Bobři vybojovali postup do semifinále!

V A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - Bobři přivítali ve třetím zápase čtvrtfinále celek Břeclavi za stavu série 2:0 a nepřipustili překvapení. V první třetině se postupně trefili Brunec, Kovář a Ovšák. Ve druhé třetině pokračovala útočná smršť domácích a skóre se vyšplhalo až na 7:1. V poslední části přidal osmý gól Dvořák a zdálo se, že je utkání rozhodnuté. Břeclav sice nesložila zbraně, ale na výkon Bobrů to bylo málo. Poslední desátý gól do sítě hostí přidal Přemysl Vašut. Bobři si tak vystříleli postup do semifinále.
2. liga - skupina Východ 2009/2010, neděle 14.3.2010
Břeclav
10:4
(3:0, 4:1, 3:3)
Branky a nahrávky: 3. Brunec (Kovář), 8. Kovář (Šebesta), 20. Ovšák (Sochorek, Šebesta.), 22. Šebesta (Bokroš L.), 23. Kovář (Blažek), 27. Matějný, 30. Matějný (Kovář, Lhotský), 46. Dvořák P. (Lhotský, Růčka), 47. Tatarčík (Krisl, Kovář) 59. Vašut (Sochorek, Šebesta) - 21. Nekvasil (Sedláček(, 46. Zapletal (Nekvasil), 49. Prachař, 58. Kárný (Prachař, Nekvasil) Rozhodčí: . Škach, Dučák, Smilek. Vyloučení: . 9:11, navíc Dora (BRE) trest do konce utkání za nesportovní chování Využití: . V oslabení: . Diváci: . Střely na branku: . Průběh utkání: .
Valašské Meziříčí: Krumpoch (Gleich) - Blažek, Růčka, Brunec, Dvořák O., Dvořák P., Dědek, Kovář, Krisl, Lhotský, Ovšák, Palík, Scohorek, Šebesta, Tatarčík, Bokroš L., Vnenk, Varga D., Vašut, Varga Mir. Matějný.
Břeclav: Žurek (Chvátal) - Bokroš T., Habrovewc, Zapletal, Gajda, Strýček, Dora, Grmela, Prachař, Karný, Pelán, Mráz, Čikl, Hlouch, Klimovič, Sedláček, Kurian, Gabriška, Nekvasil, Novosad.

Do třetího klání těchto celků vstoupili lépe domácí Bobři. Už ve třetí minutě tuto převahu vyjádřili i gólově. Kovář se krásně uvolnil a prostrčil puk na volného Brunce, který rozsvítil červené světlo za zády Žůrka poprvé. Za dalších 30 sekund to mohlo být už 2:0, ale nájezd Lhotského Žůrek zlikvidoval. Skóre se opět měnilo až v čase 7:02, kdy využil přesilovku 5:3 krásnou střelou Kovář. Bobři byli jednoznačně lepším mužstvem a to potvrdil i závěru třetiny Ovšák, který po přihrávce Sochorka určil stav 3:0. V čase 19:52 byl ještě faulován Kovář a sudí nařídil trestné střílení. To ale sám faulovaný neproměnil.

Do druhé části přichystali hosté Bobrům nepříjemné překvapení. V čase 20:51 se prosadil Nekvasil a snížil tak pouze na rozdíl dvou branek. Tato naděje hostím vydržela asi minutu. To se dokázal prosadit kapitán domácích Pavel Šebesta. 4:1. Za další minutu ukázal ochozům své střelecké umění Kovář, když vymetl od modré čáry pavučiny v růžku Žůrkovy brány. V čase 26:38 ukázal ze svého umění také něco Jan Matějný. Ten si položil Žůrka, obkroužil bránu a propasíroval puk pod ležícím Žůrkem. V čase 29:01 si opět Matějný pohrál se Žůrkem a přidal další krásnou branku. Tímto ho vyhnal z brány a do klece hostí se postavil C hvátal. Ten už do konce třetiny odolal útokům Bobrů.

Kdo čekal v poslední části pokračování exibice Bobrů, byl zklamán. Hra se vyrovnala a Břeclav se snažila něco s výsledkem udělat. Když ale v další přesilovce 5 na 3 vstřelil osmou branku domácích Dvořák, zdálo se rozhodnuto. Jenomže za dalších 30 sekund dokázali jihomoraváci snížit zásluhou Zapletala. Za dalších 30 vteřin ale zvýšil vedení Bobrů Tatarčík a domácí fanoušci si přáli i desátý gól. Naopak přišlo další snížení, když prostřelil Krumpocha Prachař. Na 9:4 snižoval v závěruKarný. Domácí se nakonec dočkali desátého gólu., Po krásné akci se prosadil Vašut a uzavřel tak skóre zápasu.

Po zápase vyjel na led i Bobrhummer se světlicemi, aby spolu s hráči a celým stadionem oslavil postup do semifinále.

Roman Sedlák (HC Bobři Valašské Meziříčí)
Dnešní utkání se hodnotí hodně dobře. Jsme rádi, že jsme to už ukončili a můžeme šetřit síly na další boje. Za rozhodnutého stavu si záhrali všichni hráči a nakonec padl i diváky vytoužený desátý gól. Sezóna pro nás takřka začíná až nyní postupem do semifinále. Další hokeje co budou následovat budou uplně jiné. Soupeře do semifinále si vybírat nechceme, ale jestli to bude Orlová budeme se jim chtít pomstít za loňské vyřazení a dojít tak do toho vytouženého finále.