V A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - Velká smůla se snesla na hokejky valašskomeziříčských Bobrů v poslední minutě utkání proti Frýdku-Místku. Bobři po bezgólové první třetině vstřelili ve druhé periodě zásluhou Tadeáše Kundery první branku, která vydržela ve prospěch domácích až do 59.minuty utkání. Půl minuty před koncem však přišlo po prohraném buly vyrovnání z hole hostujícího Stránského, který zápas poslal do prodloužení. I přes šance Bobrů v prodloužení se nakonec radovali hosté a odváží si dva body. Domácí může dnes ztráta dvou bodů velice mrzet, tři body byly více než na dosah. Dobré však je, že ikdyž Valaši berou jen bod, tak i díky jemu se odpoutali od posledního místa, na které seskočila Orlová.
2. liga - skupina Východ 2013/2014, 25. kolo, sobota 28.12.2013
Frýdek-Místek
1:2p
(0:0, 1:0, 0:1 - 0:1)
Branky a nahrávky: 30. Kundera (Škutchan, Řezáč) – 60. Stránský (Ovšák), 62. Sluštík O. (Gajda) Rozhodčí: Šutara Vyloučení: 5:3 Průběh utkání: 1:0, 1:1, 1:2
Valašské Meziříčí:  Slovák – Zábojník, Hartmann, Heča, Kvapil, Deutsch, Řezáč, Kubáč, Martiník, Matula, Kundera, Škutchan, Varga D., Varga Mar., Varga Mir., Matušenko, Slovák II, Pavlas
Frýdek-Místek:  Kubáň – Gajda, Měkýš, Podešva, Ovšák, Čintala, Mach, Ivan, Mamula, Sluštík O., Sluštík J., Samiec, Stránský, Gogolka, Kopun, Richter

Celá první třetina se nesla ve velmi opatrném duchu a obrany obou celků měly navrch. Za zmínku stojí snad jen pár zajímavých momentů, ten největší byl k vidění ve čtvrté minutě, kdy se Pavlas ocitl sám před hostujícím Kubáněm, ale v zakončení bohužel pro domácí selhal. Naopak ve dvanácté minutě měli blíže ke vstřelené brance hosté, kteří ujížděli dva na jednoho. Výborným obranným zákrokem se ale do přihrávky položil Řezáč. Další moment, který stojí za zmínku, byl k vidění o dvě minuty později, když střelu Škutchana Kubáň vyrazil před sebe, puk poskakoval po brankovišti, David Varga se k němu ale včas nedostal. Domácí brankář měl v první třetině o tři zásahy více, to ale nic neměnilo na tom, že první třetina skončila bez branek.

Do druhé třetiny vstoupili domácí s přesilovou hrou, ta se jim sice nevydařila, no vzápětí ale stejně mohli jít do vedení. Sám před Kubáněm byl Matula, ten ale v těžké pozici z bezprostřední blízkosti trefil pouze betony přesouvajícího se brankáře Frýdku - Místku. A znovu veliká šance Bobrů, v sedmé minutě druhé třetiny ujížděl sám na Kubáně David Varga, ten si však s touto situací vůbec dobře neporadil a brankář hostů nakonec ani nemusel zasahovat. V desáté minutě už se ale domácí mohli radovat z úvodní branky. Výborně to udělal Škutchan, který mezi obránci Frýdku našel skulinku, kterou prostrčil kotouč na Tadeáše Kunderu, ten kličkou do protipohybu naprosto obelhal Kubáně a zasunul puk do prázdné branky, v čase 29:46 vedli Bobři 1:0. Hosté se snažili s tímto stavem ještě do konce třetiny něco udělat, měli mírně navrch, ale branku už jsme neviděli a do kabin se tak po druhé třetině šlo za stavu 1:0.

Vstup do třetí třetiny patřil jednoznačně hostům, jejich tlak se ještě zvýšil po vyloučení Martiníka. Domácí však celou situaci díky výborně chytajícímu Slovákovi a pozorné obraně zvládli. V této fázi hry se hrál pro oko diváka nádherný hokej, v sedmé minutě přečíslení Bobrů 3 na 2, Miroslav Varga našel Martiníka, na kterého doslova zívala odkrytá branka, domácí útočník ale ještě přihrával zpět a to se ukázalo jako špatné řešení. Bobři však opět mohli vést o dvě branky, střela Miroslava Vargy Kubáňovi vypadla, Matula ale hostujícího brankáře následně přetlačit a dostat puk za jeho záda nedokázal. Na druhé straně mohlo být srovnáno, Měkýš pořádně vystrašil brankáře Slováka. V závěrečných sekundách se hosté rozhodli pro hru bez brankáře a ta jim vyšla, střelecký pokus Ovšáka Slovák vyrazil přímo před Víta Stránského a ten propálil vše, co mu stálo v cestě, v čase 59:30 tedy srovnáno. Závěrečná půlminuta už žádné vzrušení nepřinesla a bylo jasné, že se bude prodlužovat.

Rozhodnuto bylo už po sedmašedesáti vteřinách prodloužení, Gajdovu střelu sice ještě Slovák znovu vyrazil, na dorážku Ondřeje Sluštíka byl ale i tentokráte krátký. Pro domácí opět veliká škoda, půlminuta je dělila od zisku tří bodů, nakonec ale odcházejí pouze s jedním bodem.

HC Bobři Valašské Meziříčí - Jan Vavrečka:

Těžko se mi hledají slova. Dnes se hrál velmi vyrovnaný hokej a soupeře jsme i lehce přehrávali. Bohužel v posledních dvou minutách jsme ztratili dva body. Klukům nic nemůžu vyčítat, protože dnes odehráli velmi dobrý zápas. Bohužel dvě neproměněné stoprocentní šance nás stály celý zápas. Musíme se z toho ponaučit.

HC Frýdek-Místek - Radim Nečas

Dnešní zápas byl velmi vyrovnaný a jsem šťastný, že se nám v závěru podařilo takhle tento zápas vyrovnat a nakonec v prodloužení vyhrát. Musím ale pochválit domácí tým, ten hrál dneska velmi dobře a velice mě překvapil.