V A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - Bobři v dalším kole přivítali Frýdek-Místek a šli do utkání s jasným cílem - navátźat na zlepšený výkon z minulého zápasu v Prostějově. To se jim nakonec podařilo. Po dvou třetináchsvítil na tabuli stav 3:3. Bobři ale v poslední části rozhodli o tom, že tři body zůstanou na Valašsku a připsali si tak vůbec první tříbodovou výhru v tomto ligovém ročníku.
2. liga - skupina Východ 2012/2013, 14. kolo, středa 7.11.2012
Frýdek-Místek
6:4
(1:1, 2:2, 3:1)
Branky a nahrávky: 5. Máša (Voznica), 33. Machala (Lehečka, Maršálek), 36. Lehečka (Schejbal), 49. Kundera (Škůrek, Lehečka), 54. Škůrek (Schejbal, Coufal), 60. Coufal (Bokroš) - 9. Gogolka, 36. Sluštík (Gogolka), 36. Hrubý (Mach), 44. Rozum (Ovšák) Rozhodčí: Vaněk - Dučák, Vozda Vyloučení: 6:11 Využití: . V oslabení: . Diváci: . Střely na branku: . Průběh utkání: .
Valašské Meziříčí: Okáč (Netolička) - Ambruz, Bokroš, Coufal, Heča, Kolovratník, Kundera, Kvapil, Lehečka, Maršálek, Martiník, Machala, Máša, Mikel, Schejbal, Škůrek, Varga D., Varga Mir., Varga Mar., Voznica
Frýdek-Místek: Láníček (Baldík) - Ovšák, Ferenc, Měkýš, Teper, Štubňa, Hrubý, Slovák, Kraft, Rozum, Krutil, Sluštík J., Sluštík O., Gogolka, Tomis, Kanko, Gajda, Kelner, Škatula, Mach, Kopůn

V bráně Bobrů se představila nová posila z Přerova – Petr Okáč. Již v prvních vteřinách si připsal v dresu Valašského Meziříčí první bezchybné zákroky. Tempo zápasu bylo poměrně rychlé, hra šla nahoru – dolů. V páté minutě se jako první však prosadili domácí, Jakub Voznica vyhrál buly na dalšího nováčka v dresu domácích Libora Mášu, který tečovanou střelou prostřelil hostujícího Láníčka. V osmé minutě byla domácím nabídnuta přesilová hra, na dvě minuty si šel odpočinout Gajda, paradoxně však udeřili hosté! Frýdecko-místečtí tak dlouho napadali domácí obranu až ji Jaromír Gogolka donutil k chybě a přesnou trefou prostřelil Okáče. Hra poté nabírala na tempu, ale žádný gól již do konce třetiny nepadl.

Druhá třetina začala tam, kde první skončila. Vysoké tempo, oba týmy se rvaly o vítězství. Změna skóre přišla však až v třicáté třetí minutě. Patrik Machala si úžasně prohrál s hostující obranou a nakonec i s Láníčkem a poslal Bobry do vedení. To vydrželo tři minuty a tři vteřiny. Ve znamení trojek byla i tato – třicátá šestá minuta. Nejprve srovnal skóre nenápadnou střelou Ondřej Sluštík, poté svou nenápadnou střelu přidal Jakub Lehečka a Valašské Meziříčí opět vedlo. Ovšem to by to nesmělo být jak na houpačce, rychlé buly a útok hostů a vyrovnávací gól „net crash“ z hole Petra Hrubého. Tohle všechno se událo během pouhých padesáti vteřin. Zbytek periody působil oproti této emoce nabité minutě jako vodka v domě abstinenta, a tak se šlo opět za nerozhodného stavu do šaten.

Zajímavou podívanou zažili určitě fanoušci i v poslední části hry. Ve čtyřicáté čtvrté minutě nabídli domácí Frýdku-Místku přesilovou hru pět na tři, kterou hostující celek bez problémů využil – přesně se trefil Tomáš Rozum. Domácí se však nevzdali a Tadeáš Kundera nejen, že vyrovnal stav utkání, ale také zkompletoval „hattrick“ své útočné trojice. Poté přišly na řadu čtyři vyloučení frýdecko-místeckých hráčů v intervalu čtyř minut. Hosté se dlouho bránili, ale nakonec na tvrdou a přesně mířenou střelu Davida Škůrka byl Láníček krátký. Pak přišel na řadu další hostující faul. To již nevydržel trenér hostí Vavrečka a musel být hlavním sudím vykázán ze střídačky. Hosté i bez svého lodivoda bojovali, Lukáš Bokroš nabídl nejprve hostům jednu přesilovou hru, poté i druhou, ani jednu nedokázali však hráči Frýdku-Místku využít. Zkoušeli to dokonce i bez brankáře, ale Bokroš vracející se z trestné lavice vystihl rozehrávku hostí, našel volného Viktora Coufala, který zavezl kotouč až za brankovou čáru. Bobři se tak mohli radovat z prvního tří bodového vítězství v této sezóně!

Josef Málek (Valašské Meziříčí):
Dnes jsme kromě toho hektického závěru odehráli dobrý zápas, měli jsme tam opět několik zbytečných chyb v obraně a takových zbytečných gólů, kdy jednou dáme a střídání na to dostaneme, což se strašně špatně pak hraje. Ale myslím, že kluci dneska odehráli asi nejlepší zápas, co tady zatím spolu jsme a po zásluze jsme si pro ty body došli a jsem rád za to, že se to konečně zlomilo a doufám, že to tak bude dál pokračovat.