Bobři zdolali Frýdek Místek

V A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - Ani v dalším domácím zápase nepoznali Valašskomeziříčští hokejisté hořkost porážky. Frýdek Místek porazili 5:4, hlavně díky souhře první formace Lhotský - Dvořák - Matějný, která obstarala tři branky domácích, z toho dvě vsítil Petr Dvořák. V dresu hostů se představili bývalí hráči Bobrů Robin Pavlas a Ondřej Martiník. I přes výhru klesl Valmez na druhé místo tabulky, kde se před něj dostala Orlová, a to díky lepšímu skóre.
2. liga - skupina Východ 2009/2010, 7. kolo, středa 7.10.2009
Frýdek-Místek
5:4
(2:2, 2:0, 1:2)
Branky a nahrávky:3. Varga (Brunec),15. Matějný (Lhotský, Dvořák P.)21. Dvořák P. (Matějný) (VAL),34. Dvořák P. (Růčka, Matějný), 52. Brunec (Sochorek) - 5. Gebauer (Lukaštík), 10. Martiník (Kopáč), 42. Novák (Gelačák), 57. Sztefek (Sluštík) . Rozhodčí: . Vyloučení: 8:10. Využití: . V oslabení: . Diváci: 500. Střely na branku:23:32 . Průběh utkání: .
Valašské Meziříčí: Krumpoch (Popovič) - Dvořák O., Hruškovský, Mikel, Mlynář, Vnenk, Vašut - Bokroš, Brunec, Dědek, Dvořák P., Lhotský, Matějný, Růčka, Sochorek, Šebesta, Vaněček, Varga M., Varga D.

Zápas proti nováčkovi z Frýdku Místku rozehráli Bobři na výbornou, kdy v třetí minutě překonal hostujícího brankáře David Varga, kterému asistoval a připravil nádhernou přihrávku jeho parťák v útoku Tomáš Brunec. Ovšem odpověď na sebe nenechala dlouho čekat, v páté minutě zápasu prostřelil bekhendovou střelou domácího Krumpocha v bráně Robin Gebauer. Na gól mu přihrával Jan Lukaštík. Poté bylo vidět na obou stranách hodně nepřesností. To platilo až do desáté minuty zápasu. Ve dvojnásobné přesilovce se nejlépe před bránou orientoval exmeziříčský střelec Ondřej Martiník a poslal hosty do vedení. Poté měli výhodu přesilové hry i domácí hráči, nicméně ta zůstala nevyužita. Běžela 15.minuta zápasu a vyrovnávací branku vstřelil produktivní Jan Matějný, kterému nahrávali Luděk Lhotský i Petr Dvořák. Nerozhodným výsledkem tak skončila i první třetina zápasu. V ní jsme tedy viděli vyrovnanou hru na obou stranách. Mírně navrch měli domácí hokejisté, ovšem brankář hostujících svůj tým několikrát podržel.

Druhou dvacetiminutovku rozehráli domácí na výtečnou, kdy již po deseti vteřinách hry rozjásal tribuny Petr Dvořák, kdy nepohrdnul vybojovaným kotoučem za bránou od Jana Matějného. Tímto gólem se poprvé v zápase ujali meziříčtí vedení 3:2. Poté přišla několikrát chvíle bratrů Vargových, kdy jak David, tak i Miroslav několikrát skvěle vybojovali puk a dostávali se do šancí, nicméně bez využití. Skóre se znova změnilo v 35. minutě zápasu, kdy střelu Růčky od modré brankář hostí jen vyrazil a puk za jeho záda doklepl přímo ze vzduchu Petr Dvořák. Asistence Luděk Růčka, Jan Matějný. Poté se i hosté osmělili několikrát ke stečím na domácí bránu, ale ani Martiník ani Gelačák však Krumpocha neprostřelili.

Do třetí třetiny vletěli prozměnu hosté lépe a ve 42. minutě zápasu koriguje stav utkání Martin Novák, která od modré propálil vše, co mu stálo v cestě. Přihrával Libor Gelačák. Jakoby hosté vycítili šanci na srovnání stavu, začali hrát více houževnatěji a domácí se nejednou ubránili za cenu zakázaného uvolnění. Běžela 52. minuta utkání a do protiútoku se dostal za podpory a asistence Dalibora Sochorka domácí Brunec, který svou střelu pod víko rozjásal tribunu domácího stadionu. Nutno zmínut, že to byl Tomášův premiérový gól v dresu Bobrů. Jiskřičku naděje pro hosty vykřesal v 57. minutě zápasu Michal Sztefek, který překvapil Krumpocha střelou od mantinelu přesně do horního růžku. V posledních minutách šli ještě domácí opět do tří, nicméně konečný stav 5:4 pro domácí již zůstal nezměněn a tak Bobři vítězí i v dalším domácím zápase této sezony.

Roman Sedlák (HC Bobři Valašské Meziříčí):
Tak dnes bereme každopádně ty tři body, měli jsme dobrý začátek, pak jsem polevili,kdy se soupeř dostal do tempa. Poté jsme se dostali zpátky do hry, říkám, těžké utkání, Frýdek Místek není žádný nováček, jak by se zdálo, věřili si, zvedli se, ten závěr byl infarktový, špatné střídání, oslabení pět na tři, ale zvládli jsme to a říkám, že berem dnes body, hra nic moc, body se počítají, historie se neptá.