První finálový zápas pro Bobry!

V A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - Vyprodaný zimní stadion ve Valašském Meziříčí viděl krásný zápas, jenž rozhodly vstřelené domácí góly v první polovině zápasu. Zásluhou Ondřeje Tatarčíka, Dalibora Sochorka a Petra Dvořáka se domácí Bobři ujali vedení již rozdílem tří branek. V závěrečné pětiminutovce však hosté dvěmi góly stav snížili, nicméně vyrovnat se jim ani v power play nepodařilo. Bobři tak vítězí v prvním finálovém zápase 3:2 a ujímají se vedení v sérii 1:0.
2. liga - skupina Východ 2009/2010, čtvrtek 1.4.2010
Hodonín
3:2
(1:0, 2:0, 0:2)
Branky a nahrávky: 9.Tatarčík (Kovář), 21.Sochorek (Šebesta), 26.Dvořák P. (Růčka, Varga D.) - 54.Klimeš (Vaškovič, Harig), 56.Vrba Rozhodčí: Kusý - Mikler, Bojda. Vyloučení: 8:7 Diváci: 1200(vyprodáno) Střely na branku: Průběh utkání: 3:0, 3:2
Valašské Meziříčí: Krumpoch (Gleich) - Blažek, Bokroš, Brunec, Dědek, Dvořák O., Dvořák P., Kovář, Krisl, Lhotský, Matějný, Ovšák, Palík, Růčka, Sochorek, Šebesta, Tatarčík, Varga D., Varga Mir., Vašut, Vnenk.
Hodonín: Tuček (Šrámek) - Hoza, Kaláb, Vaškovič, Korotvička, Špok, Jurásek, Pokorný, Podešva, Klimeš, Komárek, Haring, Peš, Šimeček, Průdek, Koktan, Vrba, Lesák, Hollý, Kuba.

Do zápasu očividně lépe vstoupili domácí Bobři. První střelu na brankáře Tučka vyslal Luděk Lhotský, nicméně brankář hostů puk kryje do své lapačky. Na začátku druhé minuty zahrozili i hosté, když střela obránce Klimeše skončila v ochranné síti. První možnost přesilové hry měli hosté za faul Přemysla Vašuta. Hosté se ovšem nedokázali v úvodní početní výhodě dostat do pásma a rozebrat domácí hráče. Na začátku 7. minuty mají možnost si zahrát početní výhodu i domácí Bobři. To, co se nedařilo hostům z Hodonína, velmi dobře předvedli domácí hráči, kteří doslova uzamkli svého soupeře v obranném pásmu. Snaha domácích však také ztroskotala na brankáři s extraligovými zkušenostmi Tučkovi. V polovině 9. minuty utkání se poprvé mění skóre zápasu. Robin Kovář parádně za bránou zamotal hlavu hostujícímu obránci, aby přihrál krásně před bránu Ondrovi Tatarčíkovi, který doklepl puk za brankovou čáru. 1:0. Radost domácích hráčů i fanoušků tak mohla naplno propuknout. Po vstřelené brance se hra přelévala z jedné strany na druhou, nicméně stále více brankových příležitostí měli na svých hokejkách domácí Bobři. Šance Kováře, Brunce, Šebesty však gólem neskončily. Jelikož do konce první dvacetiminutovky i přes možnost početních výhod na obou stranách branka nepadla, soupeři se do šaten rozcházeli s jednobrankovým rozdílem pro domácí hokejisty.

Druhou dvacetiminutovku začal svou typickou tvrdou střelou na Tučka domácí Jakub Blažek, brankář Hodonína však chytá. Odehrálo se teprve 25. vteřin z druhé třetiny a domácí mají možnost sehrání přesilovky za hákování. Na trestnou lavici si šel odpykat trest Hoza. Ten však patrně nestačil ani dosednout, aby následně již trestnou lavici opustil. V polovině 21. minuty utkání se ve velkém závaru před hostujícím Tučkem nejlépe zorientoval Dalibor Sochorek a posílá tak domácí již do dvoubrankového vedení 2:0. Ve 23. minutě vyzkoušel pozornost Krumpocha hostující Petr Peš, jeho krásnou střelu však zastavila výborná lapačka skvěle chytajícího „Krumpiho“. Běžela 25.minuta a do velké šance pelášil domácí Milan Ovšák, jeho střelu však brankář hostů vyráží ramenem. Na domácích bylo vidět, jak moc chtějí hrát a předvádět krásný hokej, hosté byli o poznání zaskočenější a nedařil se jim přechod středního pásma určitě dle jejich představ, kdy bylo k vidění hodně zakázaných uvolnění. 26. minuta utkání znamenala další branku v síti Tučka. David Varga najížděl z levé strany, vystřelil zápěstím, nicméně Tuček vyráží před sebe.I tísněn a faulován však Petr Dvořák dorazil puk do poloodkryté brány a domácí tak odskočili Hodonínu na rozdíl již tří branek 3:0. Po třetí obdržené brance došlo ke střídání gólmanů na straně hostů a Petra Tučka nahradil Lukáš Šrámek. Valmez dále stále vymýšlí krásné kombinace, nicméně brankář Šrámek drží svůj tým stále ve hře. Ve druhé desetiminutovce druhé třetiny mají možnost hrát hosté několik početních výhod. O poznání lépe sehrané přesilovky než v první třetině však domácí obrana spolu s výborným Krumpochem bravurně kryje. Druhá třetina však již branku nepřinesla, a tak po 40. minutách hry vedli domácí Bobři o tři branky.

Kdo by si řekl, že poslední třetina se již bude jen dohrávat a budou se šetřit síly na další zápas, šeredně se spletl. Nejprve byli vyloučeni vzájemně Kuba se Sochorkem, aby po vypršení trestu si šel také odpočinout kapitán Bobrů – Pavel Šebesta. Hosté však stále nemohou najít recept na přechod pásma a trvalejší se usazení v obranném pásmu Bobrů. Valašské Meziříčí do padesáté minuty zápasu výborně bránilo a naopak přecházelo do nebezpečných protiútoků, které mohlo několikrát využít a stvrdit tak výsledek pro domácí. Velký nápor hostů však přichází na začátku 54 minuty utkání. Tomáš Klimeš využívá svou šanci a střelou z mezikruží pod břevno dává hodonínským hráčům naději na zvrat 3:1. Hosty vstřelená branka nakopla a najednou jich byl plný led. Jejich velká aktivita se projevila vteřinu před koncem 56. minuty utkání. Tomáš Vrba krásně vybruslil před Krumpocha a střelou zápěstím koriguje stav utkání na rozdíl jediného gólu 3:2. Domácí si v této fázi berou oddechový čas, který trenér Sedlák využívá k uklidnění svých hráčů a nastínění taktiky po zbytek zápasu. Hosté zkouší hru bez brankáře, nicméně domácí Bobři již svého soupeře ke střele nepouští a získávají první bod ve finálové sérii. Bobři gratulujeme!

Roman Sedlák ( HC Bobři Valašské Meziříčí):
Jsme moc rádi za první získaný bod, zahráli jsme jako tým skvěle dvě třetiny. V poslední třetině jsme se trochu zbytečně stáhli, zkušený soupeř toho využil, dal kontaktní gól, rychle pak i druhý, naštěstí jsme to již do konce třetí třetiny ubránili. Vedeme jedna nula, tady už nehraje roli skóre, ale počet vyhraných zápasů, myslím si, že možná dobře, že ten konec byl takový dramatický, budeme si muset dát hodně pozor v na soupeře v sobotním zápase v Hodoníně. Domácí celek poženou diváci, nicméně doufám, že nás přijedou také podpořit naši fanoušci a vytvoří super atmosféru a že jim budeme moci ukázat hokej, jaký jsme hráli dneska dvě třetiny. Bude to velice těžký zápas, musíme podat šedesát minut stoprocentní výkon a také se spoléhat na brankáře, který hraje velkou roli. Tahle série bude dlouhá, to, co se nám povedlo ve čtvrtfinále a následném semifinále, kde jsme rozhodli ve třech zápasech se asi bude těžko opakovat.