Kopřivnice ubránila před Bobry svou tvrz

Také napodruhé v letošní sezóně nedokázali Bobři porazit na venkovním stadionu Kopřivnici. Valachům k tomu nepomohly ani branky Kývaly, Brunce a Davida Vargy, které byly pokaždé pouze odpovědí na vedení domácích. Bobři nezvládli především první třetinu, ze které odcházeli s dvougólovým mankem. Jejich hra, ani se střídajícím Plškem v zádech, nepřinesla kýženou efektivitu a společně s čtrnácti dvouminutovými tresty si odváží domů porážku 3:6.
2. liga - skupina Východ 2016/2017, 33. kolo, sobota 14.1.2017
Kopřivnice
6:3
(3:1, 1:2, 2:0)
Branky a nahrávky: 9. Mach (Červenka), 11. Tomášek (Čintala), 17. Kowalczyk (Marek, Sluštík), 23. Mach (Kowalczyk, Sluštík), 50. Hrubý (Poruba, Kowalczyk), 53. Sluštík (Mach, Marek) – 15. Brunec (Fojtík, Vrba), 22. Varga D. (Kubo, Báchor), 24. Kývala (Báchor, Dvořák). Rozhodčí: Škrobák- Novotný, Bubela. Vyloučení: 12:14, navíc Ollender (KOP) OT a Krutil (KOP) OK. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0 Diváci: 967. Střely na branku: 36:30. Průběh utkání: 2:0, 2:1. 3:1, 3:2, 4:2, 4:3, 6:3.
Kopřivnice: Šimeček (Unzeitig) – Krutil, Teper, Čintala, Bartošák, Marek (A), Chalupa, Kowalczyk – Kofroň, Pěnčík, Poruba, Sluštík (A), Vyčesaný, Hrubý, Tomášek (C), Pargač, Mach, Ollender, Červenka.
Valašské Meziříčí: Čáp (20. Plšek) – Mikel, Pernický, Vrba, Báchor, Žabčík, Hladiš, Baroš, Varga Mar. – Dalajka, Pořický (C), Kubo, Brunec (A), Dvořák (A), Varga Mir., Hlaváč, Studený, Fojtík, Martiník, Kývala, Varga D.

Podle očekávání vletěla domácí Kopřivnice na Bobry se vším nasazení. Meziříčský gólman Čáp dokázal držet čisté konto jen do deváté minuty, kdy otevřel skóre utkání kopřivnický Jakub Mach. O tři minuty později ujel přes levý kruh Martin Tomášek, který nedal Čápovi svou střelou do levého růžku žádnou šanci. Rázem tak vedli domácí 2:0.

Během 15. minuty se dostali Bobři do oslabení, avšak poměr hráčů na ledě se zanedlouho srovnal. Hra čtyři na čtyři pak lépe svědčila Bobrům, což potvrdili snížením na 1:2, o což se postaral Tomáš Brunec. Gólové hody pokračovaly dále. Přesně za sedmdesát šest vteřin se zase naopak radovali domácí zásluhou zkušeného beka Pavla Kowalczyka.

Do konce třetiny byly ještě viděny dvě velké šance. Nejprve vychytal domácí Šimeček obrovskou šanci Václava Studeného a půl minuty před koncem zvonila za Čápem tyč po střele Červenky. S první sirénou se šlo do kabin za stavu 3:1 pro Kopřivnici. Utkání velmi brzo skončilo pro Jana Čápa, kterého mezi třemi tyčemi nahradil Lukáš Plšek.

Do druhého dějství se Bobři semkli a začali domácí mužstvo převyšovat. Svůj druhý gól mohl vstřelit Brunec, jenže klec minul. Za malý okamžik už ovšem hráči v modrém slavili. Čtvrtá formace dokázala snížit, když propasíroval puk za Šimečka David Varga.

V průběhu 23. minuty si musel odpykat menší trest hostující Kývala, a to využil svou druhou brankou v utkání Jakub Mach. Hned po inkasované brance nastoupila na led první formace a o kotouč se přihlásil Martin Kývala, jemuž se povedlo projít útočnou třetinou a opět snížil rozdíl gólů na 4:3, když prostřelil mladého gólmana Šimečka. Zbylých sedmnáct minut ve druhé třetině už kromě závěrečných šarvátek nic nepřineslo a před třetí třetinou vedli domácí o jednu branku.

Posledních dvacet minut zápasu s sebou přineslo mnoho přerušení kvůli vyloučením a následným dohadům či potyčkám mezi hráči. Na přelomu třetiny dokázali domácí definitivně určit, na kterou stranu poputují tři body. Pátou branku přidal Daniel Hrubý, jenž se nejlépe zorientoval v předbrankovém prostoru. Zanedlouho zcela definitivně zpečetil výsledek Ondřej Sluštík, jehož střela nezblokovaná střela propadla Plškovi mezi výstrojí až za brankovou čáru.

V souboji o šestou příčku tak lépe dopadla domácí Kopřivnice, která se raduje z plného bodového zisku. Bobři i nadále budou hledat recept na Kopřivnické prostředí, v němž se jim ještě nepovedlo vyhrát.