Z Frýdku-Místku vezou Bobři bod

V A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - Hokejisté Valašského Meziříčí vezou z Frýdku-Místku zasloužený bod . Cesta k bodovému zisku však nebyla nikterak jednoduchá, Valaši se sice ujali vedení obráncem Janem Hečou, ovšem ve druhé dvacetiminutovce v rozmezí dvou minut otočil domácí Frýdek-Místek skóre na svou stranu. V závěrečné třetině dokázali Bobři vyrovnat zásluhou Jakuba Voznici až v poslední minutě základní části a vynutil si tak prodloužení, ve kterém však prozměnu domácí hráči dokázali v poslední minutě prodloužení vstřelit vítězný třetí gól. Oporou hostí byl bezesporu brankář Jiří Slovák, který dokázal zlikvidovat velké šance domácích. Bobři tak po dlouhé době vezou z hostujícího ledu bod a doufáme, že body budou sbírat i na domácím hřišti.
2. liga - skupina Východ 2012/2013, 25. kolo, sobota 15.12.2012
Frýdek-Místek
3:2p
(0:1, 2:0, 0:1 - 1:0)
Branky a nahrávky: 38. O.Sluštík (Gogolka, Ovšák), 40. P.Slovák (O.Sluštík, Teper) - 11. Heča (D.Varga, Šoula), 60. Voznica (Kvapil, Bokroš) Rozhodčí:Šutara, Vengřín, Záviský Vyloučení: 4:7 Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2
Frýdek-Místek: Láníček, Chvostek, Ovšák, Ferenc, Gajda, Teper, Krutil, Kudláček, Tomis, Měkýš, P.Slovák, Rozum, Škatula, Gogolka, O.Sluštík, Kelner, J.Slovák, Kopún, J.Sluštík, Štubňa, Mamula, Jakubowski
Valašské Meziříčí: Slovák, Netolička, Ambruz, Bokroš, Heča, Kolovratník, Kvapil, Lyzák, Machala, Martiník, Maršálek, Prycl, Smetana, Šoula, Vajda, Mir.Varga, D.Varga, Mar.Vagra, Voznica

Do první šance se dostal v závěru úvodní minuty Jiří Slovák, ale svou šanci otevřít skóre zápasu nevyužil. Po další šanci frýdeckých hokejistů se puk otřel o konstrukci hostující branky. Úvodní čtyřminutovka byla v režii domácích, ale když se ani neujal ani pokus Ondřeje Měkýše, sledovali diváci na konci čtvrté minuty zápas bez jediného úspěšného střelce. Frýdeckým se nedařilo ani v rozmezí sedmé až deváté minuty, kdy hráli přesilovou hru. Udeřilo však na druhé straně a to v čase 10:27, kdy Jan Heča překonal Michala Láníčka a poslal Bobry do jednobrankového vedení – 0:1. Družina trenérů Vavrečky a Nečase byla i v dalších minutách aktivnější, ale vyrovnání stále nepřicházelo. V patnácté minutě měl na hokejce Ondřej Sluštík vyrovnání, ale s jeho pokusem ji hostující brankář poradil a tak úvodní dvacetiminutovku vyhráli hosté z Valašského Meziříčí 1:0.

Druhou periodu začali domácí aktivněji, ale vyrovnání se nedočkali ani při pobytu Voznicy na trestné lavici. Šancí na vyrovnání si domácí družina vypracovala dostatek, ale nervozita jim svazovala ruce. V polovině utkání byl blízko vyrovnání Jaromír Gogolka, ale s jeho jedovatou střelou si valašskomeziříčský brankář poradil a puk vyrazil. Nebýt však pohotového zákroku jednoho z hostujících obránců, mohli domácí skórovat do odkryté branky. O tom, že Jiří Slovák v brance Valašského Meziříčí byl oporou mužstva, svědčil i jeho další úspěšný zákrok, kterým sebral domácím borcům tutovku na vyrovnání. Na začátku 38.minuty se domácí příznivci přeci jen dočkali, když se na listinu střelců zapsal Ondřej Sluštík – 1:1. Pětašedesát vteřin před druhou sirénou poslal hostující mužstvo hlavní rozhodčí do čtyř a 14 vteřin před druhou sirénou se sportovní hala podruhé rozburácela, když početní výhodu využil přesnou ranou do horního růžku Petr Slovák a pomyslné misky vah převrátil na domácí stranu – 2:1.

Začátek třetí tercie přinesl několik vyloučení, ale ani jedno mužstvo nedokázalo skórovat. Šance na skórování si připravili jak domácí, tak hosté, ale oba brankáři byli pozorní. Něco málo přes pět minut před třetí sirénou nabral Michal Krutil dobrou rychlost, ale jeho nahrávku Petr Slovák nečekal a tak z nadějné šance nebylo nakonec nic. Necelé tři minuty před vypršením šedesáté minuty musel Michal Láníček ukázat svůj brankářský um proti velké šanci soupeře. Jenže na začátku šedesáté minuty se za jeho zády rozsvítilo červené světlo a Jakub Voznica poslal svou brankou zápas do prodloužení.

Josef Málek (Valašské Meziříčí): Nechci komentovat zápas, ale chtěl bych poděkovat klukům za jejich poctivý výkon. A za to, co dneska předvedli. Dnes jsme měli i trošičku toho štěstíčka pověstného. A doufám, že po zápase s Prostějovem a dnes s Frýdkem-Místkem si na ty body budeme šahat častěji.