V A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - Bobři z Valašského Meziříčí mají za sebou povedenou premiéru v rámci svých přípravných utkáních před novou sezónou. V prvním letošním měření sil ve valašském derby porazili sousední VHK Vsetín rozdílem čtyř branek. V dresu Bobrů se objevila celá řada nových hráčů na zkoušku, kteří rozhodně nezklamali. Naopak, jejich výkon byl velice slušný. Dvě branky v utkání dokázali vstřelit Lukáš Bokroš a nováček v dresu Bobrů - Robin Ševčík. Bobři tak v první přípravě ukázali, že i letos se s nimi musí jistě počítat. Další utkání odehrají svěřenci trenéra Stuchlíka v úterý, kdy opět na domácím ledě přivítáme Baník Karviná.
pátek 24.8.2012, Valašské Meziříčí
Vsetín
6:2
(1:0, 2:2, 3:0)
Branky a nahrávky: 11. Bokroš (Ambruz), 29. Varga Mar.(TS), 36. Ševčík (Voznica), 46. Bokroš (Ambruz, Varga Mir.), 47. Ševčík, 57. Škurek (Voznica) - 34. Brezani (Riabko), 40. Podešva (Korčák, Mikšovský) Rozhodčí: Obadal - Novák Zb., Janiš Diváci: 256 platících Průběh utkání: 1:0, 2:0, 2:1, 3:1, 3:2, 6:2
Valašské Meziříčí: Slovák (Netolička) - Ambruz, Bokroš, Coufal, Heča, Knebl, Kolovratník, Mikel, Prycl, Sadil, Schejbal, Ševčík, Škurek, Šoula, Vajda, Varga D., Varga Mar., Varga Mir., Voznica
Vsetín: Plšek (Hromada) - Farda, Tesařík, Vodák, Mečiar, Žabčík, Šišmič, Hanus, Zúbek, Vaněk, Vítek, Korčák, Mikšovský, Kubo, Holík, Kajaba, Riabko, Rosenberg, Brezani, Podešva

Bobři vstoupili do prvního přípravného utkání velice aktivně. Do svého soupeře ze Vsetína se pustili opravdu bez respektu a na hře nebylo poznat, že se někteří hráči viděli poprvé v životě. Deset minut první části se hrálo bez branek, skvěle své týmy drželi Jiří Slovák a Lukáš Plšek. V 11. minutě se stav utkání změnil poprvé. Lukáš Bokroš využil přihrávky Martina Ambruze a otevřel skóre utkání ve prospěch Bobrů 1:0. Hosé ze Vsetína se poté díky několika přesilovým hrám dostali také do tempa a vytvořili si své šance, které však nedokázali využít. Po první třetině tedy odcházeli do šaten spokojenější domácí hráči Valašského Meziříčí.

Druhá třetina přinesla co do hodnocení celkového utkání nejvyrovnanější bitvu. Vsetínští hráči se snažili vyrovnat, domácí, kteří na ledě představili hodně obměněný kádr oproti loňkému ročníku, však stále dobře bránili a dokázali si vytvářet i šance, které dokázali využít. Ve 29. minutě utkání byl ve vyložené šanci hákován Martin Varga. Rozhodčí správně nařídil trestné střílení, kterého se chopil sám faulovaný hráč. Martin Varga nájezd proměnil bravurně, kdy střelou zápěstím k levé tyči nedal sebemenší šanci hostujícímu Lukáši Plškovi 2:0. Na druhou branku domácích dokázali hosté odpovdět ve 34.minutě utkání, kdy Mario Brezani dokázal v chumlu před brankovištěm Jirky SLováka dotlačit puk do meziříčské sítě 2:1. Přesně to je výsledek, kdy se tým, který vyhrává o jednu branku mnohdy začíná strachovat o skóre a o další vývoj utkání. Na příkladu Bobrů to však vliv nemělo. Ve 36. minutě utkání dokázal Robin Ševčík, že bude platnou posilou do útočných řad Bobrů a vstřelil svou první branku v dresu Bobrů po krásné kombinaci s mladíčkem Voznicou 3:1. Když už se zdálo, že Bobři půjdou do šaten s dvoubrankovým náskokem, objevil se na ledě Jan Podešva, který 15 vteřin před druhou sirénou bekhendovou střelou prostřelil Jirku Slováka 3:2. Po druhé třetině tak stále drželi Bobři jednobrankový náskok.

Třetí třetina však namísto náporu hostů patřila jednoznačně meziříčským Bobrům. Ti ji dokázali naplno využít i díky nedisciplinovanosti vsetínských hráčů. Svou druhou branku v utkání vstřelil ve 46. minutě opětovně po souhře s Mirou Vargou a Martinem Ambruzem Lukáš Bokroš 4:2. O minutu později dokázal opět po velmi hezké akci se svým spoluhráčem Jakubem Voznicou přidat pátou branku Bobrů Robin Ševčík 5:2. Poslední branku utkání přidal v přesilové hře urostlý bek Škurek, který od modré propálil vše, co mu stálo v cestě 6:2. Bobři tak začali svou přípravu velice dobře a věříme, že v dobrých výsledcích budou pokračovat i nadále.

Jaroslav Stuchlík (Valašské Meziříčí): Byl to první zápas, někteří hráči se viděli poprvé v životě, takže tam určitě bylo mnoho nedostatků. Na druhé straně bylo na obou stranách hodně šancí, takže si myslím, že se utkání divákům muselo líbit. Akorát je zbytečné, že se přátelské utkání ve třetí třetině přitvrdilo, jelikož nás je tak akorát a každé zranění pocítíme hodně.