V A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - Hokejisté Valašského Meziříčí se konečně dočkali svého prvního tříbodového zisku v nové sezóně. Rozhodli o něm vynikající první třetinou, ve které dokonce pětkrát rozvlnili síť frýdecko-místecké svatyně. Jenomže velkou kaňkou na utkání je fakt, že Bobři usnuli na vavřínech a málem je stihl krutý trest, protože zbytek utkání odehráli velice špatně a tým z Frýdku-Místku neodjíždí s debaklem, tak jako to po první třetině vypadalo, ale naopak se ctí, když na konci zápasu svítil na světelné tabuli stav 6:5 pro domácí Bobry. Mezi střelce domácího celku se zapsali dvakrát Robin Bacul a Martin Ambruz a po jednom vstřeleném gólu si připsali Lukáš Bokroš s Davidem Vargou.
2. liga - skupina Východ 2011/2012, 5. kolo, sobota 24.9.2011
Frýdek-Místek
6:5
(5:0, 1:2, 0:3)
Branky a nahrávky: 5. Bokroš (Hartmann), 6. Ambruz (Bokroš, Varga), 10. Ambruz (Ovšák), 12. Bacul (Kopecký), 15. Varga D. (Ovšák), 37. Bacul (Martiník, Kopecký) - 27. Kabeláč, 29. Gogolka, 43. Měkýš (Rozum), 57. Štubňa (Mareček), 60. Mach (Sluštík) Vyloučení: 9:9 Využití: 3:1 V oslabení: 1:0 Rozhodčí: Obadal - Novotný - Šimčík Vývoj skóre: 5:0, 5:2, 6:2, 6:5.
Valašské Meziříčí: Vlachynský (Slovák) - Ambruz, Bacul, Balga, Blažek, Bokroš, Dostál, Dvořák, Hartmann,Kopecký, Linduška, Martiník, Matuštík, Mikel, Musil, Ovšák, Růčka, Varga D., Varga Mar., Varga Mir., Vašut
Frýdek-Místek: Láníček (12. Jagoš) - Podešva, Jindřich, Kudláček, Gajda, Měkýš, Vajda, Kabeláč, Sluštík O., Rozum, Diviš, Matýsz, Sluštík J., Mareček, Gogolka, Štubňa, Kopáč, Gangarčík, Mach

Frýdečtí hokejisté začali utkání aktivně a již v desáté vteřině musel Vlachýnský zasahovat proti prvnímu střeleckému pokusu v podání Vajdy. Na druhé straně prověřil Láníčkovu pozornost domácí Bacul, jehož projektil schoval brankář Frýdku-Místku do své lapačky. Na začátku čtvrté minuty bylo nepříjemně horko před hostujícím brankářem, který si poradil s ránou Musila od modré a z následné dorážky Vargy naštěstí nebylo nic. V polovině páté minuty se Valašské Meziříčí přeci jen dočkalo. Lukáš Bokroš využil velkého tlaku domácích a po přihrávce Wernera Hartmana otevřel skóre zápas- 1:0. Domácí byli po úvodní brance při chuti a i nadále obstřelovali Láníčka. Konec šesté minuty přinesl druhý zásah domácích hokejistů do černého, kteří tak přetavili svůj tlak v další branku – 2:0. O necelou půl minutu mohli domácí znovu slavit, ale Musil svou velkou šanci neproměnil, když byl s pukem na hokejce sám před Láníčkem. Frýdečtí nechtěli zůstat nic dlužní a Diviš vyzkoušel o chvíli později pozornost domácího brankáře střelou z úhlu, ale bez úspěchu. V polovině 9.minuty dostali možnost početní výhody frýdecko-místečtí, když si Musil počínal nedovoleně. To však domácí nijak nezastavilo. V polovině 10.minuty našel Milan Ovšák přesným pasem Martina Ambruze, který se nemýlil a upravil již na 3:0 pro domácí. Střelecký koncert domácích pokračoval i nadále. Tentokrát to byl Bacul, který zpracoval přesnou přihrávku Kopeckého a využil tak početní výhodu – 4:0. Na velmi nepříznivý vývoj utkání, kdy frýdecko-místečtí prohrávali v polovině 12.minuty již o čtyři branky zareagoval Radim Nečas oddechovým časem. Domácí ovšem pokračovali i nadále ve své hře, která rozhodně nevyhovovala hostujícím hráčům. Ti byli jednoznačně mužstvem, které určovalo tempo hry. Konec 15.minuty přinesl další pohromu pro frýdecké hráče. Domácí po několika přesných přihrávkách poslal do pěti brankového trháku Milan Ovšák, který propálil vystřídavšího Jagoše v brance Frýdku-Místku. V polovině 18.minuty dostali frýdečtí hokejisté možnost přesilové hry po vyloučení Bokroše. Tentokrát musel domácí zachraňovat Vlachýnský v brance, když zneškodnil několikrát tečovaný puk. Pro Frýdek-Místek skončila snad nejhorší první třetina, kterou zcela po zásluze ovládli domácí – 5:0.

Druhou třetinu začali domácí opět aktivně a Jagoš musel již po pětačtyřiceti vteřinách hry zasahovat pro střele Kopeckého. Bobři po této šanci i nadále obývali útočné pásmo a snažili se střílet z každé možné pozice. I přes některé šance frýdecko-místeckých udávali tempo hry domácí Bobři. Z jejich tlaku se hráči v bíločervených dresech osvobodili za cenu zakázaného uvolnění. Čtyřiadvacátá minuta přinesla vyloučení Sluštíka, ale ten si s tvrdou dělovkou domácího Blažka poradil. Začátek 27.minuty mohl přinést první branku frýdeckých hokejistů, ale Sluštíkovi puk v poslední chvíli přeskočil hokejku. Frýdečtí hráli ve druhé třetině oproti té předchozí daleko lépe a více napadali. Zlepšená hra přinesla své první ovoce nakonec ve 27.minutě, kdy Martin Kabeláč smazal nulu na ukazateli skóre a snížil na nepříjemných 5:1 z pohledu našich hráčů. Frýdečtí hokejisté byli svou první brankou v zápase povzbuzení a začali přehrávat domácí Bobry. Ve 29.minutě se do puku opřel Jaromír Gogolka a rázem to bylo 5:2. Zápas tak dostal rázem zcela nový náboj. Ve 32.minutě zachraňoval domácí brankář třetí branku Frýdku-Místku. I s další nepříjemnou střelou v podání Petra Rozuma si brankář Bobrů poradil. Frýdečtí pokračovali ve svém nepříjemném hokeji i nadále a na konci 34.minuty chybělo málo, aby puk doklouzal pod betony Vlachýnského za brankovou čáru. Vzápětí usedl na trestnou lavici Gajda a domácí tak hráli přesilovou hru. O využití početní převahy se postaral Robin Bacul dělovkou od modré a zvýšil vedení Bobrů na 6:2. V závěru druhé třetiny putoval za katr Měkýš a domácí se dočkali sedmé branky, ale ta už podle názoru hlavního rozhodčího byla dosažená po skončení třetiny a nebyla tak uznána.

Začátek třetí periody patřil domácím, kteří dohrávali početní výhodu, ale tu nevyužili. Ve 43.minutě měli výhodu jednoho hráče v poli navíc frýdečtí, když meziříčský Musil pykal za nedovolené bránění. K jejímu využití stačilo Nečasově družině pouhých 39 vteřin. V té době nahazoval Měkýš puk, který se odrazil od jednoho z domácích hráčů a skončil za zády domácího brankáře – 6:3. Ve 45.minutě předvedli domácí pěknou souhru, ale Jagoš byl pozorný. Na začátku 47.minuty zazvonila tyč za domácím brankářem. Padesátá minuta patřila Miroslavu Jagošovi, který předvedl v oslabení zákrok ve stylu Dominika Haška. Domácí Balga teď zůstal překvapený. Šanci dostat se na dostřel měli hokejisté z Frýdku-Místku v 51.minutě, kdy hráli zkrácenou přesilovou hru 4 proti 3. V té neuspěli a následně nebyl ani Měkýš úspěšný při přesilové hře se dvěma hráči v poli navíc a domácí tak své oslabení zvládli. Valašské Meziříčí mohlo pět minut před koncem utkání přidat další branku, ale Jagoš si poradil i v té nejhorší situaci. Odpověď na tuto velkou šanci Bobrů na sebe nenechala dlouho čekat, ale ani střelecké pokusy frýdeckých hráčů se neujaly. V 57.minutě zahráli domácí na zakázané uvolnění a z následného buly domácí obrana špatně vyhodila kotouč a Tomáš Štubňa tečoval střelu Petra Marečka a bylo to 6:4. V polovině 58.minuty putoval za katr domácí Martiník a frýdecko-místečtí měli velkou příležitost zdramatizovat závěr utkání. Rozhodnutí měl na hokejce ve vlastním oslabení Ambruz, který uháněl sám na Jagoše, ale provedenou kličkou neuspěl. Drama až do závěrečné sirény sledovali diváci a některým se muselo hodně v závěru utkání přitížit. Na rozdíl jediné branky snížil v čase 59:59 tedy jedinou vteřinu před koncem utkání Jakub Mach – 6:5.

Jaroslav Stuchlík (Valašské Meziříčí): Hráči si zaslouží pochvalu za první třetinu, tam splnili všechno, šli jednoduše do třetiny soupeře a tlačili se do brány. Spadly nám tam góly, nastalo sebeuspokojení, začali jsme hrát bago, mysleli jsme si, že se porazí soupeř sám. A bohužel i za tohoto stavu jsme uhráli výsledek o gól. Do prázdné brány jsme nemuseli vůbec střílet, stačilo puk držet někde v rohu a byl klid, ale neproměnit do prázdné brány je ta nejhorší varianta. Ale mimo to, zbytečné fauly, hold hoši musí za tu nekázeň dostat i nějaké „odměny“. Opět jsme hráli hodně ve čtyřech, potom se ta naše převaha rozmělnila, soupeř začal mít pocit, že něco může uhrát, začal tomu věřit a nakonec z toho byl vyrovnaný zápas.