Bobři prohráli v Havířově

V A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - Bobři prohráli v Havířově. O výsledku prakticky rozhodla druhá třetina, kterou domácí vyhráli 3:0. Ale to už na světelné tabuli svítil stav 4:2, který stanovila třetina první. O branky Bobrů se zasloužili David Varga a Viktor Coufal. Havířov už své vedení nepustil a připsal si tři body za výhru.
2. liga - skupina Východ 2012/2013, 20. kolo, středa 28.11.2012
Havířov
8:2
(4:2, 3:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 1. Krisl (Pechanec), 8. Najdek (Prokop), 10. Kolařík (Pechanec, Stránský), 15. Krisl (Hegegy), 32. Mráz (Prokop, Pavlas), 35. Zientek (Stránský), 37. Rimmel (Prokop), 48. Pavlas (Pechanec, Prokop) - 12. Varga David (Varga Martin), 13. Coufal (Máša, Varga Miroslav) Rozhodčí: Mrkva - Mrákava, Řezáč Vyloučení: 5:6 Využití: 1:0 V oslabení: 0:0 Diváci: 1446 Střely na branku: . Průběh utkání: 3:0, 3:2, 8:2.
Havířov:  Daneček L. (od 40. Tomšů) - Prokop, Vydra, Krisl "C", Hegegy, Rimmel, Jaroch, Zientek, Jonáš - Sztefek, Najdek "A", Daneček J., Bursík, Kolařík, Pechanec, Potočný "A", Kasperlík, Stránský, Mráz, Kanko, Pavlas
Valašské Meziříčí:  Okáč (od 15. - 20. Slovák) - Ambruz "A", Bokroš, Coufal, Heča "A", Heža, Kolovratník, Kvapil, Lyzák, Machala, Máša, Mikel, Smetana, Vajda, Varga Miroslav, Varga David "C", Varga Martin, Voznica

Souboj s posledním týmem tabulky AZet nijak nepodcenil a do zápasu vlétl doslova raketově. Už ve 37 sekundě vyhrál Antonín Pechanec vhazování a puk nasměroval na Jiřího Krisla, který vyslal povedenou a především přesnou střelu od modré, se kterou si Okáč neporadil. Bylo to 1:0 a Okáč si ještě neosahal ani kotouč.

I přes rychlý vstup Havířova si hosté vytvořili dobré pozice. Hežova teč prověřila pozornost Danečka, stejně tak střela Davida Vargy, která havířovskému brankáři provětrala lapačku. V přesilovce si Bobři nevytvořili tlak, ale pokusili se obelstít Danečka obtočením se kolem tyčky, jenže brankář AZetu byl na místě včas. V 7. minutě měli Bobři největší šanci dosavadního průběhu. Miroslav Varga dostal ideální přihrávku na střed kluziště a ujížděl sám na Danečka. To byla ale chvíle havířovského brankáře, který jeho blafák odhalil a včas vložil ke své pravé tyčce beton, Varga už pak přes něj puk nepřehodil.

V 8. minutě se projevily zkušenosti Roberta Najdka, který se dostal před Okáče a ve vhodnou chvíli ho zmátl blafákem a bekhendem ho prostřelil – 2:0. V 10. minutě se do akce dva na jednoho dostala dvojice Antonín Pechanec a Jan Kolařík, druhý jmenovaný dostal ideální přihrávku a zakončil tak dokonale, že neměl brankář ValMezu žádnou šanci – 3:0.

Vše vypadalo jednoduše a na to, že Havířov bude dále deklasovat svého protivníka. Jenže v rozmezí 12. – 13. minuty se Bobři postarali o zápletku. Nejprve David Varga dokonale namířil svou střelu do horní části branky, puk se odrazil od boční tyčky do horní a zapadl do branky – 3:1. Bobři poté měli velké štěstí, když v brankovišti stál před odkrytou brankou Viktor Coufal a Libor Máša trefil pravděpodobně brusli svého spoluhráče – 3:2.

Hosté se těmito dvěma brankami dostali zpátky do utkání. Bohužel pro ně, ne nadlouho. Když nabídli Bobři Havířovu přesilovku 5 na 3, byl AZet neomylný. Po typické přesilovké akci si na modré čáře vyměnil puk Krisl a Hegegy, Jiří Krisl potom předvedl další ze svých povedených střel. Havířovský kapitán se trefil přesně mezi betony Okáče – 4:2. To už do branky putoval Jiří Slovák.Střídající brankář to měl, ale ihned těžké a pomohlo mu štěstí při střele čerstvé posily Havířova Petra Kanka, když trefil horní tyč!

V závěru třetiny ještě ve velké šanci přestřelil branku valašsko-meziříčský Coufal. Jelikož se brankář Slovák necítil po zranění ještě fit, vrátil se do svatyně hostů Okáč. Kasperlík se na úvod třetiny dral do šance, ale v zakončení chyběla přesnost. Ve 26. minutě vyslal Pechanec puk ke Kolaříkovi, který v samostatném úniku nakonec minul svou střelou branku. Pavlas i Daneček zatopili Okáčovi, ale nedokázali ho překonat.

Ve 32. minutě dostal Tomáš Mráz nádhernou přihrávku od Petra Prokopa za obranu Bobrů a Mráz zakončil do horní části branky – 5:2. Daneček se vyznamenal proti Mikelově střele svou vyrážečkou. Ve 35. minutě si diváci v Havířově opět mohli zakřičet „gól“, přesnou střelu předvedl Marek Zientek, když se trefil od modré čáry za záda Okáče – 6:2. O dvě minuty později pokračoval AZet v rozdělaném úkolu. Petr Prokop přihrál velmi svižnou přihrávku zpoza branky k pravé tyči Okáčovy branky Patriku Rimmelovi, který bleskurychle zakončil – 7:2.

Na třetí třetinu se do branky Havířovský postavil junior Ondřej Tomšů. Ten si první zákrok připsal až ve 46. minutě, když svými betony vyrazil střelu Lyzáka. Ve 48. minutě se dostal před brankáře Robin Pavlas, kterého prostřelil krásnou střelou zápěstím – 8:2. Voznica v šanci, když pálil z kruhu, trefil pouze mantinel za brankářem Tomšů. V závěru si ještě zahráli domácí přesilovku, ale ta se celku s AZ na hrudi vůbec nepodařila. Poslední střelu utkání vyrazil Tomšů Coufalovi.