Ve druhém zápase semifinále nedokázali hokejisté Valašského Meziříčí navázat na vysokou výhru z prvního duelu a na ledě Orlové prohráli 1:6. Po dvou třetinách byl stav zápasu nadějný, když po gólu Pavla Šebesty prohrávali Bobři jen 1:2, v poslední třetině ale přidali domácí další čtyři branky a rozhodli zápas ve svůj prospěch.
2. liga - skupina Východ 2008/2009, SF2, středa 25.3.2009
Orlová
6:1
(1:0, 1:1, 4:0)
Branky a nahrávky: 9. Potočný (Samiec), 39. Prokop, 43. Vydra (Dušek), 46. Škatula (Potočný), 48. Kraft (Grygar, Mintěl), 60. Studený (Stránský) - 37. Šebesta (Varga). Rozhodčí: . Vyloučení: 4:5 . Využití: 3:0 . V oslabení: 0:0. Diváci: 850. Střely na branku: . Průběh utkání: .
Orlová: Šafránek - Hoďa, Kudláček, Haas, Urbánek, Samiec, Goláb, Studený, Grygar, Kotásek, Blatoň, Stránský, Škatula, Mintěl, Dušek, Vydra, Potočný, Kraft, Prokop, Chomič, Hanzl
Valašské Meziříčí: Jirkův - Růčka, Zrník, Tatarčík, Dvořák P., Matějný, Zientek, Krisl, Šebesta, Varga D., Martiník, Blažek, Dvořák O., Vaněček, Kratěna, Bokroš L., Mlynář, Bokroš T., Varga M., Dědek

Orli se do zápasu pustili s nasazením a nebyla znát žádná deka z předchozího nevydařeného zápasu na ledě bobrů, kde se museli obejít bez dvou hráčů prvního útoku Duška a Krafta a v sestavě se tedy objevilo několik juniorů. Tentokrát byla první útočná trojice kompletní a dávala o sobě vědět!
Od úvodního buly měli domácí převahu a soupeře z Valašského Meziříčí nepouštěli k žádným výraznějším příležitostem. Jirkůva v brance bobrů postupně zaměstnávaly všechny útoky, ve velkých příležitostech byli například Studený nebo Dušek, ale bezvýsledně. Prvního gólu se domácí dočkali až v deváté minutě, kdy puk dostrkal do branky Potočný! Následovala přesilovka bobrů, o kterou se nakonec sami připravili. Hra ve čtyřech více svědčila hostům, nebezpečně míchal obráncům hlavu Šebestův útok, ale puk skončil u jistého Šafránka! Následná minutová přesilovka Orlové, byla bezvýsledná a ani ve zbývajícím čase gól před přestávkou už nepadl!
Druhá třetina začala pro Orly poměrně dobře! Navýšit mohl Kraft, ale s jeho střelou si Jirkův poradil. Bobři se s postupem druhé části stávali mnohem aktivnější než v úvodu a pomalu a jistě začali nahlodávat základy orlovského vedení! To přišlo ve 37. Minutě z hole kapitána Valachů, Pavla Šebesty!
V závěru druhé části hráli Orli přesilovku, ve které přišlo mnoho zajímavých příležitostí! Když chtěl soupeř vyhodit, zachytil puk na modré Petr Prokop, který se následně, stejně jako celý stadion, radoval ze vstřelené branky!
Gól v závěru druhé třetiny Orlovou povzbudil a poslední dvacetiminutovka se tak mohla stát jasnou záležitostí ze strany Orlů! Ve 32. minutě využili přesilovku! To přesně mířil Karel Vydra! O chvíli později přišlo drobné nedorozumění domácích ve středním pásmu a Valaši šli do přečíslení dva na jednoho! Tato situace nechala vyniknout Šafránka a úřadovat mohli opět domácí! Ve 46. minutě pálil Potočný a jeho střelu dorážel do klece Škatula! O dvě minuty později tlačila Orlová v přesilovce, kterou zakončila nádhernou akcí do prázdné branky! Šťastlivcem, který stál na jejím konci a dostal přesnou Grygarovu přihrávku, byl Daniel Kraft! Zlomenému soupeři pak Orli přidali ještě jeden úder! Dvacet sekund před koncem, využil Stránského přihrávky Václav Studený a orlovský stadion mohl znovu slavit! Smutnila jen přibližně stovka fanoušků z Valašského Meziříčí, kteří v takto hojném počtu pomohli vytvořit fantastickou kulisu při utkání!

Roman Sedlák:
Dnes jsme k zápasu přistoupili s pocitem, žese nemuže nic stát, jenže se stalo. Po našem vyrovnání přišel taková neštastná situace, po které padl gol do naší sítě. Pak přišlli naše individuální chyby za které jsme byli potrestáni. Ale nic se neděje todle je Play Off a serie je vyrovnaná a pořád to máme ve svých rukou.