Velkou příležitost odskočit Novému Jičínu měli Bobři v zápase s Kopřivnicí. Veškeré naděje jim ale utnul třígólový kopřivnický Tomášek, který svému týmu vystřílel vítězství za všechny tři body. Bobři budou mít šanci na reparát po Novém roce doma proti Porubě, na kterou už letos několikrát ukázali, že zahrát umí.
2. liga - skupina Východ 2017/2018, 32. kolo, sobota 30.12.2017
Kopřivnice
3:2
(0:1, 3:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 24. Tomášek (Stříž, Suchý), 33. Tomášek (Suchý, Vyčesaný), 37. Tomášek (Suchý, Stříž) – 15. Kývala (Žák), 31. Báchor (D. Varga, Pokorný). Rozhodčí: Holaň - Bojda, Mikler. Vyloučení: 7:7. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 3:2.
Kopřivnice: Hromada (Fendrich) – Heinzl, Stříž, Marek (A), Krutil, Mrowiec, Bail, Merenda – Červenka, Tomášek, Vyčesaný, Hrubý, Sluštík (C), Mach, Suchý, Bartošák (A), Pěnčík, Kofroň, Gola
Valašské Meziříčí: Bechný (Plšek) – Hajda, Báchor, Mikel, Horyna, Mar. Varga, Váňa, Žák – Brunec (A), Hořanský, Mir. Varga, Pořický (C), Peterka, Kývala, D. Varga, Dvořák, Martiník (A), Daněk, Pokorný

Úvod utkání patřil hráčům Kopřivnice. Ti se dlouho drželi v útočném pásmu, nedokázali však nějakým zakončením ohrozit Bechného. Na druhé straně vychytal před koncem čtvrté minuty duelu skvělým zákrokem Hromada Brunce, který se jej snažil překvapit bekhendovým blafákem. Těsně před polovinou zápasu došlo ke sporné situaci, kdy už se pomalu kopřivničtí hráči radovali ze vstřelené branky, když si mysleli, že spatřili kotouč ve svatyni Bechného. Rozhodčí byl ale opačného názoru, a tak stav zůstával nerozhodný.

Kopřivničtí hráči byli nadále více aktivnějším týmem a snažili se o vstřelení první branky utkání. Ta ale padla do té kopřivnické, když využil svého důrazu Martin Kývala a dotlačil kotouč za Hromadova záda - 0:1. I přes obdrženou branku byli stále aktivnější tatrováci. Jejich pokusy ale končily mimo svatyni Bechného nebo je kryl sám Bechný. Jednobrankový náskok vydržel Bobrům až do konce první periody, a tak odcházeli do šaten o něco šťastnější.

I nástup do druhé části patřil domácí straně a hráči Tatry se dočkali po čtyřech minutách vyrovnání. Martin Tomášek dostal kotouč na hokejku, když se před ním otevřela odkrytá část Bechného svatyně, s čímž si střelec domácích poradil a srovnal tak stav utkání - 1:1. Další nápor Kopřivnice řešili Bobři častými zakázanými uvolněními nebo jen vyhazováním kotouče do středního pásma.

I přes tlak soupeře to byli opět Valaši, kdo šel do vedení. Přesného zakončení se ujal Stanislav Báchor po spolupráci s Davidem Vargou a přidal tak druhou branku Valašského Meziříčí. Bobrům ale radost nevydržela dlouho, Kopřivnice po necelé minutě a půl opět zase srovnala stav duelu, když se podruhé přesně prosadil ranou z první Martin Tomášek - 2:2. Do konce druhé periody stihl Martin Tomášek zkompletovat hattrick. Na jeho ránu přesně do levého horního rohu neměl šanci Bechný zareagovat a kopřivničtí tak šli poprvé v duelu do vedení - 3:2 a vedení jim vydrželo až do konce druhé periody.

Hned na začátku třetí části předvedl svou pozornost muž v brankovišti Bobrů Bechný, když se před ním zjevil úplně sám Červenka, kterého vychytal. Valašské Meziříčí začalo být více aktivní směrem dopředu a začalo Hromadu zásobovat střeleckými pokusy. Ty ale brankář domácích i za pomoci spoluhráčů likvidoval.

Podobný scénář byl k vidění i ve druhé části třetí části, kterou ale navíc doprovodila řada vyloučení. Valaši to navíc zkoušeli v závěru bez brankáře, čímž ale pouze docílili hry čtyři na čtyři, když na trestné lavici pykal za svůj trest jeden z Bobrů. Pár sekund před koncem domácí Bail netrefil odkrytou branku Valachů, a tak stav zůstal po třetí třetině 3:2, což v konečném důsledku znamená, že Kopřivnice po dlouhé době bodovala a Valašské Meziříčí nevyužilo možnost bodově odskočit Novému Jičínu.