V A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - Historicky nejlepšího umístění v základní části druholigové skupiny Východ se podařilo hokejistům z Valašského Meziříčí, kteří porazili v posledním kole základní části domácí Břeclav 7:2. Za hostující Bobry se v tomto utkání trefili dvakrát Luděk Lhotský a David Varga, po jedné brance přidali Jakub Blažek, Petr Dvořák a Ondřej Tatarčík. Tímto skvělým výsledkem a výkony v dosavadní soutěži jdou Bobři do vyřazovacích bojů z 1. místa a v úvodním kole play-off narazí opět na nejjižnější celek naší skupiny HC Břeclav, která skončila po základní části na osmém místě. První zápas play-off proti Břeclavi začínají Bobři na domácím ledě, ve středu 10. března 2010 . Gratulujeme k vynikajícímu úspěchu Bobrů a zveme všechny fanoušky na play-off, které slibuje opravdu velmi kvalitní podívanou! AKTUALIZOVÁNO.
2. liga - skupina Východ 2009/2010, 43. kolo, sobota 6.3.2010
Břeclav
2:7
(1:2, 0:2, 1:3)
Branky a nahrávky: 5.Pelán (Klimovič, Zapletal), 53.Prachař (Klos) - 1.Blažek (Dvořák P.), 14.Dvořák P., 30.Lhotský (Dvořák P.), 38.Lhotský (Dvořák P., Matějný), 50.Varga D.(Sochorek, Šebesta), 50.Tatarčík (Brunec), 55. Varga D.(Ovšák). Rozhodčí: . Vyloučení: . Průběh utkání: 1:2, 1:6, 2:6, 2:7
Břeclav: Žurek – Strýček, Nedvěd, Dora, Zapletal, Gajda, Habrovec, Bokroš - Mráz, Sedláček (C), Nekvasil - Prachař, Karný, Novosad – Pelán, Klimovič, Čikl - Gabriška, Grmela, Kuriál
Valašské Meziříčí: Krumpoch - Blažek, Růčka, Ovšák, Vašut, Palík, Krisl – Dědek, Dvořák P., Lhotský – Kovář, Sochorek, Šebesta (C) – Varga D., Tatarčík, Brunec

Začátek utkání se Lvům moc nepovedl. Hned z první střely hosté otevřeli skóre. Před modrou čárou nastřelil puk na Žurka Blažek a domácímu gólmanovi puk propadl až do branky – 0:1. Břeclav zrychlila pohyb a její aktivita přinesla ovoce v 5. minutě, když střelu Klimoviče Krumpoch vyrazil jen před sebe a Pelán se z dorážky nemýlil – 1:1. O chvíli později mohl z úhlu překvapit hostujícího gólmana Nekvasil, bekhendem však trefil jen boční síť. Břeclav zůstávala i nadále aktivnějším týmem, Bobři však vážně hrozili z každého brejku. Ve 14. minutě si opět vybral slabší chvilku Žurek, inkasoval druhou branku navlas stejnou, jako tu první. Rozdíl byl jen ve střelci a v nepoměrně větší razanci střely – 1:2. Do první sirény už však držel domácí gólman naděje břeclavského týmu alespoň na bod.

V úvodu prostředního dějství měla Břeclav dvě přesilové hry po sobě, vážnější šanci si ale nevypracovala, Bobři dobře bránili a nedovolili domácím pořádně se usadit v pásmu. Po jejich skončení zahrozili opět hosté. Ve 26. minutě Žurek roztažený na brankové čáře vychytal v samostatném úniku Růčku. O pár minut později však v přesilovce nestačil na dorážku Lhotského – 1:3. Druhá polovina zápasu už byla plná nepřesností na obou stranách. Ujala se až další přesilovková trefa Dvořáka, který zvedl puk do horních pater branky – 1:4.

Ani za rozhodnutého stavu se ale Břeclav nevzdala, kdyby ve 42. minutě Pelán využil zaváhání v rozehrávce Krumpocha. Na druhé straně z protiútoku nastřelil tyč Lhotský. Trenér Prachař se za rozhodnutého stavu rozhodl šetřit zkušené hráče a nechal hrát i čtvrtou lajnu. Osudnou se stala Břeclavi 50. minuta. Nejprve zakončil krásnou kombinaci na jeden dotek Varga a jen o půl minutu později zvyšoval už na 1:6 Tatarčík. V 53. minutě už jen korigoval v přesilovce skóre Prachař, který se tak stal s 25 brankami s přehledem nejlepším střelcem Břeclavi. Tečku za nepovedeným utkáním udělal pět minut před koncem svou druhou brankou Varga a potěšil tak dvacítku hostujících fanoušků v ochozech Alcaplast arény.

Zdroj: oficiální stránky HC Břeclav (Autor: Martin Daneš)

Roman Sedlák (HC Bobři Valašské Meziříčí)
Určitě jsme rádi, že jsme vyhráli a jsme první. Zase jsme jednu metu pokořili. Už loni jsme k tomu měli blízko. Samozřejmě to ale nepřeceňujeme. Teď nás čeká play-off v prvním kole Břeclav, ale budou to úplně jiné zápasy. Jsme taky rádi, že začínáme doma, už kvůli lidem, kteří byli celou sezonu skvělí. Jsem rád, že jsme k tomuto zápasu přistoupili tak, jak jsme přistoupili. Dali jsme víceméně rychlé góly. Myslím, že jsme si to pak zkušeně pohlídali. Škoda toho konce, kdy to rozhodčí trochu ovlivnil, málem se to pobilo. Jsme také rádi, že se nikdo nezranil. Nemocní hráči se vrátí v pondělí, takže budeme v plné síle připraveni na první kolo play-off.