Vyrovnané utkání bylo k vidění ve Valašském Meziříčí v duelu s Kopřivnicí. Bobři se dostali do vedení pouze v úvodu zápasu a zbytek utkání skóre pouze dotahovali. I přes snížení skóre na jedinou branku Valaši už nedokázali srovnat stav duelu a darovali tak hráčům Tatry výhru v základní hrací době.
2. liga - skupina Východ 2017/2018, 39. kolo, středa 24.1.2018, Zimní stadion Valašské Meziříčí
Kopřivnice
3:4
(1:1, 1:2, 1:1)
Branky a nahrávky: 8. Daněk (D. Varga, Kývala), 29. Brunec (Dvořák, Pořický), 58. Pořický (Brunec, Dvořák) – 15. Sluštík (Štěpánek, Hrubý), 22. Hrubý (Pargáč, Sluštík), 30. Kofroň, 51. Pargáč (Sluštík, Štěpánek). Rozhodčí: Cabák – Barteček, Novák. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 35:31. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:4, 3:4.
Valašské Meziříčí: Plšek (Šafránek) – Hajda, Báchor, Mikel, Horyna, Jenáček, Váňa, Žák – Brunec (A), Studený (C), Pořický, Kuchařík, Kývala, D. Varga, Dvořák, Martiník (A), Daněk, Dalajka
Kopřivnice: Hromada (Fendrich) – Heinzl, Stříž, Marek (A), Mrowiec, Krutil, Bail, Fojtík, Štěpánek – Pargáč, Tomášek, Vyčesaný – Hrubý, Sluštík (C), Mach – Bartošák (A), Pěnčík, Červenka – Kofroň, Gola

Úvod utkání patřil jednoznačně domácímu Valašskému Meziříčí, které na svého soupeře vletělo už od samého začátku zápasu. Hromada měl v prvních minutách co dělat, aby zastavoval pokusy Valachů směřující na jeho bránu. Bobři se postupně dostávali k několika dorážkám, ale i střelám od modré čáry. Ani jeden z jejich pokusů ne a ne zapadnout až za Hromadova záda. Nicméně v polovině sedmé minuty šla Kopřivnice do čtyř, což znamenalo možnost Bobrů na využití svého tlaku a vsítění první branky. To se nakonec povedlo po vzorové kombinaci po ose Kývala - David Varga a Josef Daněk, který zakončoval už do odkrytého prostoru Hromadovy svatyně - 1:0. Valaši i po vstřelené brance pokračovali v náporu, další gól se jim ale přidat prozatím nepovedlo.

V dalším průběhu třetiny už se více začala do svých šancí dostávat i Tatra, a té se rovněž nabídla možnost přesilové hry. Tu stejně jako Bobři dokázala využít, když zmatku v obraně Bobrů využil na konečně stanici Ondřej Sluštík a srovnal tak stav duelu – 1:1. Dvě minuty po gólu hostů byl vyloučen na dvě minuty Dvořák, který nesl nelibě rozhodnutí hlavního rozhodčího nevyloučit jednoho z kopřivnických. Ten dle jeho názoru jednoznačně podrazil hráče Bobrů. I díky téhle přesilovce si do konce první periody vytvářela Kopřivnice místy až drtivý tlak, který ale nedokázala přetavit v další branku. Do šaten se tak po první třetiny odcházelo za nerozhodného stavu.

Kopřivnice si vzala příklad z nástupu Bobrů v první třetině a stejně dobře jako Valaši do první, nastoupila právě ona do té druhé. Odměnou jim byl vstřelený gól už po první odehrané minutě, který vsítil Daniel Hrubý, když si najel až před Plška a poslal kotouč přesně do levého horního růžku jeho svatyně - 1:2. Tatra mohla jít o čtyři minuty do dvoubrankového vedení, když se ve vyložené šanci ocitl Fojtík. Plšek ale vytáhl skvělý zákrok ze své dílny a zastavil kotouč téměř na brankové čáře, kde roztáhl své nohy. Ve 29. minutě se radovali Valaši z vyrovnání. Dvořák nejprve vyslal na Hromadu svůj pokus, aby se po jeho zákroku ocitl kotouč před volným Tomášem Bruncem, který už neměl problém uklidit kotouč téměř do prázdné branky – 2:2.

Radost ale Bobrům nemohla vydržet moc dlouho. Ani ne o minutu později předvedl v samostatném úniku vzorový bekhendový blafák Adam Kofroň a poslal tak Kopřivnici znovu do vedení - 2:3. Kopřivnice jakoby po vstřelené brance nabrala znovu síly do útočení a začala čím dám tím více ohrožovat svatyni Plška. Do konce druhého dějství už se ale ani jednomu z tabulkových sousedů nepovedlo skórovat, a tak se po druhé třetině odcházelo do šaten s jednobrankovým vedením Tatry.

Nástup do poslední periody měli opět lepší hráči Valašského Meziříčí. Svůj tlak ovšem nedokázali přetavit v branku i přes možnost tří přesilových her. Neúspěšní ve svých dobrých šancích byli Studený nebo Horyna, první jmenovaný navíc nedokázal využít přečíslení dva na jednoho. Jako rána z čistého nebe poté přišel gól Tatry. Jiří Pargáč měl poslední slovo při spoustě dorážek před Plškovou brankou, a ta jeho skončila až za zády brankáře domácích - 2:4.

Valaši se i přesto nevzdávali a snažili se alespoň vyrovnat stav duelu. Dlouho se však nedokázali vůbec dostat do útočného pásma, aby si vytvořili nějakou střeleckou příležitost. Až Kývalovo nahození do útočného pásma znamenalo vytvoření tlaku, ze kterého dokázali Bobři snížit. Jakub Pořický využil svého důrazu před brankou a gólem vykřesal kapku naděje pro svůj tým - 3:4. Žák zanedlouho nastřelil tvrdou ranou horní tyčku Hromadovy branky a nevyužil tak nejslibnější šance na srovnání. Trenér Weintritt v závěrečných momentech sáhl k herní variantě šest na pět bez brankáře, ani tak však jeho týmu nepomohla a Kopřivnice si tak odvezla z Bobří hráze všechny tři body.

Jiří Weintritt (HC Bobři Valašské Meziříčí): Měli jsme dobrý začátek utkání, ze kterého jsme vytěžili jeden gól. Poté jsme soupeře začali stavět na nohy našimi fauly, kterých bylo dohromady šest a už nám to znovu nenaskočilo. Tahle nedisciplinovanost je pořád dokola a nejsmutnější na tom je, že se to děje u nejzkušenějších hráčů.

Jaroslav Kofroň (HC TATRA Kopřivnice): Klíčovým faktorem dnešní výhry byly ubráněné přesilové hry, kterých měli domácí požehnaně. Kluky musím pochválit hlavně za bojovnost i vzhledem k tomu, že minulé kolo se nám vůbec nevyvedlo. Najednou jsme ale měli zlepšený pohyb, bojovnost a celkový výkon znamenal výhru za tři body.