Druhé semifinále pro Porubu

Valašské Meziříčí nastupovalo ke svému druhému semifinálovému duelu v páteční podvečer. Utkání provázela řada emocí doplněná několika vyloučeními a vyššími tresty zvláště v první třetině na straně Poruby. Svěřenci trenéra i tak dovedli utkání do vítězného konce a srovnali tak stav série na 1:1. Další duel se odehraje opět na ledě Slezanů v neděli od 17:00.
2. liga - skupina Východ 2017/2018, pátek 16.3.2018, Zimní stadion Valašské Meziříčí
Poruba
3:6
(1:1, 0:2, 2:3)
Branky a nahrávky: 11. Kývala (Hořanský), 52. Brunec, 60. Pořický (Jenáček) – 7. Ollender (Jaroš), 32. T. Káňa (Zdeněk, Luka), 33. Luka (T. Káňa, Slavík), 44. Luka (T. Káňa, Zdeněk), 58. Luka (Dresler), 59. T. Káňa. Rozhodčí: Maršálek, Dědek – Otáhal, Komínek. Vyloučení: 5:10, navíc Fojtík (POR) 10 min. OT + OK, J. Káňa (POR) 5 min. + OK, Hořanský (VAL) 5+OK a Rudl (VAL) 10 min. OT. Využití: 0:2. V oslabení: 0:1. Střely na branku: 33:24. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:4, 2:4, 2:6, 3:6.
Valašské Meziříčí: Šafránek (33. Plšek) – Báchor, Žák, Rudl, Horyna, Jenáček, Váňa, Mikel, Hajda – Vaněk, Dvořák, Seidler – Brunec (A), Pokorný, Pořický – Kývala, Martiník, Hořanský – Studený (C), D. Varga, Dalajka.
Poruba: Kůdela (Kubáň) – Dresler (A), Slavík, Janota, Fišera, Kaluža, Hryciow, Puškár, Adam – Ballner, Haas, J. Káňa, Luka, Fojtík, Zdeněk (A), Finsterle, Zachar (C), Gelnar, Ollender, T. Káňa, Jaroš.

Druhé semifinále začalo ve velmi svižném tempu. Obě mužstva se dostala do svých šancí, ani jednomu se ale nepodařilo překonat připravené brankáře na obou stranách. Ve třetí minutě dostali Valaši možnost první přesilové hry, s tou však nenaložili gólově, a tak zůstával stav nerozhodný. Sedmá minuta znamenala z ničeho nic úvodní branku Poruby. Slezané využili zmatku před Šafránkem, kde se nejrychleji zorientoval Samuel Ollender a poslal svůj tým do vedení - 0:1. Bobry ale obdržené branka nabudila a začali být ještě víc aktivnějším mužstev, přičemž Torax pouze čekal, co vymyslí soupeř.

Valašské Meziříčí bylo za svou aktivitu odměněno na přelomu první periody. Martin Kývala srovnal stav duelu zásluhou důrazné hry Hořanského před brankou – 1:1. Bobři nadále pokračovali v útočné hře, té však často chyběla střelba, která by potenciálně mohla znamenat branku. V patnácté minutě obdržel Fojtík osobní desetiminutový trest ke svému dvouminutovému, který doprovodil nevhodnými poznámkami. Poruba v průběhu druhé periody obdržela ještě několik trestů, ani ty ale Bobři nedokázali potrestat. Jejich tresty vyvrcholili vyloučení do konce utkání Jana Káni.

Druhá třetina začala přesilovkou Bobrů, kterou si přenesli z třetiny první a měla před sebou ještě více než čtyři minuty svého trvání. Do největší šance se v ní ale paradoxně dostali hráči Poruby při úniku dva na jednoho. Ty ale zastavil výborný Žák. Slezané začali být o něco více aktivnějším týmem, dlouho se však také nemohli dostat do větší střelecké příležitosti.

Porubský úder přišel ve třicáté druhé minutě. Tomáš Káňa si našel prostor před brankou a neměl problém zakončit za záda Šafránka, který s jeho dorážkou nemohl nic dělat - 1:2. Po vstřelené brance byl navíc vyloučen hostující Fojtík do konce utkání za výsměch do tváře Šafránka. To ale nic nezměnilo na tom, že se Poruba o minutu později dostala do dvoubrankového vedení. Vladimír Luka napřáhl v prostoru pro vhazování a propálil vše, co mu stálo v cestě. Jeho ránu zastavila až síť Bobří klece – 1:3. V tom samém čase došlo ke střídání brankářů. Dušana Šafránka nahradil Lukáše Plšek ve svatyni Valachů. Do konce druhého dějství si více šancí vytvořili porubští, další gól však přidat nedokázali.

Třetí dějství znamenalo ve čtyřicáté čtvrté minutě vedení Poruby 4:1. Ostrostřelec Vladimír Luka potvrdil instinkt zabijáka, našel si prostor v mezikruží a po přihrávce Tomáše Káni dělovkou přesně do horního růžku nedal Plškovi ranou z první žádnou šanci - 1:4. Utkání se začalo stejně jako v první třetině přiostřovat. Vyšší tresty přistály na účtech Hořanského nebo Rudla, ač s velkou nelibou všech přítomných diváků podporujících Valašské Meziříčí.

Tomáš Brunec našel pět vteřin před třetí minutou podruhé v utkání recept na brankáře Kůdelu. Kotouč se k jeho hokejce dostal i trochu se štěstím, nicméně snajpr Bobrů neměl problém jej poslat do odkryté části soupeřovy svatyně - 2:4. Valašské Meziříčí se zvláště po vstřelené brance pokoušelo o dorovnání stavu duelu, a to i bez brankáře, na čež svěřenci trenéra Weintritta nakonec doplatili, když prázdnou branku trefil a zkompletoval tak svůj hatt-rick Vladimír Luka - 2:5. Přesně o minutu později ujel obraně Bobrů Tomáš Káňa a i se štěstím díky odrazu o tyč poslal znovu kotouč za Plškova záda - 2:6. Jakub Pořický za domácí ještě před koncem zápasu korigoval stav duelu za domácí, když se vysmýkl ze sevření soupeře a jeho ránu zastavila až síť Kůdelovy branky – 3:6. Víc už se toho na Bobří hrázi udát nestihlo, a tak Poruba vyhrála druhé utkání série a vyrovnala stav tété série na 1:1.