V posledním přípravném zápase Bobři neuspěli

V A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - Valašské Meziříčí sehrálo odvetu s celkem HK 37 Piešťany. Hostující Bobři však prohráli v poměru 5:1. Tímto zápasem zakončili hokejisté Meziříčí svá přípravná utkání a již tuto neděli, 13.9. zajíždějí na led Uničova, kde budou bojovat o své první ligové body.
přát., úterý 8.9.2009
Piešťany
5:1
(0:0, 0:1, 5:0)
Branky a nahrávky:41. Pupák (Kadraba), 43. Kalafút (R.Kolník), 44. Pupák (R.Kolník), 48. Románek (Bučka,Peško), 58. Chylo (Mikušovič), sn.Mikušovič - 38. Lhotský (P.Dvořák,Ručka) . Rozhodčí: Krist Mário, Novák Milan,Brath Vladimír. Střely na branku: 51:30.
Piešťany: Tomek - Filip, Bučka, A.Kolník, Kalafút, Blaško, Baron, Mrázik - Kadraba, R.Kolník, Pupák - Chylo, Mikušovič, Mucha - Románek, Peško, Rosa - Grunner, Fabok, Rybárik
Valašské Meziříčí: Krumpoch - Popovič, O.Dvořák, Ručka, Hruškovský, Mlynář, Vnenk, Blažek - Sochorek, Matějný, Vaněček, Lhotský, Dědek, Bokroš, D.Varga, M.Varga, P.Dvořák, Tatarčík, Brunec

Zápas na Slovensku začal velmi svižně. Již v 8.sekundě utkání slovenský hráč prověřil připravenost Michala Krumpocha. Domácí měli přímo raketový start do utkání, už ve 44. sekundě utkání zvonila tyč Krumpochovy brány. V čase 02:26 se do obrovské šance dostal další slovenský hráč, střelu však vyslal nad branku. Ve 4. minutě utkání byl vyloučen hostující gólman Krumpoch a Bobři hrají oslabení. Paradoxně v oslabení se dostal ke zteči slovenské brány Petr Dvořák, ale ani ten nebyl úspěšný. V rozmezí 6. - 9. minuty rozhodčí vylučoval na obou stranách, avšak ani jeden z celků se nedokázal prosadit. 9. minuta utkání se nesla ve znamení několik tvrdých zákroků na hostující Bobry, rozhodčí však zákroky nepotrestal.

Ve velké šanci se zjevil hostující Luděk Lhotský v 10. minutě, kdy pálí mezi kruhy. Domácí gólman však betonem vyráží. Zvuk tyče hostů mohli diváci slyšet opět a to v 11. minutě. V čase 14:15 střílí krásnou střelu Dalibor Sochorek, slovenský brankář Tomek byl ale připraven a puk za svá záda nepropustil. V 16.minutě se stupňuje tlak domácích, kdy si dokonale rozebrali v útočném pásmu obranu hostů, proti prvnímu zásahu do sítě hostů však stál v cestě Michal Krumpoch. V 19. minutě se domácím ještě naskytla výhoda přesilové hry, kdy byl vyloučen Hruškovský. Slovenský celek ale do konce třetiny výhodu nevyužil a tak po první třetině byl stav na ukazateli skóre 0:0

I ve druhé třetině slovenští hráči na svého soupeře doslova vlítli. Piešťany zahrozily opět v první minutě druhé třetiny a začaly zostra. V čase 21:44 byli Bobři potrestáni za příliš mnoho hráčů na ledě, ovšem slovenský celek přesilovku nevyužil. Další nápor domácích se zrodil ve 25. minutě utkání, hostující gólman však skvěle chytá a drží svůj tým nad vodou.

V čase 25:34 se prezentuje tvrdou střelou Brunec, ovšem puk míří těsně mimo tyč. Po této akci Bobři trochu ožili, důkazem toho byla krásná akce po ose Růčka - Dvořák - Lhotský, kdy posledně jmenovaný zakončoval. I tentokrát byl ale proti slovenský brankář Tomek. Běžela 30. minuta utkání a tvrdou střelou se prezentuje hostující Lukáš Vnenk. Střela vypadla gólmanovi z lapačky, ale domácí obránci si s pukem poradili. Ve 31. minutě utkání puk nešťastně trefil Jana Matějného do obličeje. Po tomto zásahu musela být na chvíli nařízena menší úprava ledu. Po tomto zásahu hostující Matějný do zápasu už nenastoupil.

Hostující celek Bobrů se dostává do vedení ve 37.minutě utkání, akci rozjel Petr Dvořák a na dorážku do brány byl připraven Luděk Lhotský –-0:1. Bobři tedy po dvou třetinách vedli 0:1, ale domácí hráči se nevzdali a začali ještě lépe bruslit a napadat. Hned ve 34. sekundě třetí třetiny chyboval jeden z hostujícíh hráčů v obranné třetině, puk se dostal na hokejku slovenského hráče Pupáka a ten srovnává na 1:1. To ale nebylo vše. V čase 42:35 od modré čáry překonává hostujícícho Krumpocha Kalafút a strhává vedení na stranu domácích -2:1

Ve 43. minutě utkání padla další branka, prosazuje se opět domácí Pupák. Bobři začali třetí třetinu velice špatně. O 4 minuty později po chybě bobří defenzívy se dostává do úniku Románek a překonává Krumpocha – 4:1. V této fázi utkání jasně dominují domácí hráči skvělým bruslením a místy si vytváří drtivý tlak. Konečnou podobu výsledku dává v 57.minutě utkání Chylo – 5:1

Zbytek utkání se nesl v režii domácíh hokejistů a zaslouženě i oni svou poslední přípravu vyhráli. Po utkání následovaly samostatné nájezdy, které vyhrál taktéž slovenský celek v poměru 1:0.

Roman Sedlák ( HC Bobři Valašské Meziříčí):

No tak výsledek je špatný, ale to není o té poslední třetině.Ten zápas byl od začátku špatný, bez elánu a bojovnosti se nedá prostě hrát hokej, takže vyloženě si myslím že jsme to odflákli, ale možná že nám to pomůže z druhé strany, že se vrátíme zase k poctivé hře a že tu sezonu rozjedeme dobře. Určitě se nám generálka nepovedla, to je jednoznačné, samozřejmě kromě Krumpyho, který se v té bráně mohl zbláznit. Říkám nebylo to o té poslední třetině ale o celém zápase. Přijeli jsme to zkusit a nevyšlo to.