Bobři pokračují v ofenzivním řádění a vyhrávají i druhé utkání v řadě. V nových dresech a před zaplněným hledištěm přehráli sousední Nový Jičín a po týdenní pauze se mohou opět radovat z vítězství, o které se lví měrou zasloužila Dvořákova první formace, jež stála u čtyř branek. Její samotný lídr Petr Dvořák, stejně jako minule, drží průměr čtyř bodů na zápas.
2. liga - skupina Východ 2017/2018, 3. kolo, sobota 16.9.2017
Nový Jičín
6:3
(1:0, 2:1, 3:2)
Branky a nahrávky: 14. Pořický (Dvořák, Matějka), 37. Dvořák (Brunec, Žák), 37. Weintritt (Vítek, Brunec), 41. Hryciow (Vítek, Pořický), 56. Dvořák (Pořický, Hryciow), 58. Žák (Dvořák, Pořický) – 35. Slovák (Adamík), 47. Zedník, 56. Bednář (Motloch). Rozhodčí: Vaněk – Wesley, Pospíšil. Vyloučení: 8:12, navíc Slovák 10 min. nesportovní chování. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 340. Střely na branku: 33:24. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1, 4:3, 6:3.
Valašské Meziříčí: Plšek (Bechný) – Hryciow, Žák, Báchor (C), Váňa, Weintritt, Hladiš, Varga Mar., Baroš – Pořický, Vítek, Dvořák – Daněk, Brunec (A), Kývala – Matějka, Studený, Martiník (A) – Varga Mir., Varga D., Dalajka
Nový Jičín: Slovák (Kohn) – Adamík, Már, Běhal, Hruška (A), Heinzl, Mrowiec, Janiczek, Metelka – Gebauer (A), Palacký, Pecha, Málek, Motloch, Chvostek, Kocián (C), Bednář, Sonnek, Zedník, Slovák

Hned v úvodních minutách Bobři vletěli na svého soupeře a vytvořili si několik střeleckým příležitostí. K brzkému gólu to ovšem nevedlo.

O několik chvil později ujížděl Motloch na bránu ve stínu obránce domácích, jeho střelu Plšek ovšem v pohodě vykryl.

Utkání se začálo přelévat z jedné strany na druhou, oba týmy ale měly problém dostat se až před bránu svého soupeře, a tak vůbec k nějakému střeleckému pokusu.

Ve 14. minutě si domácí vytvořili tlak v pásmu hostů, po sérii neúspěšných pokusů se kotouč dostal až před Slováka, kde doráželi hned tři hráči Bobrů, úspěšným zakončovatelem se stal nakonec Jakub Pořický, který propasíroval kotouč až za záda gólmana hostů. Valaši se tak dostali do vedení.

Hned o minutu později se v další velké šanci ocitl Václav Studený, jehož pokus jen těsně minul Slovákovu svatyni.

Minutu před koncem se rozjel do útočného pásma Matějka, kterého v prostoru levého kruhu zakřižoval gólman Slovák, Matějka byl následně k velké nevoli domácích vyloučen za napadení.

V páté minutě druhé třetiny došlo k první větší potyčce, která vyústila ve vzájemné vyloučení Bednáře a Hryciowa. Utkání začalo nabírat na obrátkách.

Těsně před polovinou utkání se do přečíslení dostali Bobři, nabídku svého spoluhráče ale Vítek jen těsně promáchnul.

Ve 35. minutě došlo ke srovnání skóre. Nový Jičín trpělivě založil útok, hned po překročení modré předal Adamík kotouč Jiřímu Slovákovi, jehož dělovka nedala Plškovi šanci.

Domácí na nic nečekali a ve 38. minutě si vytvořili tlak v útočném pásmu, ze kterého těžil po spolupráci s Bruncem Petr Dvořák a poslal Bobry podruhé v utkání do vedení.

Jen o pár vteřin později se do útočného pásma vrhnul David Vítek, jehož střelu Slovák viděl, vyrazil ji však pouze před sebe, kde puk pohotově dorazil za jeho záda Jiří Weintritt, a bylo to zase o dva góly.

Ve třetí třetině Bobři na nic nečekali a ihned po půl minutě zvýšili svůj náskok na 4:1. Domácí zasypali Slováka řadou střel, jedna z nich skončila za brankou, kde si kotouč našel Michal Hryciow a svižně ho zasunul podél tyčky do brány hostů.

V rozmezí 45. a 47. minuty došlo k několika potyčkám, které vyústili v několik vyloučení, včetně Slovákova desetiminutového trestu za nesportovní chování, což hostující hráč nesl velmi nelibě.

Hra začala být rozkouskovaná, nicméně z ničeho nic se hosté dostali k další brance, když Pavel Zedník díky šťastnému odrazu dostal kotouč do Plškovy svatyně

V 56. minutě se Nový Jičín dostal na dostřel díky brance Lukáše Bednáře, jehož dorážku po střele Motlocha nedokázal Lukáš Plšek zastavit.

Bobři nenechali na odpověď čekat ani minutu, když se do útočného pásma vrhli Dvořák s Pořickým, druhý jmenované předal puk Petrovi Dvořákovi, který střelou nad beton vrátil Bobrům dvougólové vedení

V 58. minutě domácí napsali definitivní tečku za utkáním, když se po kombinaci v útočném pásmu odhodlal ke střele Michal Žák a jeho střelu od modré zastavila až síť Slovákovy brány.

Roman Čechmánek (asistent trenéra HC Bobři Valašské Meziříčí): Chtěli jsme se předvést v co nejlepším světle, což se nám až na dva výpadky v zápase podařilo. Utkání jsme měli zcela pod kontrolou a hráli jsme hru, kterou jsme chtěli hrát a myslím si, že hráči se předvedli v prvním domácím utkání nejlíp, jak mohli. Ve středu v Kopřivnici budeme chtít navázat na hru, kterou jsme předváděli dneska a věřím, že hráči pro to udělají maximum.