy své šance a tlak přetavili golem zásluhou Romana Hloucha. Nutno zmínit, že branka byla dosažena do posunuté brány. Nic nezmohly ani protesty hostujícího brankáře Krumpocha. Naopak - sám dostal desetiminutový osobní trest. Po vyrovnání prostějovští Jestřábi po ledě doslova létali a hostující Bobři měli v některých momentech problémy zastavit rozjeté domácí útočníky. Poté se ovšem dostala ke slovu první formace hostů. Petr Dvořák zatáhl puk do pásma za bránu, kde si s ním neporadil ani domácí obránce, našel přesným pasem v mezikruží zcela volného Lhotského, který namísto střely okamžitě posunul puk na volného Lukáše Bokroše. Pro něj již nebyl problém puk střelit do zcela prázdné brány. 3:4. Radost Bobrů však netrvala dlouho. Běžela 51. minuta utkání a do protiútoku se dostávají domácí útočníci. Jmenovitě Piluša střílí nad rameno Krumpocha a puk končí v síti. 4:4.V předposlední minutě měl zvrat utkání na hokejce Pavel Šebesta, jehož učebnicovou přihrávku do jízdy od Dalibora Sochorka však neproměnil, kdy namísto střely zvolil kličku, která mu nevyšla. Třetí třetina tedy skončila a stav utkání na ukazateli byl stále 4:4. V prodloužení se však dlouho nehrálo. Již po deseti vteřinách hry rozhodl o dvoubodovém zisku pro Bobry útočník Lhotský, který využil zaváhání domácí obrany a překvapivou střelou dostal puk za záda jinak výborně chytajícího domácího Gleicha 4:5 p.

Roman Sedlák ( HC Bobři Valašské Meziříčí):
Jsme rádi za dva body, v Prostějově se vždy hraje těžko. Neradi bychom se vymlouvali na rozhodčího, myslím že to kazil na obě strany stejně. Je škoda, že jsme neudrželi vedení, vtom rozhodly individuální chyby obránců. Ale máme dva body, zato jsme rádi, a v sobotu si to rozdáme s Hodonínem o čelo tabulky.

Jaroslav Beck (trenér HK Jestřábi Prostějov) Tak jak utkání pro nás blbě začalo, tak i skončilo. Utkání z naší strany chyběl rytmus a agresivita. Opět se ve hře objevovaly staré známé nešvary, hrát do zpomalena a za hráči. Nešli jsme z rozehrávky do pohybu tak, jak jsme si to řekli na tréninku. Proto se mi hra z naší strany nemohla líbit. Čekal jsem kvalitnější hru, výkon, větší nasazení a důraz.