V A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - Své třetí přípravné utkání sehráli meziříčští Bobři na ledě loňského účastníka baráže o slovenskou extraligu ŠHK 37 Piešťany. Rozhodující momenty zápasu a všechny branky padly pouze v první třetině, kdy se červené světlo, značící vstřelenou branku, rozsvítilo celkem třikrát. Dvě branky však dokázali vstřelit domácí hráči ze slovenského lázenského města, za Bobry se prosadil pouze Lukáš Bokroš, který tak skóroval i ve druhém zápase po svém návratu z přípravy u šumperských Draků. Bobři tak sice neprodloužili svá prozatimní vítězství v přípravě, nicméně výsledek a předvedená hra je určitě příslibem i do budoucích zápasů a odvety, která se uskuteční na zimním stadionu ve Valašském Meziříčí již v úterý, 23.srpna od 18.hodin. AKTUALIZOVÁNO O OHLASY TRENÉRŮ.
3. kolo, pátek 19.8.2011
Piešťany
2:1
(2:1, 0:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 17:10 Mihálik (Mišura), 19:07 Vyletelka (Baran) - 17:44 Bokroš Průběh utkání:1:0, 1:1, 2:1
Piešťany: Fumač - Mrázik, Macháč, Potoček, Peško, Rybárik - Kolník, Vrána, Vyletelka, Baran, Kocák - Gróf, Srnec, Mihálik, Mišura, Chylo - Hluch, Poláček, Klčo, Učeň, Rosa
Valašské Meziříčí: Slovák, Vlachynský - Ambruz, Vašut, Matuštík, Dvořák, Dostál, Mikel, Ručka, Balga, Blažek, Martiník, Bokroš, Musil, D.Varga, Miroslav Varga, Linduška, Martin Varga, Kopecký

Hokejisté Valašského Meziříčí zajížděli v rámci své přípravy do Piešťan, kde se utkali s tímto ambiciózním slovenským týmem 1. ligy. Bobři i přes trochu pomalejší začátek se svému soupeři brzy přizpůsobili a hra byla po téměř celý zápas vyrovnaná. Vše podstatné se odehrálo v první třetině, která i rozhodla o tom, že plný bodový zisk zůstane na Slovensku. Až na začátku 18. minuty se poprvé měnilo skóre utkání. Prvním, kdo rozvlnil síť hostujícího brankáře Jiřího Slováka, byl domácí Mihálik, kterému asistoval Mišura 1:0. Bobři však dokázali bleskově odpovědět a vyrovnat. O půl minuty později se prosadil Lukáš Bokroš, který tak vyrovnal na 1:1. Bobři si i nadále vytvářeli šance, ovšem nedokázali překonat domácího brankáře Fumače. Naopak domácí piešťanský hráč Vyletelka ve dvacáté minutě dokázal vstřelit druhou a rozhodující branku domácích za asistence hráče Barana. 2:1. Za tohoto stavu se odcházelo i do šaten. Ve druhé i třetí třetině i přes mnoho šancí na obou stranách gól nepadl. Bobři tak prohráli nejtěsnějším rozdílem, ovšem výkonem vůbec nezklamali. Naopak. Na Valašsko tak odjíždějí Bobři se vztyčenou hlavou a ví, že pokud podají spolehlivý a bojovný výkon i příští úterý, v odvetě proti tomuto soupeři, mohou pomýšlet i na vítězství.

Jaroslav Stuchlík (HC Bobři Valašské Meziříčí): První třetina se mi moc nelíbila, bylo to ale tím, že jsme byli ospalí z autobusu, ale po první třetině se kluci zvedli a hrál se dobrý hokej. Bylo to velmi vyrovnané přípravné utkání, mohli jsme aspoň remizovat, bohužel ten náš závěrečný nápor vyšuměl. Utkání splnilo svůj účel, byl to těžký soupeř a výborné utkání pro nás.

Milan Hovorka (ŠHK 37 Piešťany): Tento přípravný zápas byl spíše o bojovnosti na ledě než o technice. Každý mezinárodní zápas je prospěšný pro oba týmy, zjistili jsme, že máme slabiny. Český hokej je trochu jiný a poučili jsme se.