Bobři v přestřelce zdolali Uničov

V A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - V utkání bohatém na branky a taky na přesilové hry zvítězili Valaši 6:5. Velkou zásluhu na tomto vítězství nese Luděk Lhotský, který vstřelil hattrick. Další branky Bobrů přidali David Varga, Petr Dvořák a Dalibor Sochorek. Bobři se díky vítězství dostali na první místo tabulky před Orlovou, která má však svůj zítřejší zápas k dobru. AKTUALIZOVÁNO.
2. liga - skupina Východ 2009/2010, 12. kolo, sobota 31.10.2009
Uničov
6:5
(2:1, 3:2, 1:2)
Branky a nahrávky: 9. Varga D. (Brunec, Vaněček), 13. Dvořák P. (Matějný, Lhotský), 25. Lhotský (Dvořák P., Růčka), 27. Lhotský (Blažek, Matějný), 33. Lhotský (Matějný, Růčka) 43. Sochorek (Šebesta) - 3. Pavlas (Komínek), 22. Pur( Skácel, Přikryl), 38.Komínek (Jurák), 50. Handl (Komínek), 52. Pavlas (Molota, Diviš). Rozhodčí: Smeták- Barteček, Fiala. Vyloučení: . Využití: . V oslabení: . Diváci: . Střely na branku: 35:37. Průběh utkání: .
Valašské Meziříčí: Krumpoch - Blažek, Bokroš, Brunec, Dědek, Dvořák P., Hruškovský, Lhotský, Matějný, Vnenk, Mlynář, Růčka, Sochorek, Šebesta, Dvořák O., Vaněček, Varga D., Vašut
Uničov: Peksa- Pavlas, Molota, Čížek, Komínek, Handl, Stříteský, Holík, Diviš, Sršeň, Drábek, Žákovčík, Heča, Skácel, Jurák, Pur, Přikryl J., Novotný, Satora

Zápas nezačal pro domácí Bobry nikterak dle jejich očekávání. Namísto úvodního tlaku však již na počátku 4. minuty inkasovali z hole velmi produktivního Petra Pavlase, který nahodil puk od modré čáry na domácího brankáře Krumpocha, který si nešťastně puk srazil do své klece 0:1. Poté se domácí dlouho nemohli dostat do tempa, úvodní branka je hodně zpomalila a překvapila. V páté minutě byl vyloučen domácí bek Blažek a Petr Pavlas v přesilové hře skvěle našel volného Molotu, který však domácího brankáře Krumpocha nepřekonal. Následně si zahráli přesilovou hru i domácí hokejisté. V té se prokličkoval před brankáře Marka Peksu domácí kapitán Šebesta, jehož střelu zápěstím hostující brankář vyrazil do ochranné sítě. Tento moment však byl pro Bobry jediným světlým momentem v této hrané přesilovce. Jinak se domácí hokejisté nemohli pevně usadit v útočném pásmu. Ve velké šanci se ocitl v osmé minutě utkání Petr Dvořák, jehož střelu bekhendem však Peksa opět kryl. Vyrovnávací branka však padla až v desáté minutě utkání, kdy z pravého rohu přihrával domácí obránce Lukáš Vnenk puk na zcela osamoceného Davida Vargu, který s přehledem zavěsil puk pod horní tyč Peksovy brány 1:1. Po vyrovnávacím gólu Bobři začali svého soupeře tlačit a kombinace zejména prvního útoku dělala hostující obraně nevídané potíže. Jmenovitě Luděk Lhotský, Petr Dvořák a následně i Luděk Růčka v jednom střídání neproměnili své vyložené šance. V 11. minutě se projevila zkušenost a nevídaný přehled Dalibora Sochorka, který od modré čáry přihrával na najíždějícího Přemysla Vašuta, který však svou šanci nevyužil. Peksa výborně reflexivně zasáhl. V 13. minutě utkání se skóre měnilo opět. Domácí hráli přesilovou hru, branka byla jako přes kopírák podobná té úvodní. Luděk Lhotský v rohu vybojoval puk a poslal jej přímo před brankoviště na Petra Dvořáka, který měl před sebou odkrytou bránu a svou šanci proměnil 2:1. Poté se do šance dostali i hosté, a to Hanák, který uháněl na Krumpocha, ovšem ten mu svou šanci přerušil, když si na poslední chvíli do střely lehl. Ve 14. minutě proběhlo první vyloučení do konce utkání – za vražení na hrazení dostal 5 plus DKU hostující pokračovatel hokejového rodu Sršňů – nejmladší Tomáš. V přesilové hře domácí hokejisté vyzkoušeli častokrát pozornost Peksy, ovšem za zmínku stojí až opět krásná přihrávka Sochorka, který se v přesilových hrách zhostil úlohy rozehrávače na modré čáře a krásným pasem našel uvolněného Pavla Šebestu. Ten však kotouč nedokázal do brány prostřelit. První třetina zápasu tak skončila vítězstvím domácího mužstva 2:1.

Do druhé třetiny vstoupili lépe hosté. Po nepřesné rozehrávce domácích beků zachytil puk hostující Čížek, který vystřelil zápěstím z mezikruží na Krumpocha ten však jeho střelu chytá do lapačky. Poté si opět domácí hráči vybrali slabší chvilku, kdy poskakující puk nedokázal z brankoviště nikdo vyhodit a z dorážky padla vyrovnávací branka jehož autorem byl Pur 2:2. Po vyrovnávací brance se útoky valily z jedné strany na druhou a Skácelova velká šance skončila naštěstí pro domácí hokejisty jen na hrudi Michala Krumpocha. V 26. minutě zahrávali domácí přesilovou hru, kdy dostal 2 plus 2 minuty Drábek. Tato byla využita zásluhou agilního Luďka Lhotského, který krásnou stahovačkou oklamal hostujícího obránce, aby následně prostřelil k tyči brankáře Peksu 3:2. Po tomto gólu byli Bobři v zápase lepším týmem, všechny tři útoky domácích hodně zamotávaly hlavy nejen obráncům hostů, nicméně branky se docílit nepodařilo. V pokračující přesilové hře se nejlépe před Peksou zorientoval opět Luděk Lhotský a poslal tak domácí již do dvoubrankového vedení 4:2. V plném počtu hráčů na ledě se do velké šance dostal Pavel Šebesta, který svou střelou zápěstím provětral jen betony hostujícího brankáře. V počínající 32. minutě utkání jedou na bránu domácí Lhotský a Brunec. Bohužel přihrávka na osamoceného Tomáše Brunce přes obránce hostů neprošla. Běžela 34. minuta utkání a stav se opět měnil ve prospěch domácího mužstva. První útok vybojoval v obranném pásmu puk a Jan Matějný pelášil po levé straně k brankáři hostů. Místo střely však volil z druhé vlny najetého Luďka Lhotského, který svou střelou zápěstím dovršil hattrick v tomto utkání, 5:2. V 36. minutě hráli hosté přesilovku. Do obrany trenér Sršeň častokrát posílal svou ikonu týmu Petra Pavlase, který svou střelu opřel jen do tyčky Krumpochovy brány. Tento obránce však poté opět vyzkoušel pozornost od modré a Krumpoch se štěstím chytá. A do třetice v přesilové hře opět Pavlas namísto střely od modré volí přihrávku na Hanáka, který však přes ležícího Krumpocha svou šanci nedotáhl do zdárného konce. Běžela 39.minuta utkání a ihned po vyhraném vhazování se prosazuje střelou pod břevno Komínek, 5:3. Do konce druhé třetiny Uničov zvýšil obrátky, avšak zbylou necelou minutu už meziříčští hokejisté udrželi a tak druhá třetina skončila dvoubrankovým vedením domácích Bobrů.

Třetí třetinu opět začali lépe hosté. Již 14 vteřin po jejím začátku byl v obrovské šanci Drábek, na něhož se usmívala téměř prázdná brána domácích. Střelu však situoval do ležícího brankáře. Bobrům vstup do třetí třetiny nevyšel a byli pod tlakem. Trenére Sedlák změnil složení téměř všech tří formací, aby se hra oživila. Ve 43. minutě utkání zvyšuje vedení domácích Dalibor Sochorek, který si zpoza brány vyjel až do střelecké pozice a střelou nad ledem k levé tyči překonal Peksu po šesté 6:3. V následujících chvílích se opět první formace dostala do přečíslení a to jmenovitě Dvořák - Lhotský. Druhý jmenovaný však svou šanci ke zvýšení skore nevyužil. Z následujícího útoku se dostal do velké šance Jurák, který zkoušel kličku na domácího brankáře. Ten jeho úmysl vystihl a nedovolil prozatím ke změně stavu. Velmi hezké kombinace a šance si vypracoval třetí útok ve složení Varga D.– Varga M. – Brunec, chyběl však kýžený gólový efekt. Ve 49.minutě utkání hrají hosté přesilovou hru, kdy byl v úniku přes obránce zahákován hostující Handl. Komínek v přesilové hře pálí z mezikruží do výborně připraveného Krumpocha, ten jeho střelu chytá. Poté byl za hru vysokou holí vyloučen domácí kapitán Šebesta a následně do konce utkání i bek Ondřej Dvořák. Hosté měli možnost hrát velmi dlouhou přesilovou hru pět na tři. Tu využil Uničov již po několika vteřinách hry, kdy se dokázal prosadit Handl. 6:4. Jelikož na trestné lavici seděli tři domácí hráči, pokračovala nadále přesilová hra hostů s výhodou dvou hráčů v poli. Toho opět využil zkušený obránce Pavlas, který od modré čáry vyslal puk, který se zastavil až v domácí síti. 6:5. Tuto část hry ovládali díky přesilovým hrám hosté, když několikrát uzamkli domácí hokejisty v jejich obranné třetině. Naštěstí již hosté branku nevstřelili. Po skončení přesilovky Uničova byla hra velmi opatrná a ani jedna ze stran nechtěla udělat chybu, která by znamenala vyrovnání popřípadě ztrátu zápasu. Petr Dvořák měl na holi rozhodnutí utkání, jehož samostatný únik však neproměnil. Poté se mohli radovat domácí svou sedmou brankou v utkání, bohužel ani brankový rozhodčí puk, který přešel brankovou čáru nezaznamenal. V následné power-play se však hosté k větší šanci nedostali a tak Bobři po nervy drásajícím konci porazili svého soupeře z Uničova o jedinou branku v poměru 6:5.

Roman Sedlák ( HC Bobři Valašské Meziříčí):
Dneska to byl velmi divoký zápas, dostali jsme brzy neštastné góly, první i druhý byl takový náhodný, od toho se to pak odvíjelo. Já myslím, že jsme to trošičku podcenili ten úvod, a poté se do toho mužstvo těžko zase dostává zpět. Jsme rádi, že byl dneska Luďek Lhotský tak produktivní, že mu to tam padalo. Závěr byl hodně emotivní a bylo tam hodně vyloučených. Na rozhodčí se nevymlouváme, neboť tam ty fauly byly, ten závěr jsme si zkomplikovali, budeme si muset napříště na to dát pozor a jak se říká, historie se neptá, jsme rádi za vydřené tři body a jedeme dál.