V A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - Bobři z Valašského Meziříčí nechali zapomenout na předešlé dvě utkání v novém roce, které sehráli na ledě svých soupeřů a zvítězili v prvním domácím zápase roku 2010 nad svým protějškem z Frýdku Místku vysoko 10:3. O branky se rozdělily všechny tři formace Bobrů, jmenovitě jedenkrát David Varga, Ondřej Tatarčík, Michal Palík a Petr Dvořák. Dvěmi zásahy se prezentovali Pavel Šebesta, Lukáš Bokroš a Jan Matějný. Asistenci na posledním gólu Bobrů měl i výborně chytající Michal Krumpoch. Za hosty se jednou trefil agilní exmeziříčský útočník a současný kapitán Frýdku Místku Ondřej Martiník.
2. liga - skupina Východ 2009/2010, 29. kolo, středa 13.1.2010
Frýdek-Místek
10:3
(4:2, 1:0, 5:1)
Branky a nahrávky: 2.D.Varga (Brunec, Mar. Varga), 6.Tatarčík (Matějný, Dvořák P.), 12.Palík (Dvořák P.), 17.P.Dvořák, 35.Šebesta (Bokroš, Sochorek), 49.Šebesta (Sochorek, Bokroš), 50.Matějný (Růčka, Dvořák P.), 52.Bokroš (Šebesta, Martin Varga), 53.Bokroš (Vašut, Sochorek), 57.Matějný (Dvořák P., Krumpoch) - 11.Martiník (Gebauer, Kudláček), 17.Vajda (Sluštík), 58.Mocek (Merta) Rozhodčí:Škrobák- Hejda, Velínský . Vyloučení: 6:7. Využití: . V oslabení: . Diváci: 600. Průběh utkání:2:0, 2:1, 3:1, 4:1, 4:2, 5:2, 10:2, 10:3 .
Valašské Meziříčí: Krumpoch (Popovič) - Blažek, Dvořák O., Palík, Vnenk, Růčka, Vašut, Mlynář, Mikel - Bokroš, Brunec, Dvořák P., Dědek, Sochorek, Vaněček, Varga David, Varga Martin, Tatarčík, Matějný, Šebesta.
Frýdek-Místek: Vašíček (Šrámek) - Vajda, Kudláček, Novák, Slavík, Babic, Buček, Parma, Gebauer, Sluštík, Martiník, Sztefek, Křesťan, Mocek, Pavlas, Meruna, Klimša, Zaoral, Kopáč, Merta

Domácí vstoupili do zápasu výtečně a svého dnešního soupeře z Frýdku Místku jasně přehrávali. Odměnou jim byla ve druhé minutě utkání branka Davida Vargy, kterému krásně po útočných manévrech nahrál rychlonohý Tomáš Brunec. David svou střelu situoval pod horní tyčku a nedal tak brankáři Šrámkovi šanci 1:0. V šesté minutě utkání se skóre zápasu měnilo opět a to zásluhou Ondřeje Tatarčíka, který puk poslal do poloodkryté branky frýdecko-místeckého brankáře.2:0. Poté začali kousat i hosté, nicméně Krumpoch v bráně pokusy hostů kryl. Ovšem v nabízené přesilové hře hosté svou šanci využili dokonale. V závaru před brankářem Michalem Krumpochem se nejlépe zorientoval exmeziříčský forvard ve službách Frýdku Místku Ondřej Martiník a koriguje skóre na 2:1. Minutu na to však udeřili opět domácí, kteří po hubených předešlých dvou zápasech, ve kterých dokázali dát pouze dvě branky se rozstříleli. V 11. minutě utkání dostal krásnou přihrávku na modrou obránce Michal Palík, který si s pukem ještě popojel až mezi kruhy, aby záhy prudkým golfákem poslal domácí Bobry opět do dvoubrankového vedení 3:1. Domácí však vedení neuspokojilo a neustále se tlačili do brány. Nejvíce problémům domácí obraně dělal především Martiník. V 17.minutě utkání po zaváhání obrany hostů při rozehrávce se domácí Bobři opět prosazují krásným blafákem zásluhou útočníka Petra Dvořáka, který vstřílí čtvrtou branku. 4:1. Neuběhlo však ani třicet vteřin hry a hosté se prosazují také. Nevinné nahození od modré čáry hostujícího Vajdy končí až v síti brankáře Krumpocha 4:2. Tímto výsledkem skončila první třetina utkání.

Do druhé třetiny vstoupili domácí s odhodláním přidat další branky a hosté s cílem co možná neinkasovat. Ve 23.minutě utkání jdou téměř souběžně na trestnou lavici Martin Varga a hostující Kopáč. Více příležitostí ke skórování měli domácí, nicméně hostující Šrámek byl vždy připraven ať už na střelu Šebesty či Brunce. Ve 31. minutě utkání hosté několikrát zle zatopili domácí obraně, především první útok Frýdku Místku. 35. minuta utkání a akce, která lahodila oku diváka přinesla pátý gól domácích. Ta přišla na ose Sochorek – Bokroš – Šebesta, kdy posledně dva jmenovaní si nadvakrát vyměnili puky u prázdné brány a domácí kapitán pohodlně zasunul puk za brankovou čáru. 5:2. O minutu později byl hostující hráč – posila z prvoligového Havířova – Maruna vyloučen osobním trestem 10 minut za nesportovní chování a následně vyloučen i dalším osobním trestem do konce utkání. V předposlední minutě druhé třetiny se zjevil sám před Šrámkem Dalibor Sochorek, který ovšem nezvýšil skóre domácího týmu a tak po druhé třetině šli domácí do šaten s tříbrankovým rozdílem.

Třetí třetina by mohla být označena jako uragán v obranném pásmu hostů. Frýdek Místek do třetí třetiny obměnil brankáře a mezi tři tyče se postavil Vašíček. Koncert střelců začal po opatrných prvních minutách hry, kdy se šance střídaly na obou stranách ve 49.minutě utkání. V tomto čase se po ukázkové spolupráci celé pětky prosadil opět Pavel Šebesta a zvýšil střelou zápěstím již na rozdíl čtyř branek. 6:2. V 50. minutě utkání byl vyloučen hostující Kudláček za nedovolené bránění. Nabízenou přesilovou hru využil z dorážky Jan Matějný.7:2. Hned o necelé dvě minuty na to, se prosazuje i Lukáš Bokroš, který krásně poslal puk za Vašíčkova záda.8:2. Skvělé střídání tohoto slovenského hráče vyústilo přidáním devátého gólu domácích. Lukáš Bokroš zvyšuje vedení domácích a stav utkání v 53. minutě utkání byl 9:2. Stadionem se samozřejmě neslo hromadné „deset, deset“. Tuto cifru a přání fanoušků vyslyšel v 57. minutě utkání opět Jan Matějný, který se v úniku krásně zbavil hostujícího obránce a střelou zápěstím pod břevno přidává desátou branku domácích Bobrů. 10:2. Další branku již domácí hráči nepřidali, a tak v 58. minutě utkání se prosazují i hosté zásluhou Ivo Mocka. 10:3. Tento stav se již do konce šedesáté minuty nezměnil, a tak Bobři po nepovedených dvou zápasech v novém roce konečně před domácím publikem vítězí rozdílem 7 branek.

Roman Sedlák (HC Bobři Valašské Meziříčí) :
Tak za vítězství jsme rádi, ale příjdou ještě težší zápasy. Pozitivní je, že se nám začalo dařit v koncovce, ale pořád tam byly nějaké okénka a nedostatky. Nyní už budeme pomalu směřovat k Play Off, aby jsme do něj vsoupili z co nejlepší pozice a vyladili naši hru. Čeká nás ještě posílení o pár hráčů, kteří by už měli zasáhnout do těžkého zápasu v Přerově.