Jednoznačné utkání bylo k vidění na Bobří hrázi v zápase se Slezanem Opava. Domácí Bobři kontrolovali celý průběh duelu a nepouštěli Opavu k větším šancím. Nakonec se jim podařilo vstřelit pět branek a prolomit tak střeleckou smůlu z posledních dvou zápasů.
2. liga - skupina Východ 2017/2018, 22. kolo, středa 22.11.2017, Zimní stadion Valašské Meziříčí
Opava
5:0
(2:0, 1:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 3. Dvořák (Pořický), 10. Hajda (Studený, Pokorný), 27. Dvořák (Hořanský), 54. Mikel (Pokorný, Studený), 60. Váňa (Varga Mir., Mikel). Rozhodčí: Vrba – Maloušek, Král'. Vyloučení: 6:9, navíc Brunec (VAL) 10 min. OT a Wolf (OPA) 10 min. OT. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 239. Střely na branku: 34:21. Průběh utkání: 5:0.
Valašské Meziříčí: Plšek (Šurý) – Mikel, Váňa, Báchor, Horyna, Varga Mar., Hajda, Weintritt – Brunec (A), Dvořák, Pořický – Matějka, Daněk, Kývala – Pokorný, Studený (C), Martiník (A) – Varga Mir., Hořanský, Varga D. – Dalajka
Opava: Wanecki (Šafránek) – Kiss, Šindelář, Rudl, Tichý, Šindl, Chalupa (A), Slavík, Vilinskij – Rousek, Vítek, Horváth, Vaněk, Maxner, Wolf (A), Hartmann, Seidler, Černý (C), Malina

Úvod první třetiny byl ve znamení několika šancí Valašského Meziříčí. K té první se dostal Pořický, jehož pokus ale skončil jen na zadním mantinelu. Bobři se už ale mohli radovat o další dvě minuty později. Byl to znovu Pořický, kdo poslal na Waneckiho svůj pokus. S tím si dokázal brankář hostů ještě poradit a vyrazit před sebe. Na následnou dorážku Petra Dvořáka už byl ale krátký a Valaši tak šli jako první do vedení - 1:0. Opava mohla srovnat už o další dvě minuty později, když na se na Plška řítila skupina hned tří útočníků Opavy proti jednomu obránci. Plšek byl ale pozorný a kotouč dokázal vyrazit do rohu kluziště.

Pár sekund před polovinou první periody přidal druhou branku Bobrů Jiří Hajda, když dostal kotouč na modrou od Studeného a lehkým nahozením, které se odrazilo od pravé tyče Waneckiho svatyně vstřelil branku z kategorie těch šťastnějších - 2:0. Modrobílí se mohli ve 13. minutě radovat už z tříbrankového vedení. Pokus Miroslava Vargy po vyslání od Horyny do samostatného úniku ale dokázal zastavit pozorný Wanecki. Další průběh třetiny nabídl více přerušování a třetí branky jsme se již nedočkali. Do šaten tak odcházeli veselejší domácí Valaši.

Druhé dějství začalo stejně jako to první. Domácí Bobři vletěli na svého soupeře a dostali se do dobrých šancí. Gól z toho ale tentokrát nebyl. 27. minuta nabídla vyloučení Mikela. V následném oslabení ujel kolem mantinelu Hořanský a nádhernou žabičkou našel před brankou Petra Dvořáka, který už se nemýlil a uklidil puk přesně do levého horního růžku Waneckiho svatyně - 3:0.

Druhá polovina prostřední periody pokračovala jako celý průběh zápasu. Slezan se jen sporadicky dostával do nějakých šancí. Když už si hráči Opavy nějaké vypracovali, dokázal je zastavit v pohodě chytající gólman Plšek. Valašské Meziříčí se naopak dostávalo do drobných příležitostí, které ale vychytával bez problémů brankář hostů Wanecki. Bobři ani neměli kam spěchat a v pohodě si hlídali třígólový náskok, se kterým odešli i do šaten po konci druhé třetiny.

Valaši i ve třetí periodě pokračovali v kontrolování průběhu utkání a nepouštěli soupeře do žádných vyložených šancí. Když už se Slezan dostal k nějaké střele, byl v brance připravený Plšek, který si se všemi pokusy poradil. V polovině třetiny už se hráči Valašského Meziříčí radovali ze vstřelené branky. Hlavní sudí ale branku neuznal pro přihrávku rukou.

Bobři přesto nemuseli být vůbec smutní. O tři minuty později byla signalizovaná výhoda pro domácí. Tu nakonec hráči v modrobílých dresech využili a byl to Miroslav Mikel, kdo přidal čtvrtou branku svého týmu v zápase - 4:0. Druhá polovina třetí třetiny se nesla v duchu řady vyloučení. To poslední na straně Opavy dokázali Bobři přetavit v poslední pátou branku. Vladimír Váňa byl u odraženého kotouče jako první a poslal jej naposled za bezmocného Waneckiho – 5:0. Valašské Meziříčí si tak zpravilo chuť a doma si poradilo s Opavou jasným rozdílem pěti branek.

Jiří Weintritt (hlavní trenér, HC Bobři Valašské Meziříčí): Za vítězstvím jsme si šli od první minuty a brzdili nás jen zbytečné fauly. Za dnešní výkon musím pochválit celý tým. Všichni hráči dnes odvedli stoprocentní výkon.

Marek Harazim (hlavní trenér, HC Slezan Opava): Určitě jsme dnes přijeli do Valašského Meziříčí bodovat, s tímto soupeřem máme dobrou bilanci, takže jsme věřili, že sérii proher zlomíme právě tady. Jsme ale v takové krizi, že nám nejde ani obranná, ani útočná fáze. Útočníci zapomněli střílet góly, takže jsme tam, kde jsme. Musíme začít úplně od začátku, jenom dřít a věřit, že se některý ze střelců probudí, jinak se nikam neposuneme. Jsem zklamaný z toho, jak se nám teď nedaří a jak to teď u nás funguje. Gratuluji nicméně soupeři k výhře, výhra to byla bezpochyby zasloužená.