Bobři vezou ze Slezska všechny tři body

Potřetí v letošní sezóně se podařilo svěřencům trenéra Weintritta obrat velkého favorita z Poruby o všechny tři body. Podruhé se tak navíc podařilo na jeho ledě. Ubojované vítězství, které rozhodla jediná branka, nakonec rozhodla trefa Tomáše Brunce hned ze začátku poslední třetiny. Valaši tak napravili domácí porážku s Kopřivnicí a vylepšili si tak své tabulkové postavení.
2. liga - skupina Východ 2017/2018, 40. kolo, sobota 27.1.2018, RT TORAX Aréna
Poruba
2:3
(0:1, 1:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 33. T. Káňa (Ollender, Zdeněk), 52. J. Káňa (Ollender, Puškár) – 9. Daněk (Žák, Šafránek), 36. Hořanský (Pořický, Martiník), 41. Brunec (Dvořák). Rozhodčí: Velčovský – Rychlý, Vengřín. Vyloučení: 4:5. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 29:34. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 2:3.
Poruba: Kůdela (Kubáň) – Dresler, Janota, Hryciow, Adam, Slavík, Kaluža, Puškár – T. Káňa, Ballner, Haas, J. Káňa, Finsterle, Zdeněk, Zachar, Jaroš, Gellnar, Ollender
Valašské Meziříčí: Šafránek (Plšek) – Hajda, Báchor, Mikel, Horyna, Mar. Varga, Váňa, Žák – Brunec, Hořanský, Studený, Pořický, Kuchařík, Kývala, D. Varga, Dvořák, Martiník, Daněk, Dalajka

Bobři nastoupili do začátku utkání s posilou do brankoviště gólmanem Šafránkem. Jeho pozornost vyzkoušel hned v první minutě duelu Slavík. Jeho pokus ale včas zastavil připravený Šafránek. Postupně se do svých šancí začali dostávat i hráči Valašského Meziříčí. Dalajkův pokus nebo nahození Báchora ovšem vychytal pozorný Kůdela. V 7. minutě duelu byl vyloučen porubský Finsterle a Valachům se tak nabídla příležitost první přesilové hry. Tu Bobři i přes některé šance nevyužili, nicméně pouhých devět sekund po návratu Finsterleho z trestné lavice se prosadil osamocený Josef Daněk, který stál v pravý čas na pravém místě a dorazil vyražený kotouč Kůdelou po střele Žáka do odkryté části Kůdelovy svatyně - 0:1.

Před polovinou zápasu dostali možnost přesilové hry také porubští. Celé dvě minuty ale doprovázela řada nepřesností a domácí se nedostali do pořádné střelecké příležitosti. Po skončeném oslabení začali být Bobři opět aktivnější. Střely Dvořáka nebo Báchora si ale našly místo pouze ve výstroji Kůdely. David Varga se zkoušel ještě v poslední minutě třetiny prokličkovat až před porubského muže v brankovišti, byl ovšem včas zastaven hned dvěma obránci soupeře. Po první části duelu tedy nakonec odcházeli o jeden gól šťastnější do šaten hráči Valašského Meziříčí.

Úvod druhého dějství patřil pokusu Brunce, který ale opět vychytal připravený Kůdela. O dvě minuty později zase jen těsně minul Šafránkovu svatyni pokus Adama na straně Poruby. Další velká šance byla k vidění opět před Kůdelou, kde se prokličkoval Pořický a vyslal slušný pokus směrem na bránu brankáře Poruby. Ten ale skvělým zákrokem zastavil téměř jistý druhý gól soupeře. Pár sekund po osmi odehraných minutách napřáhl ke střele hostující Dvořák a jeho rána trefila tyč Kůdelovy branky.

I přesto, že hra v průběhu druhého dějství začala ztrácet na tempu hry, tak se porubským podařilo vyrovnat. Tomáš Káňa využil zmatků v brankovišti Valašského Meziříčí a lehkou dorážkou dostal kotouč za brankovou čáru Šafránkovy brány - 1:1. Valaši ovšem přispěchali s okamžitou odpovědí. Pořický nejprve pálil vedle, puk se ale odrazil pro Bobry tak šťastně od zadního mantinelu, že padl přesně na hokejku z druhé strany dojíždějícímu Adamovi Hořanskému a ten již neměl nejmenší problém dopravit puk do odkryté části Kůdelovy svatyně - 1:2. Před koncem druhé třetiny dostali Bobři ještě příležitost hry pěti proti třem, tu si ovšem zkazili vyloučením ve vlastních řadách, a tak se Poruba zvládla o to snáz do konce třetiny ubránit.

Nástup do poslední periody vyšel Valašskému Meziříčí náramně. Tomáš Brunec dostal přihrávku přesně na hokejku od Dvořáka, a i přesto, že si kotouč nezpracoval úplně ideálně, prošťouchl kotouč pod betonem Kůdely až do branky – 1:3. Poruba si začala uvědomovat vážnost situace a začala se více hrnout do útočení. Brankář Šafránek ale v brankovišti Valachů působil jistým dojmem a postupně zastavoval pokusy Zachara nebo asi tu největší z hokejky Tomáše Káni.

Do posledních deseti minut nastupovali Bobři oslabeni o jednoho muže z pole. Oslabení sice ustáli, ale trvalo to pouhé tři sekundy po konci trestu hráče Bobrů, co se Porubě podařilo snížit stav duelu. Jan Káňa byl úplně osamocen v před brankovém prostoru, kde dostal přihrávku od Ollendera a svou ranou dostal kotouč až za Šafránka - 2:3. Valaši už se do svých šancí dostávali jen sporadicky a Poruba v posledních minutách tlačila na branku hostů víc a víc. Asi největší šanci na vyrovnání promrhal dvě minuty před koncem Zdeněk, který nedosáhl na odražený kotouč, který by byl býval uklízel do prázdné branky. Valašské Meziříčí i přes velký nápor soupeře v závěru ubránilo jednogólový náskok a odvezlo si tak z ledu favorita důležité tři body.

Jiří Weintritt (trenér HC Bobři Valašské Meziříčí): Důležité bylo, že se výborně uvedl nový muž v naší sestavě, brankář Dušan Šafránek. Celé mužstvo dobře bránilo, neudělali jsme tolik chyb jako v minulých utkáních, což byl základ úspěchu. V úvodu třetí části jsme hráli dvakrát ve čtyřech, a to Porubu nakoplo. Nemohli jsme se osm minut dostat z obranného pásma a bylo jasné, že pokud se to nezmění, tak je jen otázkou času, kdy inkasujeme. Ale naštěstí se nám povedlo hru zase srovnat a pak už jsme to ubojovali do vítězného konce.