Bobři vyhráli v Novém Jičíně

V A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - Bobři dnes zajížděli na led svého nejméně vzdáleného soupeře a porazili jej v poměru 1:4. V následujících trestných stříleních bylo hokejové štěstí opět na straně hostů a Meziříčí zvítězilo 2:3. Odveta se hraje v pátek, 28.8. na zimním stadionu ve Valašském Meziříčí.
přát, úterý 25.8.2009
1:4
(0:1, 1:2, 0:1)
Branky a nahrávky: 38.Bacul (Zedník P., Hruška) - 19. Bokroš (Růčka), 32. Sochorek (Šebesta), 39. Matějný (Sochorek, Šebesta), 56. Šebesta (Vnenk). Vyloučení: 10:8 Využití:0:2 V oslabení:0:0 . Diváci:
Nový Jičín: Slovák - Petružálek, Cyrulik, Hruška Pa., Hruška Pe., , Gulda st., Valchář, Kuděla, Urban - Bartoš, Macháček, Skaloš - Zedník P., Toman M., Bacul - Uhlár, Gebauer, Sluštík - Částečka R., Gulda ml., Toman R.
Valašské Meziříčí: Popovič (31. Mocek) - Hruškovský, Růčka, Vnenk, Vašut, O. Dvořák, Blažek, Mlynář, Bokroš, P. Dvořák, Lhotský, D. Varga, Sochorek, Šebesta, Tomášek, Matějný, M. Varga, Brunec, Mikel, Dědek

Zápas začal ve svižném tempu a oba celky dobře bruslily. Již ale v čase 01:06 byl vyloučen hostující Sochorek za hákování , nicméně Bobři přesilovku Nového Jičína ubránili a několikrát se dostali i do útočné třetiny domácích. Ve třetí minutě hosté opět zahrozili, kdy střela Petra Dvořáka skončila v lapačce Slováka. V čase 5:11 se předvedla možná budoucí posila Bobrů, útočník Tomáš Brunec krásnou střelou na bránu, ovšem stále bez úspěchu. Pátá minuta první třetiny a na trestnou lavici usedá Daniel Tomášek. V této přesilovce jičínští vyslali na bránu Valašského Meziříčí několik střel, brankář Popovič ale vše chytá. V čase 7:54 uniká „raketový“ Brunec na bránu a je nedovoleně sražen na led, z čehož pramení přesilová hra Bobrů. Stále ale bez gólového efektu. Patnáctá minuta první třetiny značí krásnou střelou Brunce z mezikruží-Slovák ale stále chytá. Gólu se hosté dočkali až v čase 18:03, kdy po střele Růčky od modré čáry pohotově doráží do brány Bokroš.

Úvod druhé třetiny se nese v duchu vyloučení na obou stranách, ovšem ani jeden z týmů se gólově neprosazuje.V čase 24:53 opět uniká rychlý Tomáš Brunec, kterého soupeř zastavuje až za pomocí faulu.Bobři tedy hrají další přesilovou hru –stále bez využití. V rozmezí 28. – 30. minuty novojičínští hráčí 4x faulují a jsou za to po zásluze potrestáni. Pro Bobry se tak naskytla dlouhá přesilová hra 5 na 3. Ta přinesla své ovoce v podobě gólu který po krásné kombinaci a dokonalém rozebrání novojičínské obrany vsítil Dalibor Sochorek. Asistence připsána Pavlu Šebestovi. Běží 38. minuta zápasu a gólu se dočkává i Nový Jičín, kdy po střele z prostoru mezi kruhy se prosazuje Bacul a upravuje tak prozatímní skóre na 1:2. Na inkasovaný gól ale Bobři pohotově odpověděli o minutu později Matějným a druhá třetina skončila 1:3 v neprospěch domácích..

Do třetí třetiny nastoupili novojičínští hráči s vervou a s tím, že se ještě poperou o výsledek. Výsledkem byla již po 11 sekundách hry střela na brankáře Bobrů Mocka, který vystřídal Popoviče. Brankář Mocek ale střelu s přehledem chytá. Další část hry byla charakterizována několik vyloučeními na obou stranách, nicméně ani jeden celek z toho gólově neprofitoval. Oku lahodící akce se zrodila v 55. minutě, kdy obránce Bobrů Lukáš Vnenk krásnou přihrávkou přes celé hřiště našel ujíždějícího Pavla Šebestu, který tvrdou střelou švihem pod horní tyčku nedal brankáři Slovákovi šanci a upravil tak skóre zápasu na konečných 1:4.

Zápas tedy skončil zaslouženým vítězstvím hostujících Bobrů a na řadu přišly v přípravných zápasech obvyklé trestné střílení. V tom Valašské Meziříčí podruhé vítězí, tentokrát v poměru 2:3. Za Valašské Meziříčí nájezdy proměnili všichni hráči a to Dvořák, Sochorek a Lhotský.