Valašské Meziříčí nestačilo nejtěsnějším možným rozdílem na Drtiče z Hodonína. O konečném výsledku rozhodla jediná branka z hole Romančíka, která jihomoravanům zajistili plný tříbodový zisk na půdě Valachů. Bobři tak zaznamenali druhou porážku v řadě.
2. liga - skupina Východ 2017/2018, 21. kolo, sobota 18.11.2017, Zimní stadion Valašské Meziříčí
Hodonín
0:1
(0:0, 0:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 26. Romančík (Vrána, Žabčík). Rozhodčí: Škrobák – Novák, Kučera. Vyloučení: 6:6. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 423. Střely na branku: 27:27. Průběh utkání: 1:0.
Valašské Meziříčí: Šurý (Plšek) – Mikel, Mar. Varga, Báchor, Váňa, Hajda, Matějka – Pořický, Dvořák, Brunec (A) – Mir. Varga, Daněk, Kývala – Martiník (A), Pokorný, Studený (C) – D. Varga, Spratek
Hodonín: O. Haloda (Štěpanovský) – Sedlák, Mojžíš (A), Peslar, Hladiš, Žabčík, Kužílek, Miklík – Matula, Peš (C), Sajdl (A) – Romančík, Vaněk, Vrána – Černohous, Charvát, Kadlec – Venclík, Hajný

Úvod první třetiny nenabídl příliš oku lahodícího hokeje. Oba týmy se snažili hlavně neudělat chybu. V 7. minutě dostali Bobři možnost první přesilovky. S touhle nabídkou se ale nepopasovali vůbec dobře a během dvou minut přesilové hry si nevypracovali jedinou šanci, kterou by ohrozili brankáře Halodu. Stejná příležitosti přišla pro Bobry o tři minuty později. Druhou přesilovou hru začali domácí už o poznání lépe, přes to se do velké šance dostal na druhé straně hostující Charvát. Ten se dokázal probruslit až před Šurého, jeho pokus ale skončil na horní tyčí Šurého svatyně.

Druhá část první periody začala stejně jako její úvod. Oba týmy se snažili hrát hlavně ze zabezpečené obrany. K výraznější příležitosti se dostal až útočník Bobrů Kývala, který dostal přesnou přihrávku na útočnou modrou a řítil se na brankáře Halodu. Ten byl ale pozorný a dokázal vyzrát i na jeho kličku do bekhendu. Více první třetina nenabídla , a tak se odcházelo do šaten za bezbrankového stavu.

Začátek druhé třetiny byl okořeněn šancemi na obou stranách. Gól ale znamenala až dorážka Michala Romančíka z 26. minuty, když si nejrychleji našel kotouč klouzající v brankovišti po střele Vrány - 0:1. Drtiči tak vsítili první branku v zápase a i po gólu byli mnohem aktivnějším týmem. V polovině druhé části navíc Bobři nabídli svému soupeři přesilovku pět na tři. Tu však i přes vyloženou šanci Hajného nedokázali Drtiči využít.

Po konci přesilovky Drtičů to byli Bobři, kdo převzal iniciativu nad tempem hry. Hodonínští navíc jejich snažení podpořili svou nedisciplinovaností a nabídnutou přesilovou hrou. Ani tu ale Valaši nezužitkovali. Deset sekund před koncem se navíc zopakoval scénář z třetiny první. Bobři se nechali vyloučit těsně před koncem třetiny, a nabídli tak Hodonínu téměř celou dvouminutovou přesilovku ve třetině třetí.

Tempo poslední třetiny nabíralo na obrátkách s každou přibývající minutou. Oba celky si vypracovali několik dobrých šancí, v největší ze začátku třetiny byli Bobři, kteří nedokázali překonat brankáře Halodu, který už byl položen na ledě. O tři minuty později mohl posunout blíže k výhře hosty z Hodonína Matula. Jeho samostatný únik a konečnou ránu ale ukryl Šurý mezi betony.

Pět minut před koncem se dostal do dalšího úniku Sajdl, který trestuhodně nedokázal trefit odkrytou část Šurého svatyně, když si ho už zvládl položit na led. To ale Drtiče mrzet nakonec nemuselo. I přes snahu vyrovnat i se šesti hráči v poli v závěru zápasu si Hodonín odvezl z Bobří hráze všechny tři body a vrátil tak Bobrům porážku z vlastního ledu.

Jiří Weintritt (hlavní trenér, HC Bobři Valašské Meziříčí): I když jsme nebodovali, tak si celý tým zaslouží pochvalu. Pracovali jsme, dřeli, z čehož pramenilo docela dost šancí. Dnes bylo štěstí proti nám.

Roman Čechmánek (hlavní trenér, SHK Hodonín): Byl to zodpovědný výkon, nejenom od nás, ale i od domácích. Oba týmy hrály velice zodpovědně, takticky na výši. My náš styl nějakým způsobem měníme, zatím si myslím, že nám to docela jde, i když ne tak rychle. Hráči si zvykají na to, co chceme hrát a ten dnešní výkon byl mnohem víc konzistentní oproti utkání s Opavou, i když tomu skóre nenapovídalo. Navíc jsme byli mnohem disciplinovanější než v poslední zápase s Opavou.