V A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - Už pět zápasů v řadě nedokázali hokejisté Valašského Meziříčí vytěžit ze zápasu ani bod. Tentokrát se jim osudným stal soupeř ze Vsetína. Hostující hráči předčili domácí zejména ve střelbě a přechodu do útočného pásma. Také udělali méně chyb než domácí hráči. Vše se zlomilo již v první třetině, v té šli sice Bobři zásluhou Lukáše Bokroše do vedení, ale hokejisté Vsetína se nepoložili a zvládli třetinu na výbornou. Ve druhé třetině se sice domácí zvedli, v bráně hostů byl však pozorný Hromada, který pochytal veškeré šance domácích. V poslední třetině ještě přidali hosté dvě branky a tím upravili konečné skóre na 1:5.
2. liga - skupina Východ 2012/2013, 29. kolo, pondělí 10.12.2012
Vsetín
1:5
(1:3, 0:0, 0:2)
Branky a nahrávky: 3. Bokroš - 7. Vítek (Hruška P., Vrba), 12. Tesařík (Podešva), 19. Kubo (Tesařík, Podešva), 54. Zúbek (Vaněk, Mikšovský), 58. Brezáni (Kubo, Vrána). Rozhodčí: Koliba - Barteček, Moravec. Vyloučení: 7:6, navíc Voznica (VAL) 10min. OT. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: . Střely na branku: . Průběh utkání: 1:0, 1:5.
Valašské Meziříčí: Slovák – Ambruz, Bokroš, Heža, Kolovratník, Kvapil, Lyzák, Martiník, Mikel, Smetana, Schejbal, Šoula, Škůrek, Vajda, Varga Mir., Varga, D., Varga Mar., Voznica.
Vsetín: Hromada – Ščotka, Vrba, Vodák, Tesařík, Žák, Vrána – Mikšovský, Vaněk, Zúbek – Vítek, Hruška O., Hruška P. – Brezáni, Podešva, Kubo – Kajaba, Holík, Tobola.

Josef Málek (HC Bobři Valašské Meziříčí): Myslím si, že dnešní utkání jsme si prohráli první třetinou, když jsme k tomu přistoupili velmi špatně. Do druhé třetiny jsme si řekli, že budeme hrát důsledněji, budeme více bruslit, i když tam bylo spousta vyloučení, tak jsme se dostali do tempa. Bohužel ve třetí třetině za stavu 1:3 jsme neproměnili nabídnutou šanci a soupeř dokázal potrestat. Prostě jsme nedokázali proměnit nabídnuté šance, a proto jsme prohráli. Bohužel se motáme v nějakém kruhu, něco jsme urazili, jelikož kluci bojovali ty dvě třetiny. Myslím, že jsme byli více než vyrovnaným soupeřem, ale bohužel v důležitých momentech, kdy jsme měli šanci a mohli se dostat do zápasu, tak se nám to nepodařilo.

Viktor Hlobil (VHK Vsetín): Konečně jsme uhráli, nejenom s Valmezem tři body. Od zápasu, který jsme tady naposledy prohráli, jsme se trápili, jak herně, tak celkově. Vyhráli jsme sice doma některé utkání, ale spousty jsme jich prohráli. Dnes proto bylo strašně důležité, že jsme utkání dokázali vyhrát. Hráli jsme na čtyři formace a rozložily jsme síly na celý tým, protože na první lajnu byl poslední zápasy velký tlak. Z pětadvaceti branek dali oni třiadvacet a na jednu řadu to hrát nejde. Kluci už byli frustrovaní a otrávení, protože se jim nedařilo. Využili jsme dnes juniory, rozložili síly a to se vyplatilo. Valmez jsme přehráli fyzicky, svou bojovností a nasazením.