Po statečném boji přišel hořký konec

V A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - Do Valašského Meziříčí přijel favorit ligy Frýdek-Místek. Přestože byl Frýdek-Místek v držení puku lepší, dokázali Bobři i díky skvělému Lukáši Vydrželovi vzdorovat jejich tlaku až do třetí třetiny. V závěru hosté přidali 4 góly a tím si zajistili výhru 7:2. Za bojovný výkon byli i přes prohru hráči Bobrů odměněni potleskem.
2. liga - skupina Východ 2015/2016, středa 21.10.2015, Zimní sadion Valašské Meziříčí
Frýdek-Místek
2:7
(1:2, 1:1, 0:4)
Branky a nahrávky: 5. Studený, 26. Školoud (Sprušil, Pořický) – 18. Schwarz (Sonnek, Jaroš), 20. Adamský (Matuš, Cienciala), 26. Adamský (Cienciala, Matuš), 53. Chmielewski (Franek, Rufer), 55. Franek (Doudera), 57. Klimša (Luka, Adamský), 60. Polák (Jaroš). Rozhodčí: Fiedler - Novák, Rožánek. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:7.
Valašské Meziříčí: Vydržel (Čáp) – Tomek, Kovář, Tomiga, Valentík, Zbořil, Hradil, Franek, Černín – Martiník (C), Sprušil, Pořický, Varga Mir., Studený, Kývala, Varga Dav., Baroš, Školoud, Kuchta, Podešva, Slovák.
Frýdek-Místek: Daněček (Šimboch) – Jeník, Heider, Doudera, Samiec, Foltýn, Adámek, Kvapil, Polák – Franek, Sonnek, Klimša, Ruffer, Matuš, Schwarz, Káňa, Cienciala, Chmielewski, Adamský (C), Luka, Jaroš.

Bobři vstoupili do utkání nebojácně. Po vyloučení Vargy měli jako první velkou šanci hosté, kterou mohli proměnit ještě i z dorážky. Vydržel ale předvedl dobrý zákrok. I přes oslabení dokázali Bobři vstřelit první branku utkání, když se po samostatném úniku prosadil blafákem Václav Studený. Frýdek-Místek se snažil puk držet na svých hokejkách ale obrana Bobrů jim šance nedovolila, a pokud se přece jen některý z hráčů dostal před bránu, byl Vydržel připraven. Postupem času hosté moc nedovolovali Bobrům sáhnout na kotouč. Bobři měli šance jen z brejků. V 17. minutě přece jen hosté svůj tlak proměnili v gól. Další přidali těsně před koncem první třetiny.

Do druhé třetiny šli hosté ve větší pohodě. Bobři se dostávali k puku jen občasně. Stále ale platilo to, že Bobři nedovolili Frýdku-Místku mnoho šancí a bojovali o puk ve velkém nasazení. Ve 26. minutě dostal možnost střely Školoud a svou šanci proměnil v gól. Na to hned odpověděl gólem Martin Adamským, který vynikal svými dovednostmi po celou dobu utkání. Bobrům se za stavu 2:3 naskytla příležitost trestného nájezdu, kterou ale neproměnili. Na konci druhé třetiny tak svítil na tabuli stav 2:3.

První půlku třetí třetiny mohli domácí považovat za povedenou. Na určitou dobu drželi puk a ubránili tak i velmi dobře vlastní oslabení. Čím více se duel blížil ke konci, tím tvrdší hokej jsme mohli vidět. V poslední desetiminutovce však Bobři herně odpadli a Frýdek-Místek stihl za deset minut vstřelit 4 rychlé branky.

Bobři se za svůj výkon proti ambicióznímu celku nemusí stydět. Jejich bojovnost byla také odměněna velkým potleskem fanoušků.

Petr Tejkl (Val. Meziříčí): "Za prvních padesát minut musím kluky pochválit. Zbytek zápasu jsme ale nezvládli. Po čtvrtém gólu jsme odešli psychicky a přestali jsme věřit v dobrý vásledek, z čehož nastaly i individuální akce hráčů ze kterých jsme pak inkasovali další góly. Je určitě škoda, že jsme neproměnili nájezd, ale nevím zda to rozhodlo o konečném výsledku. Stálo proti nám velmi kvalitní a oprávněně sebevědomé mužstvo, kterému jsme v závěru podlehli."