Po velké bitvě si Přerov odváží vítězství

V A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - Bobři nezvládli své těžké utkání s týmem HC Zubr Přerov a prohráli rozdílem jedné branky 2:3. O osudu zápasu rozhodly především přesilové hry. Domácí ve svých početních výhodách dvakrát inkasovali. Hosté jen jednou. Hokejisté Valašského Meziříčí tak prohráli druhé utkání v řadě a napravit tuto bilanci budou chtít zajisté již v příštím zápase na ledě Vsetína.
2. liga - skupina Východ 2009/2010, 19. kolo, sobota 28.11.2009
Přerov
2:3
(0:2, 1:1, 1:0)
Branky a nahrávky:38. Sochorek (Šebesta), 46. Vašut (Šebesta) - 7. Goiš (Pala), 13. Kočara (Osina), 27. Ditrich (Pala) Rozhodčí:Smeták . Vyloučení: . Diváci: 1000. Průběh utkání:.0:2, 0:3, 1:3, 2:3
Valašské Meziříčí: HC Bobři Val. Meziříčí: Krumpoch ( Popovič) - Blažek, Bokroš, Brumec, Dvořák P., Dvořák O., Hruškovský, Matějný, Vnenk, Mlynář, Lhotský, Růčka, Sochorek, Šebesta, Vaněček, Varga D., Varga M., Tatarčík, Vašut, Dědek
Přerov: Tihlář (Okáč) - Pala, Faltýnek, Osina, Halouska, Vlček, Novák, J. Ferenc - Ditrich, Menšík, Sprušil - Hanák, Kočara, Venkrbec - Coufal, Kohút, Goiš - Kundrátek, Holík

Zápas se od samého začátku nevyvíjel pro Bobry z Valašského Meziříčí zrovna růžově, v prvních čtyřech minutách se nemohli dostat skoro ze svého obraného pásma, až se jim to konečně podařilo, tak vyslali na brankáře Tihláře pár velmi propagačních střel. V páté minutě si hostující Sprušil vytvořil šanci, když se řítil sám na brankáře Krumpocha, zahákoval jej ovšem domácí obránce Lukáš Vnenk a Přerov hrál přesilovku. V přesilovce si sice Přerov šanci nevytvořil, ovšem okamžitě po její skončení udeřil Goiš, který tečoval střelu Hanáka od mantinelu. Bobři poté začali více tlačit, jenže Tihláře se jim překonat nepodařilo, pomohly k tomu také 2 přesilové hry, bohužel v té druhé se dostal do samostatného úniku Osina, a i přes to, že byl faulován, nahrál puk na volného Kočaru a ten zvýšil stav utkání na 2:0 ve prospěch Přerova.

Ve druhé třetině opět měli ze hry více Bobři, dopomohly jim k tomu, také přesilové hry, které jim Zubři z Přerova nabídli, ovšem hned v té první udeřili potřetí a celkově podruhé ve vlastním oslabení Zubři. Pala poslal dopředu Ditricha, který prostřelil domácího Krumpocha a posunul tím ukazatele skóre zase o jeden gól dopředu na straně hostů. Bobři se ovšem nevzdávali a snažili se dostat do zápasu, ale přes Přerovský „beton“, kterým se jejich obrana nazývat dala, to šlo velmi tuze. Ve 34. minutě se domácí Petr Dvořák dostal do samostatného úniku, hostující Novák mu to ovšem nedovoleným zákrokem překazil a bylo nařízeno trestné střílení, na které se postavil Matějný, který však přestřelil Tihlářovu branku a stav utkání tak byl stále stejný. Bobři ale tlačili dál a snaha se jim vyplatila. Šebesta z pozabranky nahrál na volného Sochorka a ten bez menších problémů poslal puk za Tihlářova záda.

Třetí třetina začala opět náporem Bobrů, který ale překazil hned z kraje rozhodčí Smeták, který poslal během 6ti minut na trestnou lavici 4 Bobry. V těchto přesilovkách se naštěstí domácí hokejisté ubránili a nepustili téměř Zubry k bráně Michala Krumpocha. Další zajímavá situace se děla na začátku 45. minuty, když vystřelil hostující Hanák, i když zvedal ruce a rozhodčí Smeták nejprve ukázal, že gól byl, tak po konzultaci s brankovým rozhodčím tuto střelu jako gól neuznal a skóre se neměnilo. Ani ne minutu poté dostal Bobry zpátky do hry tvrdou střelou téměř od modré čáry domácí obránce Přemysl Vašut. Do konce padesáté minuty se poté nedostali Bobři do útočného pásma. Toto prokletí se prolomilo právě hned na konci padesáté minuty a od té doby Bobři ohrožovali Tihlářovu svatyni, při které snad museli stát snad všichni svatí. Dokonce ani na konci zápasu minutová powerplay nepomohla domácím hokejistům vyrovnat. Zápas tedy vyhráli Zubři z Přerova v poměru 2:3.

Roman Sedlák ( HC Bobři Valašské Meziříčí)
Dnes jsem po zápase mančaftu poděkoval. Utekl nám úvod zápasu, kde jsme dostali dva góly v přesilovkách, což se nám nesmí stávat. Měli jsme nepovedený zápas s Frýdkem za sebou, chtěli jsme se odrazit, bohužel nám vyšel těžký soupeř, který je teď momentálně v laufu, ale hráčům sem poděkoval za zápas, za bojovnost. Doufám, že zvládneme derby na Vsetíně a udržíme si postavení které máme. Dva zápasy nám nevyšly, ale sezona je ještě dlouhá.

Lubomír Oslizlo ( HC Zubr Přerov)
Tak dnes to bylo velice kvalitní utkání, s velmi kvalitním soupeřem. Zápas byl těžký, jsem rád, že jsme tady vyhráli a podařilo se nám ten jednogólový náskok ubránit. V zápase jsme vstřelili dva góly v oslabení, na druhou stranu i ve své v přesilovce jsme jeden dostali. Soupeř byl nepříjemný hlavně ve druhé třetině, tam jsme měli hluchá místa, takže super tři body.