O P A V A - Bobři vstoupili do zápasu skvěle, jejich aktivita až zaskočila domácí hokejisty. Ve 13. minutě využil zmatku v útočném pásmu David Varga a poslal valašskomeziříčské do vedení. To jim zůstalo až do 29. minuty, kdy střelou Wolfa Slezan vyrovnal, ani né minutu na to, poslal opavské do vedení Svoboda. Bobři ovšem nesložili zbraně a stále se snažili s výsledkem zápasu něco udělat. Střelecké štěstí bylo ovšem na straně soupeřů a tak místo vyrovnání přišel gól Tichého a následně i gól Rouska. V ten okamžik nejenže Opava vedla 4:1, ale ve svatyni Bobrů došlo ke střídání brankářů, kdy Vydržela střídal Svoboda. Ten do konce druhé třetiny již nic nepustil a Opava tak šla do kabin s tří brankovým náskokem. V poslední třetině se sice borci z Valašského Meziříčí snažili s výsledkem něco udělat, ovšem marně. Zkušený tým Slezanu si vítězství pohlídal a přidal ještě jeden gól z hole Měcha, který upravil skóre na konečných 5:1 pro tým ze Slezka.
2. liga - skupina Východ 2014/2015, 28. kolo, pondělí 22.12.2014
Opava
5:1
(0:1, 4:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 29. Wolf (Rousek), 30. Svoboda (Polok, Tichý), 37. Tichý (Polok, Herman), 39. Rousek (Polok, Vítek), 44. Měch (Rousek) – 13. Varga D. (Martiník). Rozhodčí: Kika – Novotný, Šimčík. Vyloučení: . Využití: . V oslabení: . Diváci: . Střely na branku: . Průběh utkání: .
Opava: Šafránek (Kober) – Kysela, Galvas, Tichý, Tůma, Pavelek, Mosler, Slavík – Štindl, Měch, , Herman, Vítek, Polok, Vaněk, Wolf, Rousek, Svoboda, Chalupa
Valašské Meziříčí: Vydržel (39. Svoboda) – Matušenko, Fišera, Valentík, Šimek, Kovář, Kaluža – Baroš, Kuchta, Kundrátek, Sprušil, Martiník, Gulda, Studený, Tejkl, Slovák, Varga D., Adamík

Petr Tejkl (trenér Valašského Meziříčí):“ No tak myslím si, že první třetinu jsme zvládli velmi dobře, kdy jsme očekávali tlak domácích. Celkem jsme si s tím poradili a odehráli jsme velice slušně těch prvních dvacet minut. Podařilo se nám jít do jednobrankového vedení, ale bohužel od druhé třetiny jsme ustoupili z této hry a byli jsme za to potrestáni. Po individuálních chybách a nedisciplinovanosti nám domácí odskočili na tři góly. Ve třetí třetině se zase hra vyrovnala, ale bohužel jsme už neměli síly, ani nějaké velké příležitosti, abychom s tím utkáním něco udělali a domácí si to již pohlídali“.