Šebesta s Vargou zničili Velké Meziříčí

Zápas proti Velkému Meziříčí se změnil v galapředstavení dvou hráčů Bobrů. David Varga vstřelil svůj první druholigový hattrick v kariéře a Pavel Šebesta se gólem a čtyřmi přirávkami podílel na všech brankách svého týmů v utkání. Kapitán Bobrů navíc neproměnil trestné střílení. Šebesta i nadále kraluje kanadskému bodování druhé ligy, stejně jako Valašké Meziřčí vládne tabulce východní skupiny 2.ligy. Poslední zápas před Vánocemi sehrají Bobři v sobotu v Přerově.
2. liga - skupina Východ 2008/2009, 27. kolo, středa 17.12.2008
Velké Meziříčí
5:3
(1:0, 3:2,1:1)
Branky a nahrávky: 10. Varga (Šebesta,Sochorek), 22. Šebesta (Sochorek,Varga), 27. Varga (Šebesta,Sochorek), 38. Varga (Šebesta, Sochorek), 59. Sochorek (Šebesta) - 32. Janda, 34. Nekvasil (Jonáš,Kunstmuller), 58. Janda (Bukáček). Vyloučení: 6:10. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 700. Rozhodčí: Váňa - Goňa,Poláček. Průběh utkání: 3:0, 3:2, 4:2, 4:3, 5:3.
Valašské Meziříčí: Krumpoch - Zientek, Zrník, Martiník, P. Dvořák, Tatarčík, Starůstka, Krisl, D. Varga, Sochorek, Šebesta, O. Dvořák, Blažek, Glas, Vaněček, Dědek, Matějný, Mir. Varga.
Velké Meziříčí: Betinec - Smejkal, Plch, Vlašín, Macháček, Heřmanský, Bukáček, Janda, Sobotka, Bula, Kunstmuller, Nekvasil, Jonáš, Bašnár, Jánský, Krča.

V utkání 27.kola přivítali Bobři ve svém posledním vystoupení před domácím publikem v tomto roce celek Velkého Meziříčí. Úvodní třetina naznačila,jakým směrem se bude zápas ubírat. Domácí hokejisté se tlačili před branku hostí, kteří bránili zuby nehty svoji svatyni. Bobrům se podařilo poprvé překonat obranný val soupeře v 10. minutě, kdy po ose Dalibor Sochorek, Pavel Šebesta vstřelil úvodní branku utkání sřelou pod víko David Varga. Snaha domácích pokračovala i nadále, skóre se však už neměnilo.

Úvod druhé třetiny patřil Bobrům, ve druhé minutě rozjásal domácí příznivce Pavel Šebesta, jenž byl se svými spoluhráči z formace u tří branek Bobrů. Ve 27. minutě navyšoval skóre ještě David Varga, pak už se dostali ke slovu také hokejisté Velkého Meziříčí. Domácí sundali nohu z plynu a trest na sebe nenechal dloho čekat. Ve 32. minutě vystihl špatnou rozehrávku domácího kapitána Šebesty Petr Janda a po samostaném úniku snížil. Velkému Meziříří narostla křídla a záhy překonal ležícího brankáře Krumpocha Karel Nekvasil a drama bylo na světě. Hostů bylo najednou plné hřiště a zle dotírali na domácí svatyni. Ve 37.minutě dostali Bobři výhodu přesilové hry, kterou již za patnáct vteřin zužitkoval David Varga a zkompletoval tím svůj hattrick.

Ve třetí třetině přidali hosté na důrazu a rychlosti a domácí hráče začali pomalu přehrávat. V cestě za snížením náskoku Bobrů jim ale stála domácí opora Michal Krumpoch, který své mužstvo jako už mnohokrát podržel. Ve 48. minutě po hození hole měli domácí jedinečnou možnost navýšit svůj náskok. Trestného střílení se ujal Pavel Šebesta, ale hostujícího gólmana Petera Betince se mu překonat nepodařilo. Hostům svitla naděje na bodový zisk v 58. minutě, kdy Petr Janda dorazil poskající kotouč do poloodkryté domácí svatyně a zdramatizoval závěr napínavého střetnutí.

K vyrovnání se ale hosté nedostali. Veškeré naděje jim při signalizované výhodě vzal přesnou ranou k tyči Dalibor Sochorek a uzavřel tak gólový účet středečního utkání na 5:3. Závěr si již Bobři zkušeně pohlídali a za nadšených ovací domácího publika dovedli utkání do vítězného konce. Poslední zápas před vánoční pauzou sehrají hokejisté Valašského Meziříčí v sobotu 20.12, kdy zajíždějí na horkou půdu do Přerova. V Novém roce 2009 přivítáme 3. ledna od 17.hodin ve valašském derby celek Vsetína.