Bobři vezou z Opavy tři body

V přímém souboji o třetí příčku porazili Bobři Slezan Opava na jeho ledě 4:1. Hned dvěma body se prezentoval Pavel Šebesta, kterému se na opavském ledě daří. Domácí v průběhu třetí třetiny snížili na 1:2 a mohli i vyrovnat, hráči Valašského Meziříčí ale dokázali dovést zápas do vítězného konce. Své první vítězství v dresu Bobrů vychytal Ondřej Jirkův V sobotu hostí na svém ledě v dalším souboji o špičku tabulky Šumperk.
2. liga - skupina Východ 2008/2009, 37. kolo, středa 4.2.2009
Opava
1:4
(0:1, 0:1, 1:2)
Branky: 50. Grofek (Měch, Černý) - 13. Šebesta (Sochorek), 22. P.Dvořák (Tatarčík, Matějný), 57. Tatarčík (P.Dvořák), 60. Sochorek (Šebesta). Vyloučení: 6:3. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 550.
Opava: Vošvrda - Kukol, Vitásek (21. Gulda), Plánovský, Tichý, Čavrk, Měkýš - Grofek, Měch, Černý - Kovalovský, Chalupa, Kocián - Herman, Polok (41. Suchý), Tůma
Valašské Meziříčí: Jirkův - Růčka, Zientek, Zrník, Krisl, Blažek, O.Dvořák - Tatarčík, D.Dvořák, Matějný - Šebesta, Sochorek, Kratěna - Vaněček, Martiník, L.Bokroš

První třetina přinesla vyrovnanou taktickou bitvu, oba týmy čekaly na chybu soupeře a šancí příliš vidět nebylo. Opava se dostala do tlaku v osmé minutě, kdy si v přesilovce vytvořila několik nadějných příležitostí, ale novic v brance Bobrů, bývalý gólman Blanska a Pelhřimova Ondřej Jirkův si se všemi pokusy opavských útočníků poradil. První branky se tak dočkali hosté, ve 12. minutě si Šebesta na levém křídle zkušeně pokryl kotouč a poslal jej nad lapačku domácího gólmana.

Vyrovnat mohl za domácí o chvíli později Tůma, ale blíže další branky byli hosté, kteří v poslední minutě první třetiny v přesilovce nebezpečně ostřelovali domácí branku.

Další branka až po změně stran. Čavrkovo vyhození se ve 22: minutě odrazilo od jednoho ze spoluhráčů k Matějnému, ten rychle rozehrál přes Šebestu na volného Petra Dvořáka, který byl před brankou Opavy úplně sám a překonal přesunujícího se Vošvrdu. Od té chvíle se dostala Opava do těžkého útlumu a hosté byli ve druhé třetině jasně lepší. Přesto pustili Slezan do dvou vyložených šancí - Polok nenaložil se samostatným nájezdem ideálně a Grofek zblízka přestřelil.

To domácí gólman měl mnohem více práce. Zlikvidoval nájezd Sochorka v oslabení, po další lahodné kombinavci dvojice Šebesta - Sochorek puk jen proletěl brankovištěm a dorážku pak domácí brankář pokryl. Druhá siréna tak byla pro domácí vyloženě vysvobozením.

Hosté pokračovali v tlaku i ve třetí části, zvýšit mohl v jasné šanci Matějný, ale Opavě se přece jen podařilo vrátit do zápasu. Měch, který bodoval ve 14. zápase v řadě, našel zleva před brankou odkrytého Grofka a pro něj nebyl problém skórovat.

Branka Opavu nakopla a vyrovnání viselo ve vzduchu, Opavě se ale překonat Jirkůva nepodařilo. Nejblíže tomu byl Kovalovský, který si vyjel zpoza branky, ale puk byl z brankoviště odražen. Opavě nepomohla ani dobře sehraná přesilovka, střely obránců mířily mimo. Když pak čtyři minuty před koncem ujel Tatarčík a se štestím překonal Vošvrdu, bylo rozhodnuto. Ke konci se ještě Opava snažila zvýraznit přesilovku hrou bez brankáře, Tichý ale ztratil na modré puk a Sochorek jej dovezl do opuštěné branky.

Karel Suchánek (Opava): První třetina byla hodně taktická, nikdo nechtěl udělat chybu, bohužel se hosté dostali do vedení. Ve druhé třetině jsme byli pod tlakem, faulovali jsme a dělali jsme chyby, ale ve třetí části jsme se dostali po naší brance zpět do zápasu a mohli jsme i srovnat, bohužel jsme dostali třetí gól a bylo rozhodnuto. Chybí nám zkušení beci Bednárek a Ondrušek a dnes zkušený soupeř naše mladé hráče přehrával, chyběla nám také rozehrávka.