Ještě ve třicáté páté minutě měli svěřenci Romana Čechmánka skóre na své straně, jenže domácí Vsetín dokázal rychle vývoj derby otočit. I díky skvělému výkonu sedmnáctiletého Jiřího Matouška v bráně Bobrů sehráli meziříčští se Vsetínem důstojné utkání, ze kterého ovšem nakonec odjíždějí s porážkou 1:3.
2. liga - skupina Východ 2016/2017, 37. kolo, sobota 28.1.2017
Vsetín
3:1
(0:0, 3:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 36. Zúbek (Kolařík), 36. Čech (Kajaba, Teper), 40. Vávra (Kajaba) – 32. Baroš (Fojtík). Rozhodčí: Fiala - Bojda, Blaha. Vyloučení: 4:8, navíc Kývala (VAL) 5+OK. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 2750. Střely na branku: 40:17. Průběh utkání: 0:1, 3:1.
Vsetín: Hromada (Šurý) – Jeník, Janáček, Kobylík, Ostrčil, Mojžíš, Hryciow, Teper – Pokorný, Šilhavý, Čech, Vávra, Zúbek, Kolařík, Kajaba, Finsterle, Čuřík, Vítek, Luka, Hořanský, Kucharczyk
Valašské Meziříčí: Matoušek (41. Plšek) – Varga Mar., Mikel, Vrba, Báchor, Hladiš, Baroš, Pernický – Fojtík, Kývala, Andris, Dalajka, Pořický, Varga D., Brunec, Dvořák, Varga Mir., Martiník, Studený, Podešva

Už před zápasem bylo jasné, že Bobři nastoupí v improvizované obraně bez chybějícího Zbyňka Žabčíka a Michala Nedbálka. I přesto chtěli hráči Valašského Meziříčí důstojně odčinit minulou desetibrankovou porážku ze Šumperka. Pomoci k větší jistotě měla i nová posila, teprve sedmnáctiletý gólman Jiří Matoušek.

Hned od prvních minut bojovali hosté proti hokejově zdatnějšímu Vsetínu naplno, a právě i z velké přemotivovanosti pramenila častá vyloučení. Vsetínští ostřelovali Matouškovu bránu, ale mrštný gólman nedovolil žádný rozruch. První největší příležitosti se dočkali domácí čtyři minuty před přestávkou, kdy musel hasit únik Finsterleho Václav Studený. Sudí Fiala nařídil trestné střílení, avšak Matoušek svým famózním zákrokem Finsterleho vychytal.

Bobři, jenž s vypětím sil bránili Vsetín, si ke konci úvodného dějství pořádně zavařili. Nejprve, po nešťastné hře vysokou holí, schytal trest pět minut plus do konce utkání šlen elitní formace Martin Kývala, jehož zanedlouho doplnil menším trestem Miroslav Mikel. Hostující celek musel bránit následně více než dvě minuty ve třech hráčích.

Do druhé periody se šlo za nerozhodného stavu 0:0. Dále už ovšem pokračovali Čechmánkovi svěřenci bez zraněného Lukáše Vrby, který doplatil na střet se soupeřem u mantinelu. Podobně na tom byli domácí s Radimem Kucharczykem, jenž taktéž v utkání nepokračoval.

Díky důsledné obraně a bezchybnému Matouškovi se v úvodu druhé třetiny Bobři ubránili oslabení pět na tři. Modrobílí se postupem času začali přizpůsobovat hře Vsacanů. A v polovině utkání to přišlo! V přesilovce vystřelil na nevytíženého Hromadu obránce Vojtěch Baroš, jemuž se povedlo parádně mířenou dělovkou poslat Bobry do senzačního vedení a zároveň rozjásal menšinové osazenstvo Lapače.

Zaskočení domácí fanoušci sledovali dále snažení Vsetína, kteří stále přidělávali Matouškovi hodně práce. Když už měl mladík v drese Bobrů připsaných přes pětadvacet úspěšných zákroků, začal vsetínský obrat. Po rychlé akci srovnával ve třicáté šesté minutě František Zúbek a téměř hned poté už domácí vedli. Atmosféru na Lapači se povedlo restartovat Filipu Čechovi, když zamířil do levého rohu brány.

Klid na hokejkách a jistější třetí dvacetiminutovku zajistil Vsetínu dvacet vteřin před sirénou Tomáš Vávra, jenž se ocitl sám před Matouškem a zamířil přímo mezi jeho betony. Dokonalý obrat zajistil domácím vedení 3:1.

Mladý gólman Bobrů musel před závěrěčným dějstvím kvůli zranění přenechat místo v bráně Lukáš Plškovi. Ve třetí třetině tempo hry poněkud upadlo, a tak za zmínku stojí určitě břevno Richarda Kobylíka, které zachránilo Plškovo čísté konto. Na druhé straně mohl chvíli před koncem zdramatizovat nejmladší hráč hostí Tomáš Andris, avšak i s ním si Hromada poradil.

Utkání, díky gólově bohaté druhé třetině, skončilo zaslouženou výhrou 3:1 pro Vsetín, ale Valašské Meziříčí se po minulé porážce nemusí za nic stydět, jelikož na půdě vedoucího Vsetína předvedli bojovný hokej s maximálním nasazením, což ocenil i trenér Čechmánek.