Bobři vstoupili do přípravy vítězně

V A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - Hokejisté Valašského Meziříčí začali svá přípravná utkání před novou sezónou vítězstvím na ledě Uherského Hradiště v poměru 2:4. Hostující Valaši sice po první třetině prohrávali o gól, nicméně po přestávce přidali na obrátkách a dvěmi brankami otočili stav utkání. Ve třetí třetině se Bobři prosadili dvakrát, kdežto domácí slovácký tým pouze jednou. Za Valašské Meziříčí vstřelili branky Martin Ambruz, Robin Bacul, Miroslav Varga a Luděk Růčka. Bobři tak své úvodní přípravné utkání na ledě Uherského Hradiště ku spokojenosti zvládli a mohou se začít připravovat na úterní domácí derby proti Novému Jičínu.
1. kolo, pátek 12.8.2011
Uherské Hradiště
2:4
(1:0, 0:2, 1:2)
Branky a nahrávky: 12. Knebl (Šťastný,Sakrajda),46. Rapant (Sladký, Sakrajda) - 29. Ambruz (Varga D, Musil), 38. Varga Mir.(Martiník, Bacul R.), 41.Bacul R. (Varga D.), 53. Růčka (Kovář, Varga Mar.) Průběh utkání: 1:0, 1:3, 2:3, 2:4
Uherské Hradiště: Kudela (Oharek) - Šťastný, Šafařík, Sakrajda, Knebl, Mikeš, Sladký, Krystýnek, Rapant, Antonovič, Červenka, Vodák, Matula, Karpíšek, Křemecek, Kadlčík, Němec, Kundera, Měšťánek
Valašské Meziříčí: Slovák (Vlachýnský) - Mikel, Vašut, Blažek, Růčka, Musil, Ovšák, Dvořák, Martiník, Bacul, Varga D., Varga Mir., Kovář, Varga Mar., Balga, Linduška, Ambruz, Dostál, Tatarčík

První přátelský zápas mezi domácím týmem z Uh. Hradiště a hostujícím z Valašského Meziříčí vyzněl lépe pro hostující mančaft, který dokázal obrátit nepříznivé skóre ve svůj prospěch a dovést tak utkání ke konečné výhře 4:2.

První třetina byla z pohledu diváků vyrovnaná, ani jeden tým se nedostával do vyložených gólových šancí. Jako první vystřelili na branku domácí a to až v probíhající třetí minutě utkání. Domácí se dostávali do šancí zejména ve svých přesilových hrách, po vypršení trestu hostů se dokázal prosadit v čase 11:13 Marek Knebl po akci Šťasného a Sakrajdy. Domácí sice svého soupeře dokázali v první třetině přestřílet vysokým rozdílem 15:4, nicméně z převahy dokázaly vytěžit pouze jediný gól.

Druhá třetina byla ve znamení velkého obratu ze strany hostů, kteří nejenže přidali v bojovnosti a nasazení, ale také v gólovém apetitu. Jestliže v první třetině vystřelili na branku pouze 4 střely, ve druhé to již bylo střel 20. Ve 29. minutě se prosadil Martin Ambruz, a skóre otočil ve 37 monutě Miroslav Varga.

Ihned po přestávce pak zvýšil na 4:1 z pohledu hostů Bacul a zdálo se rozhodnuto, ale domácí se nevzdali a vytvořili si několik slibných gólových příležitostí. Jednu z nich dokázal po tlaku využít v čase 46:00 Michal Rapant. Poté měli domácí ještě příležitost hrát přesilovou hru 5:3, kterou i přes obrovský tlak nedokázali využít, naopak hosté gólem Růčky, který chytře tečoval Kovářovu střelu, opět dokázali vzdálit na rozdíl dvou branek a upravil na konečných 2:4 pro hosty.

Jaroslav Stuchlík (HC Bobři Valašské Meziříčí): Byl to první zápas po kondičních trénincích, který splnil svůj účel. Nemá cenu hodnotit hráče a výkony po prvním přípravném zápase. S brankáři jsem byl ale spokojen.