Třetí derby opět pro Bobry

V A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - I přes výborný výkon hostujícího brankáře Lukáše Plška prohrál Vsetínský tým již třetí Valašské derby. Za Valašské Meziříčí nastoupil v bráně ze začátku zápasu Jakub Mocek, kterého vystřídal v polovině zápasu Metoděj Vašut. Zápas se až na pár výjimek odehrál v celkem poklidném přátelském utkání.
přát, úterý 11.8.2009
Vsetín
5:4
(1:2, 1:0, 3:2)
Branky a nahrávky: 8. Hruškovský (Vaněček), 28. Matějný ( Hruškovský), 42. Tomášek (D.Varga), 54. Šebesta (Sochorek), 56. M.Varga (Hruškovský)- 6. Ašer (Knebl), 12. Brunec (Ševčík), 47. Plachtovič ( Červenka, Vítek), 60. Staša (Knebl) Rozhodčí: Hradil. Diváci: 600
Valašské Meziříčí: Mocek (30.Vašut) - Zrník, Mlynář, Lhotský, Tomášek, Varga D., Vnenk, Vašut, Blažek, Šebesta, Sochorek, Bokroš, Hruškovský,Tatarčík, Vaněček, Matějný, Dědek, Mikel, Varga M.
Vsetín: Plšek ( Hromada) - Pšeja, Šimek, Černý, Rajnoha, Kapr, Bezouška, Tesařík, Kořístka, Staša, Korčák, Ševčík, Brunec, Knebl, Stantien, Ašer, Červenka, Plachtovič, Vítek

Zápas mezi Valašským Meziříčím a Vsetím navštívila na přátelský zápas velmi slušná návštěva, kdy jak domácí, tak hostující fanoušci hnali svůj tým za vítězstvím. Jako hlavní rozhodčí, který řídil toto utkání byl zvolen René Hradil, který pravidelně píská extraligu. Po úvodním buly se hrál z počátku opatrný hokej, kdy obě mužstva čekala na svou šanci. Té první se chytl hostující Vsetín a v přesilovce v 6. minutě zápasu se po přihrávce Knebla zjevil před domácím Mockem v bráně Jakub Ašer a vstřelil gól. 0:1. Bobři byli rychlým nástupem Vsetína zaskočeni a chvíli se nemohli dostat do své pohody. Tu našli až po střele Hrušovského, kterému nahrával Roman Vaněček od modré čáry, která skončila až za výborně chytajícím Lukášem Plškem. Poté se šance přelévaly z jedné strany na druhou. Hosté šli ještě jednou do vedení a to zásluhou hráče Brunce, kterému se přihrávka Ševčíka odrazila od brusle a skončila tak překvapivě v domácí síti. 1:2. Takto i skončila první třetina.

Na začátku druhé třetiny opět v přesilové hře Bobři uzamkli svého soupeře v útočné třetině ale střely domácích vždy skončily na Plškových skvělých zákrocích. Poté si také přesilovku zahráli i hosté, za vyloučení domácího Vnenka. V oslabení ujížděl Sochorek sám na Plška, ovšem kličku do forhendu neproměnil. V třicáté minutě zápasu se vystřídali brankáři domácích a do brány se postavil Metoděj Vašut. Na začátku 28. minuty vybídl domácí obránce Hruškovský nádhernou kolmou přihrávkou na útočnou modrou Matějného, který přehodil startujícího hostujícího brankáře proti puku. 2:2. Ve zbývajícím čase druhého dějství již branka nepadla a tak se soupeři rozešli smírně i do kabin.

Ve třetí třetině padlo nejvíce branek. Nejdříve vyrovnával hostující Plachtovič po závaru před bránou domácích. 3:3. V 54. minutě zápasu v přesilové hře opět zafungovala spolupráce Sochorek – Šebesta a druhý jmenovaný vystřelil krásnou střelu nad lapačku Plška - domácí šli opět do vedení. 4:3. Poté si Bobři zahráli ještě poslední přesilovku zápasu a pátý gól vstřelil po krásné teči střely Hrušovského nejmladší z bratrů Vargů – Miroslav. V poslední minutě zápasu ještě korigoval stav utkání hostující Staša. Valašské Meziříčí tedy potřetí ze tří pokusů porazilo VHK Vsetín a v pátek se hraje odveta. Zvítězí Meziříčí i počtvrté, nebo tentokrát budou slavit na Vsetíně?

Roman Sedlák (HC Bobři Val.Meziříčí) Tak bylo to typické "přátelské" utkání, mělo to náboj, dobrou atmosféru, ikdyž hodně vyhecované, což budou vzájemné zápasy zřejmě i v sezoně. Opět ale náš typický výsledek, kdy dáváme hodně gólu, ale také hodně inkasujeme, ikdyž v této přípravě také zkoušíme i golmany. Jsme ale rozhodně za výhru rádi, kluci k tomu přistoupili zodpovědně a důležité je, že se hlavně nikdo nezranil, protože to bylo hodně ke konci vyhrocené.

Viktor Hlobil (VHK Vsetín) Myslím, že soupeř dobře bruslil, hlavně tedy ve třetí třetině, kdy jsme fyzicky trochu odpadli a následně z toho vyplynuly ty fauly, kdy v oslabení jsme zbytečně postavili soupeře na nohy a obdrželi goly. Ono je to i tím, že jsme hodně teďkom trenovali a možná klukům i došly síly. Nicméně v odvetě již budou hrát Štraub, Mikeš, Sakrajda.