I druhé derby nakonec pro Vsetín

V A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - Zápas plný zvratů, který rozhodlo šest využitých přesilovek Vsetína byl k vidění na vsetínském Lapači. Po bezbrankové první třetině se ve třetině druhé rozjel brankostroj, když nejprve během jedné minuty vsetínští brankami Spitzera a Šimka odskočili na rozdíl dvou branek. O další dvě minuty později už však bylo vše jinak, protože Bobři třemi slepenými góly otočili vývoj utkání. Úspěšnými střelci byli Bokroš, Balga a Linduška. Ještě do přestávky se Vsetínu brankou z hole Vaňka podařilo vyrovnat. Třetí třetina připomínala vývojem tu druhou. Mečiar a znovu Spitzer se postarali opět o dvoubrankový náskok Vsetína, ale dvě minuty před koncem přišly další slepené branky Bobrů, konkrétně podruhé Bokroše a Růčky. Jenže vsetínští se rychle oklepali z šoku a ještě před koncem základní hrací doby vystřelil vítězství domácím svou druhou brankou v zápase Šimek. Vsetín tak porazil Bobry 6:5.
7. kolo, pátek 2.9.2011
Vsetín
6:5
(0:0, 3:3, 3:2)
Branky a nahrávky: 26. Spitzer (Hruška O., Kubo), 27. Šimek (Vaněk , Hrčka), 34. Vaněk (Hoďa), 44. Mečiar (Vaněk), 50. Spitzer (Zúbek, Hruška), 60. Šimek (Jánský, Vaněk) - 27. Bokroš (Martiník), 28. Balga (Matuštík), 29. Linduška (Ambruz), 58. Bokroš, 59. Růčka (Bokroš) Vyloučení: 11:19 navíc Vítek (VSE) 5min plus DKU - Vašut, Martiník (oba VAL) 10 min OT. Využití: 4:1. V oslabení: 0:1 Vývoj skóre: 2:0, 2:3, 5:3, 5:5, 6:5.
Vsetín: Hromada (Plšek) - Šimek, Mečiar, Doležálek, Hoďa, Žabčík, Tesařík, Spitzer, Hrčka - Zúbek, Vítek, Hruška O., Podešva J., Vaněk, Korčák, Kubo, Holík, Dědek, Jánský.
Valašské Meziříčí: Vlachynský (Slovák) - Musil, Vašut, Blažek, Mikel, Růčka, Baroš, Dvořák O., Martiník, Varga Mir., Varga D., Bokroš, Linduška, Ambruz, Dostál, Matuštík, Balga.

Domácí naskočili do zápasu aktivněji, hlavně první lajna ve složení Zúbek – Hruška O. – Kubo zamotala Bobrům hlavu. Zúbek však v první možné střele pálil nad Vlachynského branku. Na druhé straně Martiník mohl otevřít skóre v 6. minutě. Gólman Hromada měl místo u tyče, ale útočník hostů nestihl puk protlačit za čáru. Valaši mohl otevřít skóre v první přesilovce, když David Varga odjel na trestnou za podražení. Zúbkova bomba si však nenašla cestu do branky. Také Bobři měli možnost hrát přesilovou hru v první části. Nejblíže gólu byla akce Mikla, který vypálil od modré a jeho ránu málem tečoval do branky vlastní branky Hrčka. V 17. minutě se dostal v akci jeden na jednoho Jan Podešva, „tváři tvář“ před valašskomeziříčským obráncem udělal rychlou stahovačku, ale jeho následná střela bekendem neohrozila branku Bobrů.

Druhá třetinu zahájili tlakem Vsetínští, když přes klubko hráčů vystřelil na Vlachynského Šimek, kotouč šel jen těsně mimo. Domácí se radovali až ve 26. minutě, když využili přesilovku 4:3. Kotouč Vsetín se po sérii rychlých přihrávek dostal ke Spitzerovi, kterou bombou propálil golmana Bobrů. Neuběhla ani celá minuta, když Šimkova bomba zapadla k tyči a Vsetín zvýšil na 2:0. Domácí se ale neradovali příliš dlouho, neboť právě ve druhé třetině se oplatilo pravidlo „lehce nabyl, lehce pozbyl.“ Za necelých třicet vteřin Matuštík nahrál ideálně volnému Balgovi, který nekompromisně prostřelil Hromadu. Naprosto rozhozenou obranou prokličkoval Linduška, obkroužil si branku a nikým nehlídal zvýšil na 3:2. Vzápětí se hrálo ve čtyřechna obou stranách, když byl vyloučen Hrčka za vražení a Růčka za sekání. Hruška se Zúbkem sice točili obranou Bobrů ,ale bez výsledně. Vsetín se snažil střílet ze všech stran, ale i v následující přesilovce na Vlachynského nevyzrál. Až při vyloučení Vašuta srovnal Vaněk po Podešvově solové akci – 3:3. Ve zbytku druhé části se mohli domácí gólově urvat, když hráli přesilovku pět na tři. Vsetínu se ale nedařilo v koncovce, a tak se celkově přiostřilo v herním nasazení a hlavně v osobních soubojích.

Ve třetí části padaly branky jako na kolovrátku. Bokrošovo sekání potrestal ve 44. minutě vsetínský Mečiár, když dělovkou od modré překonal Vlachynského. O minutu později mohl zvýšit Ondřej Hruška. Vlachynský zazmatkoval při rozehrávce a k puku se dostal Ondřej Hruška, který jen sledoval, jak Vlachynský skluzem zahraňuje Bobry od gólového nadělení. Hra ale pokračovala častým vyloučením na obou stranách. V 50. minutě zamířil na trestnou Broš. Zúbek našel najíždějícího Spitzera, který prostřelil Vlachynského a zvýšil na 5:3. Zápas, který zdaleka připomínal nasazení z připravných utkání, však nebyl ještě zdaleka gólově zakončen. Další branku mohl přidat Mečiar s Podešvou, když ujížděli dva na jednoho, Podešvovo zakončení ale utnul Vlachynský, když schoval puk mezi betony. Branky padaly na druhé straně. Bokroš proměnil trestné střílení, poté co jeden z domácích hráčů zalehnul puk v brankovišti 5:4. Bobři se nevzdali. Dvě minuty před koncem zápasu srovnal Růčka, který se vracel z trestné lavice 5:5. Nakonec se ale radoval Vsetín, když v závěrečném tlaku doklepl puk za záda Vlachynského útočník Šimek a definitivně zajistil výhru pro Vsetín.

Viktor Hlobil (VHK Vsetín)

Byl to předposlední zápas před mistráky, takže jsem k tomu i tak přistoupili. Podařilo se nám dát dvě branky, ale záhy jsme i dvě dostali. Přestali jsem bruslit,hrát a kombinovat. Soupeř nás začal přehrávat a otočil na 3:2 Poté už to bylo nevyrovnané utkání plné vyloučení, hrálo se ve třech, ve čtyřech a neustále se vylučovalo. Potom už to snad nebylo ani o hokeji.

Jaroslav Stuchlík (Valašské Meziříčí): Pokud tento zápas vezmu tím způsobem, že jsme si nacvičili oslabení, tak to splnilo účel. A v té oslabené sestavě, ve které jsme byli si myslím, že tento výsledek je přijatelný. Průběh zápasu už moc ne, nejsem spokojený se sebeovládáním některých hráčů, kteří si pustili pusu na špacír v nejméně vhodných chvílích, faulovali. Navíc od třetí třetiny nenastoupil Martin Ambruz, o kterého se pokouší angína, takže jsme byli rádi, že odehrál alespoň ty dvě třetiny, jelikož jsme na zápas přijeli akorát s šesti obránci a devíti útočníky. Poté tam nastoupil Vojta Baroš, ale byl trošičku přemotivovaný, tak šel hned na trestnou lavici. Dohrávali jsme v dost dezolátním stavu, Ovšák má zraněné koleno, Martiník měl navíc zdravotní potíže. Ale viděli jsme aspoň hráče, které jsme potřebovali vidět, ukázali, že umí zabojovat, akorát si musí odpustit ty fauly. Takže jak říkám, nacvičili jsme si oslabení a doufám, že v mistrovských utkáních budeme ukázněnější.