Valašské Meziříčí nedokázalo překvapit ani dalšího favorita na ledě Šumperku. Bobři celý zápas jen dotahovali vedení Draků a nakonec odjeli z Šumperku s prázdnou. Navíc díky výhře Nového Jičína v Porubě nyní ztrácí na svého rivala čtyři body.
2. liga - skupina Východ 2017/2018, 34. kolo, sobota 6.1.2018
Šumperk
6:3
(1:0, 2:1, 3:2)
Branky a nahrávky: 4. Ostřanský (Lehečka, Šťáva), 27. Vymazal (Králík), 35. Vachutka (Půhoný), 41. Půhoný (Vachutka), 50. Králík (Šťáva), 51. Sedlák (Vachutka, Půhoný) – 31. Pořický (Horyna, Dvořák), 50. Hořanský (D. Varga), 55. Pokorný (D. Varga). Rozhodčí: Koziol – Barteček, Rychlý. Vyloučení: 1:5. Střely na bránu: 34:29. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 5:1, 5:2, 6:2, 6:3.
Šumperk: Svoboda (Lakosil) – Gewiese, Řezáč, Schejbal, Šťáva, Ďurkáč, Sedlák, Bažant – Müller, Králík, Půhoný, Ostřanský, Novosad, Lehečka, Vymazal, Cink, Kovařík, Hroch, Vachutka, Fischer
Valašské Meziříčí: Plšek (Bechný) – Hajda, Báchor, Mikel, Horyna, Mar. Varga, Váňa, Žák – Brunec, Hořanský, Mir. Varga, Pořický, Pokorný, Kývala, D. Varga, Dvořák, Martiník, Daněk

Hned po první odehrané minutě nabídli Bobři svému soupeři možnost přesilové hry. Tu Draci nedokázali využít i přes dobré šance. Netrvalo ale dlouho a šumperští šli přece jen do vedení. Lehečka našel skvěle Milana Ostřanského, který střelou do horního růžku Plškovy svatyně z bezprostřední blízkosti nedal brankáři hostů žádnou šanci - 1:0. Šumperk byl nadále aktivnější týmem a nevyužil své další příležitosti. Na druhé straně se před Svobodou ocitnul úplně volný Hořanský. Příhrávka adresována na něj byla ale na poslední chvíli zblokována šumperským obráncem.

Na přelomu poloviny první třetiny se ocitl ve velké šanci domácí Králík, Plšek ale jeho kličku vykryl dobrým zákrokem. V dalším průběhu první periody se začali více dostávat do hry i hráči Valašského Meziříčí. Ani jeden z jejich pokusů ale za zády Svobody neskončil. V čase 18:20 se s Bruncem vůbec nemazal Schejbal a vybil s ním i plexisklo u šumperské střídačky. Hra byla na nějakou dobu přerušena a třetina se dohrávala po nutných opravách.

Tak jako v první třetině, i z kraje té druhé měli šumperští možnost přesilové hry. Ani tuto příležitost ale Draci nevyužili, a tak se pokračoval s jednobrankovým vedením na jejich straně. Šumperk byl nadále aktivnějším týmem, i tak se ale do svých šancí dostávali hráči Bobrů. Michal Vymazal byl ale tím, kdo změnil podruhé v zápase skóre zápasu. Od Králíka dostal pěknou přihrávku zpoza brány a nikým nebráněn zvýšil vedení Draků - 2:0.

V polovině utkání byl faulován v úniku Hořanský a hlavní rozhodčí nařídil trestné střílení. To snajpr Bobrů bohužel nedokázal proměnit, a tak zůstávalo skóre stále veselejší pro Šumperk. Bobři ale nemuseli smutnit dlouho. Jakub Pořický šikovně tečoval střelu Horyny od modré a vstřelil tak první branku Valašského Meziříčí v zápase - 2:1. Přesně v čase 35:00 šli do dvoubrankového vedení opět Draci, když využili přesilovou hru. Daniel Vachutka dostal rychlou přihrávku do prostoru pro vhazování, ze kterého po zpracování trefil odkrytou části Plškovy svatyně, který už se jen marně natahoval po kotouči mířícím mezi tři tyče - 3:1.

Poslední třetina začala bleskovým gólem domácích. Jiří Půhoný nedal Plškovi v brankovišti žádnou šanci svižnou střelou, kterou nemohl brankář hostů vidět - 4:1. Bobři se nadále snažili být aktivním týmem a dotáhnout náskok Šumperku. Hráči Draků je ale do velkých šancí nepouštěli a nadále diktovali tempo hry. Těsně před polovinou třetiny navíc přidal pátou branku domácích Jakub Řezáč, který se prokličkoval statickou obranou Bobrů a našel i cestu pro puk za záda Plška - 5:1. Byl to ale Adam Hořanský, kdo bleskově odpověděl na druhé straně dorážkou po střele Davida Vargy – 5:2.

Draci ale neponechali nic náhodě, a ihned si vzali čtyřbrankové vedení zpět záslouhou Tomáše Sedláka, který střelou z první v prostoru v mezikruží propálil Plška a puk zastavila až rozvlněná síť hostů - 6:2. Valašské Meziříčí se nicméně nezvdávalo a nadále se snažilo o vstřelení branky. To se podařilo pět minut před koncem Dominiku Pokornému. Ten dokázal propasírovat za záda Svobody skvělou přihrávku Davida Vargy a korigoval tak stav zápasu na konečných 6:3.