Bobři v úvodním zápase kvalifikace prohráli v Písku

V A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - Neproměňování vyložených šancí a velmi dobrý výkon domácího brankáře Šimona Hrubce - to jsou dva atributy, které rozhodly první kvalifikační zápas o 1. ligu mezi domácím Pískem a hostujícími Bobry z Valašského Meziříčí. Hosté ze soutoku dvou Bečev se však nedokázali ani jednou prosadit a naopak inkasovali čtyřikrát. Po výborně odehraném play-off bez ztráty jediného zápasu se tak vstup do kvalifikace Bobrům nevyvedl. Další zápasy jsou na programu na domácím ledě tento pátek a v neděli, kdy hostíme Litoměřice a v odvetě Písek.
2. liga - skupina Východ 2009/2010, Kv1, pondělí 12.4.2010
Písek
4:0
(1:0, 2:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 8. Kořánek (Bláha, Urbanec), 24. Stejskal (Rod, Kazatel), 28. Šulčík (Ježek, Procházka P.), 43. Rod (Šulčík, Vomela) . Rozhodčí:Jeřábek - Reich, Skokan . Vyloučení:7:6 . Využití:1:0 . Diváci:2200 . Průběh utkání: 0:0, 4:0. .
Písek: Hrubec - Procházka P., Kalečík, Procházka R., Heršálek, Mazanec, Vomela, Mrkvička - Kazatel, Novák, Suchánek, Bláha, Stejskal, Rezek, Šulčík, Urbanec, Ježek, Rod, Hovora, Mošovský, Kořánek.
Valašské Meziříčí: Krumpoch - Blažek, Bokroš, Brunec, Dědek, Dvořák O., Kovář, Dvořák P., Krisl, Varga Martin, Matějný, Ovšák, Palík, Růčka, Sochorek, Šebesta, Tatarčík, Varga D., Vašut, Varga Miroslav, Vnenk.

Do první třetiny na kluziště, které je označováno za „letiště“ (je širší než na co jsme u nás zvyklí), přímo vletěli lépe hostující Bobři, byli od začátku aktivnější a měli na svých holích puk většinu času. Přesto, že Bobři měli navrch, tak první branku střelil v 8mé minutě po chybě rozhodčího Jeřábka Písek. Domácí hráč přímo v brankovišti zavalil Krumpocha, který nemohl nic dělat a Kořánek jen lehce nadzvihl puk a tím rozvlnil, jak síť Bobrů, tak i domácí fanoušky. 2 minuty na to mohl Šebesta vyrovnat, když dostal skvělou nahrávku před bránou a ocitl se sám před brankářem Hrubcem, svůj střelecký pokus však nedotáhl do zdárného konce. Téměř totožná situace se stala také před koncem první třetiny, v pozici Šebesty byl však Sochorek, jeho střelu, ale Hrubec zlikvidoval a i přes to, že Valmez byl aktivnějším týmem, šel do druhé třetiny s jednobrankovou ztrátou.

Začátek druhé třetiny byl obdobou začátku třetiny první, Valmez aktivnější, ale skvělá obrana Písku, která nedovolila Hrubcovi se dostat do kontaktu s pukem. Písek hrál však na brejky a tato hra se jim vyplatila, David Varga byl sice téměř v samostatném úniku, Písecký hráč jej hákoval, čehož si rozhodčí nevšiml, ke kotouči se tak dostal domácí Rod, který obkroužil bránu Krumpocha, nahrál na volného Stejskala a ten poslal Písek do vedení o dvě branky. Po tomto gólu se dostali Bobři jakoby do hibernace a z toho vyplynul o 4 minuty později, tj. v minutě 28 třetí gól domácích, Petr Šulčík si objel celé hřiště sám a přes obránce vystřelil na Krumpocha, který na jeho střelu nedosáhl. Od tohoto okamžiku se Bobři probrali a nepustili téměř domácí k puku. Ti ovšem s klidným náskokem hráli opět ze zabezpečené obrany, která nedělala chyby a druhá třetina tak končila výsledkem 3:0.

Do poslední třetiny zápasu nastoupilo Valašské Meziříčí od začátku ve 4 hráčích, jelikož na konci druhé třetiny fauloval Krisl. Písek se snažil útočit, ale moc jim to nešlo až do chvíle, kdy Vnenk neúmyslně fauloval, hokejka v obličeji Píseckého hráče pro něj znamenala 2 minuty a pro tým z Písku přesilovou hru 5 na 3, kterou dokázali na samém závěru využít, jmenovitě Tomáš Rod, kterému pouze stačilo puk doťuknout do prázdné brány. Ve zbytku zápasu se snažili hostující Bobři vstřelit nějaký ten gól, ale nepomohla jim k tomu ani přesilová hra 5 na 3 v půlce třetiny.

Ačkoliv bylo Valašské Meziříčí v útočné fázi hry lepší, zabezpečená obrana Písku jim zabránila rozvlnit síť Hrubcovi branky. A tak si Valmez dováží z prvního kvalifikačního utkání o první ligu porážku 4:0.

úvodní fotografie: IHC Komterm Písek, Matouš Novák.

Roman Sedlák ( HC Bobři Valašské Meziříčí)
Dnes určitě zklamání, mysleli jsme si, že odehrajeme důstojnější roli. V první třetině jsme měli spousty šancí, kdybychom je proměnili, možná by ten zápas vypadal jinak. Poté nás domácí již přehrávali, ikdyž odehráli více zápasů v play - off. V týdnu nás postihla viróza, nevymlouváme se na to, určitě umíme zahrát daleko lepší hokej. Zkusíme zmobilizovat síly, hrajeme teď dvakrát doma, věříme, že ty dva zápasy zvládneme a pokusíme se skončit do druhého místa.