Po dvou třetinách Bobří překvapivě prohrávali na ledě Žďáru nad Sázavou 2:3. V 52. minutě však v přesilovce srovnal Jiří Krisl a když už se zdálo, že vyrovnaný zápas půjde do prodloužení, sehráli Bobři minutové galapředstavení. Během 42 vteřin v 59. minutě nastříleli zkoprnělým domácím tři branky, když se postupně trefili Dalibor Sochorek, Petr Dvořák a Ivo Kratěna. Závěrečná kanonáda tak přinesla upevnění prvního místa Valašského Meziříčí v tabulce. V nejbližším domácím zápase přivítají Bobři ve středu na svém ledě Opavu.
2. liga - skupina Východ 2008/2009, 24. kolo, neděle 7.12.2008
Žďár nad Sázavou
3:6
(1:2, 1:0, 1:4)
Branky a nahrávky: 9. Kraučuk (Souček), 27. Koželuh (Vránek), 45. Kraučuk - 12. Tatarčík (Dvořák P.), 12. Šebesta (Sochorek), 52. Krisl (Martiník), 59. Sochorek (Kratěna), 59. Dvořák P. (Kratěna), 59. Kratěna (Šebesta). Rozhodčí: Mech – Reich, Musil. Vyloučení: 7:7. Využití: 0:1.
Žďár nad Sázavou: Blažíček - Koželuh, Pleva, Fibikar, Souček, Moščic - Dítě, Fila, Havelka, Štěpánek R., Sobotka M., Vránek, Kaut J., Mühlfait, Křišťan, Kraučuk
Valašské Meziříčí: Krumpoch - Zrník, Zientek, Krisl, Starůstka, Růčka, Blažek, Dvořák O. - Matějný, Dvořák P., Tatarčík - Kratěna, Sochorek, Šebesta - Varga D., Vaněček, Dědek - Pavlas, Varga M., Martiník

Domácí se pustili do souboje s favorizovanými hosty bez respektu. Od prvního střídaní předváděli sympatický hokej plný pohybu a agresivity. První gólovou šanci si sice při přesilové hře vypracovali hosté, když střelu Tatarčíka z bezprostřední blízkosti domácí Blažíček reflexivně vyrazil, ale to bylo z jejich strany nadlouho vše. A že to myslí domácí s útokem na body vážně dokázala akce z deváté minuty, kdy Součkovu prudkou nahrávku od mantinelu usměrnil Kraučuk mezi nohy hostujícího Krumpocha a poslal tak domácí do vedení. Jenomže hosté dokázali vytěžit z minima maximum. Ve dvanácté minutě šel hostující Dvořák důrazně do souboje v rohu útočného pásma. Vydoloval puk a po objetí branky naservíroval puk přesně na hokejku Tatarčíka, který vymetl růžek domácí branky.

Domácí mohli kontrovat vzápětí, ale Sobotkův pokus o centimetry minul odkrytou branku. A hned z protiútoku se opět prosadili hosté. Domácí při snaze o vyrovnání propadli ve středním pásmu a hostující Šebesta svůj průnik zakončil přesnou střelou na vyrážečku. Obě branky hostí přitom od sebe dělila necelá minuta.

Domácí dál pokračovali v aktivní hře a v patnácté minutě měli obrovskou šanci na vyrovnání. Vránek byl zcela osamocený mezi kruhy, ale nejvhodnější okamžik na zakončení prováhal. V samém závěru třetiny se pak domácím naskytla další příležitost, když byli současně vyloučeni dva hostující hráči. Bohužel pro Ždár ale byla přesilovka rozdělena sirénou a navíc Vránek dostal v samém závěru dvouminutový trest.

Podobně jako v první i ve druhé třetině patřila úvodní šance hostům, když z rychlého protiútoku nastřelili tyč. A podobně jako v první třetině to bylo z jejich strany na dlouho vše. Domácí pokračovali ve své agilní hře a s ní přicházely i šance. Jednu z těch velkých spálil ve 24. minutě Křišťan, kterého výborně uvolnil zpětnou nahrávkou Sobotka. Jeho blafáku ale chyběla gólová tečka. Tu naopak předvedl o minutu později Koželuh. Po dalším závaru v obraném pásmu hostí jej našel na modré Vránek a jeho bomba od modré podruhé rozvlnila síť za hostujícím gólmanem.

Hosté v těchto fázích zápasu vůbec nestíhali. O jasné převaze domácích svědčí fakt, že si hostující trenéři vyžádali oddechový čas. Po něm se hosté přeci jen trochu vzpamatovali, ale domácí byli i nadále lepším mužstvem. Až do konce třetiny se hrál hokej ve vynikajícím tempu, často odměňovaný potleskem diváků.

I třetí třetina nabídla stejný obrázek. Aktivní domácí, bojující na hranici možností a nevýrazní hosté, jejichž sporadické pokusy spolehlivě likvidovala domácí obrana. Za svoji neutuchající aktivitu pak byli domácí odměněni ve 45. minutě. To se po vyhraném buly dostal na hranici brankoviště k puku střelecky disponovaný Kraučuk. V koncovce pak vyzkoušel všechny pozice – vleže a v pokleku byl neúspěšný, ale ve stoje už střelou pod horní tyčku uspěl. Tou dobou už totiž pro změnu ležel soupeřův brankář.

Domácí i nadále pokračovali ve famózním výkonu a body byly opravdu na dosah. Bohužel ale závěr nezvládli takticky a hosté se několika sporně posouzenými zákroky vrátili do zápasu. Filovo vyloučení domácí ještě ubránili, ale hned po jeho návratu prostřelil Blažíčka od modré Krisl.

Domácí nesložili zbraně a zatlačili hosty do jejich obraného pásma. Nastřelili tyč a od další pohromy zachránilo hosty přísné vyloučení domácího Vránka. Když už se diváci připravovali na prodloužení, přišel blesk z čistého nebe. Necelé dvě minuty před koncem tečoval nenápadnou střelu od modré Sochorek mezi Blažíčkovy betony a hosté šli do vedení. A hned po vhazování se prosadili znovu, když chybu domácí rozehrávky potrestal Dvořák. A když se po dalších dvaceti vteřinách trefil Kratěna pošesté, dopili domácí kalich hořkosti až do dna.

Roman Sedlák (Valašské Meziříčí): Já si myslím, že dneska nevyhrálo lepší, ale šťastnější mužstvo. Domácí hráli velice dobře, výborně bruslili a určitě nás překvapili. Měli jsme problém i s větším hřištěm a své sehrálo i domácí prostředí. Začali jsme dobře, potom jsme postupně polevili a domácí nás trestali. Na klukách ze Žďáru bylo vidět, že opravdu hodně chtěli a šli za dobrým výsledkem.

Jaroslav Benc (Žďár nad Sázavou): Zápas proti Valašskému Meziříčí byl na vysoké úrovni jak rychlostně, tak herně. Konec jsme bohužel nezvládli, místo abychom hráli přesilovku 5 na 3, hráli jsme v oslabení. Dostali jsme na 3:3, potom 3:4 a pak už to byla taková smrtící rána - další dva góly. Škoda, zápas měl opravdu vysokou úroveň, na kdyby se nehraje... Kdyby jsme třeba hráli avizovanou přesilovku 5 na 3 a vstřelili gól, mohlo být všechno jinak, ale znovu říkám - na kdyby se nehraje.