Derby ovládli Ďáblové z Nového Jičína

Tohle se Bobrům vůbec nepovedlo! Valaši se chtěli pokusit o reparát předešlých domácích neúspěchů, jenže domácí Nový Jičín jim nic nedovolil. Ještě do poloviny utkání panoval zásluhou Martiníka nerozhodný stav, ovšem pak spustili Ďáblové gólovou lavinu a odskočili na čtyřbrankový rozdíl. Ani dva rychlé góly Jakuba Pořického v závěru klání nepomohly a domácí si v poměru 6:4 uhlídali tři body.
2. liga - skupina Východ 2017/2018, 10. kolo, středa 11.10.2017
6:4
(1:0, 2:1, 3:3)
Branky a nahrávky: 2. Jiří Slovák II. (Palacký), 36. J. Sonnek (Kocián, Adamík), 38. Adamík, 47. Pecha (Palacký, Jiří Slovák II.), 49. Chvostek (Metelka, Jiří Slovák I.), 51. Gebauer (TS) – 29. Martiník, 44. Studený (Kývala, Matějka), 58. Pořický (Báchor, Brunec), 60. Pořický (Váňa, Baroš). Rozhodčí: Čuňočka – Mikšík, Čelechovský. Vyloučení: 9:6. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Střely na branku: 34:31. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2, 6:2.
Nový Jičín: Jiří Slovák I. (Kohn) – Adamík, Már, Běhal, Hruška, Janiczek, Metelka – Palacký, Krupa, Pecha, Málek, Motloch, Chvostek, Gebauer, Kocián, Zedník, J. Sonnek, Jiří Slovák II
Valašské Meziříčí: Plšek (Bechný) – Mikel, Hryciow, Baroš, Báchor, Weintritt, Váňa, Hladiš – Brunec, Dvořák, Pořický - Kývala, Studený, Matějka - Martiník, Daněk, Dalajka - D. Varga

Už začátek druhé minuty se vyvíjel pro Bobry velmi neblaze. Novojičínští se sjeli do útočného pásma a Jiří Slovák sjel mezi kruhy a dobře mířenou střelou k levé tyči nedal Plškovi v bráně šanci.

Celou první třetinu si Nový Jičín držel převahu a projevilo se to i ve střeleckých statistikách. Bobry trápily zejména častá oslabení, které však bránili na výbornou.

Od prvních minut druhé části se intenzivně vylučovalo. Dva tresty po sobě vyfasoval Brunec a Nový Jičín měl velkou šanci navýšit vedení. Jenže stal se pravý opak. O pravého mantinelu vybojoval puk osamocený Ondřej Martiník, jenž následně obelstil obránce a ukázkově zakončil do pravého růžku Slovákovy brány.

Bobři cítili šanci na obrat a začali přidávat na tempu. Chvílemi ovládali celé kluziště ale v závěru třetiny přišla studená sprcha. Během chvilky odskočil Nový Jičín na vedení 3:1. Nejprve se trefil Jan Sonnek a dvě minuty poté rozjásal domácí fanoušky Vojtěch Adamík.

Do závěrečného dějství nastoupili Valaši velmi motivovaní a hned od prvního vhazování začali útočit. Novojičínští si museli hned dvakrát pomoci nedovoleným zákrokem a najednou museli bránit ve třech přesilovku hostí.

Netrvalo to však dlouho a Václav Studený po střele Kývaly udržel Bobry ve hře a snížil na 3:2.

Jednou dáš, dvakrát dostaneš! Za tři minuty ujel v brejku Daniel Pecha a jedinou překážku v podobě Lukáše Plška překonal střelou do horní části klece. Ve 49. minutě zvýšil už na vysokých 5:2 Michal Chvostek.

A domácí se nezastavili. Robin Gebauer ujel v oslabení na Plška a k jeho zastavení si pomohli Bobři faulem. Rozhodčí jasně překřížil ruce a následovalo trestné střílení, které domácí stálice proměnila.

Vedení 6:2 Novému Jičínu deset minut před koncem stačilo na klidný závěr. Bobři se ale ještě úplně nevzdali. Tři minuty před koncem si počkal u levé tyče na Báchorovu přihrávku Jakub Pořický a do odkryté části brány snížil na 6:3.

V posledních vteřinách hry vystřelil na bránu obránce Váňa a byl to opět Jakub Pořický, kdo usměrnil kotouč za Slovákovy záda.

To bylo ale taky to poslední, co diváci v Novém Jičíně viděli.

Domácí si nenechali sebrat body a Bobři i z pátého utkání vyšli s prázdnou.