V A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - Tak to byl závěrečný zápas Bobrů základní části jako hrom! Bobři přivítali na svém ledě doposud vedoucí Karvinou nabitou hvězdnými hráči a dokázali i v deseti hráčích v poli vybojovat dva body za vítězství v prodloužení. Domácí postrádali hned od úvodu utkání jednu celou lajnu, která se nemohla na zápas dostavit z důvodu kalamitního stavu poblíž Olomouce. Domácí trenér Stuchlík měl tedy k dispozici pouze dvě pětky, které pravidelně střídal a udržoval ve velkém tempu. Bobři však ukázali, že dokážou hrát a bodovat s každým týmem bez ohledu na postavení v tabulce. Již v minulém utkání měli nad Havířovem převahu, čehož chtěli docílit i v tomto těžkém utkání. Bobři díky bojovnému výkonu a nasazením jako kdyby hráli již play-off, dokázali odskočit svému soupeři na dvě branky. Hosté dokázali snížit a následně vyrovnat až v závěrečné třetině a v posledních minutách před koncem třetí periody. Bod však byl pro Karvinou málo, chtěla-li zvítězit v celé základní části, musela v té chvíli rozhodnout i v prodloužení. To ovšem rázně odmítl domácí útočník David Varga, který již v první minutě utkání rozhodl o bonusovém bodu pro Bobry. Dvěmi brankami se v zápase blýskl i domácí útočník Martin Ambruz. Výhra Bobrů tak rozhodla o tom, že se Bobři namísto Havířova střetnou ve čtvrtfinále play-off právě s Karvinou! Dnes hráči dokázali, že tento tým je k poražení. Doufáme, že si vítězství v generálce přenesou i do vyřazovacích bojů!
2. liga - skupina Východ 2011/2012, 44. kolo, středa 15.2.2012
Karviná
3:2
(0:0, 2:0, 0:2, 1:0)
Branky a nahrávky: 27. Ambruz (Varga Mir., Bokroš), 39. Ambruz (Voznica), 61. Varga D. (Blažek) - 52. Hegegy (Studený), 58. Moravec (Mikšan, Javín) Rozhodčí: Obádal - Švarc, Velinský Vyloučení: 3:6 Využití:0:0 V oslabení:0:0 Střely na branku: . Průběh utkání: 2:0, 2:2, 3:2
Valašské Meziříčí: Vlachýnský (Slovák) - Ambruz, Balga, Blažek, Bokroš, Hartmann, , Knebl, Mikel, Musil, Ovšák, Růčka, Varga D., Varga Mir., Voznica
Karviná: Iláš (Žídek) - Tomis, Samiec, Rosůvek, Novák, Mikšan, Blatoň, Lemel, Studený, Urbánek, Štefanka, Holuša, Štobňa, Moravec, Orság, Ivan, Javín, Ciopa, Luka, Sznapka, Hegegy

Bobři nevstoupili do zápasu vůbec špatně a už od prvních chvil bylo jasné, že touží po vítězství. I když v improvizované sestavě, jelikož dopravní situace znemožnila přijet hráčům z Olomouce. Domácí tlak však hned ze startu zastavilo vyloučení Davida Vargy, s tím se však domácí hokejisté poprali na výbornou a nedovolili hostům z Karviné výraznější šanci. Nedlouho po konci první přesilové hry následovala druhá, ovšem se stejným výsledkem jako ta první. Hostující hráči se nedokázali dostat k větší šanci. A tak to pokračovalo i do konce třetiny. Nicméně k větší šanci se nedostali ani domácí. A když už, tak oba brankáři byli stoprocentní. Celou dobu se hrálo nahoru-dolů, ačkoliv navrch měli trošku domácí, skóre po prvních dvaceti minutách bylo 0:0 a šlo se do šaten.
Tento trend pokračoval až do dvacáté šesté minuty, kdy byl za faul na Bokroše vyloučen hostující Tomis. Domácí v přesilové hře předvedli nádhernou kombinaci ve složení Lukáš Bokroš – Miroslav Varga - Martin Ambruz a posledně jmenovaný poslal puk za Ilášova záda, domácí Bobři vedli 1:0. Poté hra Karviné jakoby upadla a domácí měli větší volnost. Nicméně vždy narazili na skvěle chytajícího Iláše.
Podruhé se skóre měnilo na konci druhé třetiny, když Jakub Voznica dokázal zpoza brány nahrát na skvěle najíždějícího Martina Ambruze, který poslal puk do prázdné brány.
Na konci poslední části hry již byla vidět únava domácích hráčů a tomu odpovídala i hra, pomalu začala Karviná Bobry přehrávat, až to vygradovalo v padesáté druhé minutě, když ujíždějící Alexander Hegegy, dokázal dostat puk za domácího Vlachynského. To však nebylo ze strany hostů vše, od té doby se hrálo prakticky na jednu bránu. Až se hostům podařilo vyrovnat, z hole Davida Moravce byl vyslán projektil, který proletěl kolem Vlachynského až za brankovou čáru.
Tím si hosté vydobyli prodloužení, ve kterém stejně nakonec byli úspěšnější domácí hokejisté. Po necelé minutě po tlačenici před hostujícím Ilášem poslal puk za brankovou čáru David Varga. A tím přiřknul domácím hokejistům pro playoff právě tým z Karviné. Bobři vyhráli určitě zaslouženě a pomalu se začínají připravovat na playoff právě se soupeřem z Karviné.

Jaroslav Stuchlík (Valašské Meziříčí): Zápas byl vcelku divoký, jelikož spousta hráčů přijela díky dopravní situaci na poslední chvíli, někteří nepřijeli vůbec, takže nám chybělo pět hráčů, tak jsme to polepili tak, že hráli obránci v útoku, ale jak to tak bývá, jak teče do bot, tak se mužstvo semkne. Kluci to odehráli zezadu velice slušně, akorát deset minut před koncem si neodpustili některé chyby, které soupeř potrestal, ale já si myslím, že z naší strany spokojenost, hlavně s přístupem.