S velkým odhodláním a touhou po prvních venkovních bodech odjížděli Bobři do Nového Jičína. Před takřka domácí atmosférou, kterou vytvořil hostující kotel fanoušků od soutoku Bečev, však nedokázali ani potřetí uspět na ledě soupeře. Ve vyrovnaném duelu doplatili Bobři na chyby, které rozhodly celé utkání. Výraznou osobou zápasu byl slovenský reprezentant Roman Rác, který v Novém Jičíně hostuje z extraligové Olomouce a nastartoval gólový obrat domácích.
2. liga - skupina Východ 2016/2017, 5. kolo, středa 28.9.2016, Nový Jičín
4:2
(0:1, 1:0, 3:1)
Branky a nahrávky: 26. Stránský (Rác), 42. Rác (Novotný), 51. Kocián (Gebauer), 60. Kratochvíl (Dresler) – 1. Dvořák (Fojtík, Kývala), 55. Baroš (D. Varga). Vyloučení: 6:5. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:2, 4:2.
Nový Jičín: Iláš (Kohn), Strásnký, Nesvadba, Hruška, Vašut, Dresler, Cabák, Gebauer, Samiec, Zdeněk, Chvostek, Rác, Kocián, Málek, Sonnek, Kratochvíl, Novotný, Uhlár
Valašské Meziříčí: Plšek (Čáp), Chroboček, Mikel, Nedbálek (A), Štědrý, Vydra (A), Žabčík, Pernický, Brunec, Dvořák, Kubo, Kývala, Martiník, Podešva, Pořický, Studený (C), Baroš, Fojtík, D. Varga, Mir. Varga

Bobři vstoupili do utkání s velkým nasazením a hned z prvního útoku těžili. Petru Dvořákovi se povedlo půl minuty po zahájení hry doklepnout puk za záda Iláše. Zaskočený Nový Jičín se na moc šancí nezmohl a v průběhu celé první třetiny Bobři ovládali dění na ledě. Největší gólovou příležitostí tak zůstalo ještě Rácovo obtočení kolem brány, kterému však trestuhodně chybělo přesné zakončení.

Ve druhé třetině se síly na ledě srovnaly. Z úvodu Bobři nevyužili přesilovku, a hned na to už jásalo i domácí publikum. Po střele Romana Ráce dorazil kotouč do klece David Stránský. Zbytek třetiny se dohrál s šancemi na obou stranách, ze kterých však gól nepadl.

O všem musela rozhodnout až závěrečná perioda, kterou začali po Štědrého faulu Bobři v oslabení. Hosté oslabení nezvládli a po brance Romana Ráce šel do vedení Nový Jičín. Bobři se snažili něco s výsledkem udělat, ale jejich snažení bylo marné. A právě přesilovka, ve které měli Valaši zahrozit, se jim stala osudnou. Michalu Nedbálkovi se nepovedlo udržet útočné pásmo, což chtěl uhasit svým dalekým výjezdem gólman Plšek. Ani jednomu z hráčů v bílém se však nepovedlo zabránit Ivu Kociánovi, který si Plška objel a zakončil do prázdné brány.

O korigování skóre se postarala čtvrtá formace v čele se střelcem Vojtěchem Barošem, která trestala přísné dvě minuty Samiece. Snahu o srovnání překazilo vyloučení Mikela, a Bobři mohli začít taktizovat až v čase 57:26. Z brány byl odvolán Lukáš Plšek a svěřenci Handla to zkoušeli v šesti. Do konce utkání už ale gól nevstřelili a naopak inkasovali do odkryté klece. Čtvrtý gól domácích zasadil Šimon Kratochvíl.