S Prostějovem za tři body

Hokejisté Valašského Meziříčí potvrdili roli jasného favorita a v 15. kole druhé hokejové ligy porazili na domácím ledě Prostějov. Dvěma brankami hned v prvních pěti minutách se blýskl útočník Bobrů Ondřej Tatarčík.
2. liga - skupina Východ 2008/2009, 15. kolo, sobota 1.11.2008
Prostějov
4:1
(2:1, 1:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 1. Tatarčík (Martiník), 5. Tatarčík (Martiník), 28. Zientek (Martiník, Varga D.), 55. Glas (Sochorek, Šebesta) - 15. Jedlička (Staněk). Vyloučení: 11:9, 10. Doseděl (PV), 10. Skokan (PV). Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1. Rozhodčí: Kusý - Adamec, Štěpán. Diváci: 700
Valašské Meziříčí: Krumpoch (Mocek) - Zientek, Růčka, Dvořák O., Blažek, Zrník, Krisl, Zimmer - Tatarčík, Varga D., Martiník - Šebesta, Sochorek, Vaněček - Dědek, Pavlas, Glas.
Prostějov: Tuček - Doseděl, Jedlička, Raszka, Staněk, Šimek, Piluša, Skokan, Dostál, Vlk, Janečka, Žibrita, Cik, Sedlář, Valko, Berčák.

Domácí nastoupili kromě dlouhodobě chybějícího Matějného také bez Dvořáka a Kratěny, kteří se zranili v předchozím vítězném derby zápase ve Vsetíně. Domácího jasného favorita dost uklidnil skvělý úvod. Už v první minutě vedli brankou Tatarčíka a v 5. minutě přidal stejný hráč druhou branku.Výborný úvod domácí celek však trošku uklidnil a po snížení hostujícího Jedličky v 15. minutě byli prostějovští Jestřábi opět zpět ve hře. Bobři se uklidnili až v polovině zápasu, kdy se trefil střelou od modré Zientek a definitivní podobu výsledku dal Glas pět minut přes třetí sirénou.

Roman Sedlák (Val.Meziříčí): Začátek nám vyšel snad ještě nad očekávání. Pomohlo nám to v dalším průběhu. Velmi dobře zahrála první lajna ve složení Tatarčík, Varga, Martiník, té se teď hodně daří a potvrdili dobrou fazonu. Bylo to přesně, jak jsem čekal. Každý předpokládal, že to bude s posledním týmem tabulky jednoduché a že to půjde samo, ale opak byl pravdou. Zápas se nám však zrovna dvakrát nepovedl. Opět jako v poslední době častokrát, se nám nedařily přesilovky. O to cennější je, že jsme vyhráli.