Bobři přivítají Zubry z Přerova

V A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - Po delší době se hráči Valašského Meziříčí představí na domácím ledě. Soupeřem jim ve středu 9.1. od 18 hodin bude celek HC Zubr Přerov. Je tedy jasné, že Bobry nečeká vůbec nic lehkého. Dokáže Přerov zvítězit a předskočit Havířov na prvním místě? Nebo ValMez naváže na poslední utkání těchto soupeřů na ledě Valašského Meziříčí a zvítězí?

ValMez má za sebou další Valašské derby, které se hrálo v sobotu 5.1. na Vsetíně. Přestože se Vsetín dostal do dvou brankového vedení, druhá třetina začala lépe pro Bobry. Ti svého soka přehrávali a dokonce dokázali snížit na 2:1. Bohužel po té opět inkasovali a Vsetín už si vítězství nenechal ujít a zvítězil 5:2. Za Bobry se dokázali prosadit Jan Heča a kapitán David Varga. Vsetín ale tři z pěti branek vstřelil v přesilovce, jeden dokonce ve vlastním oslabení. Bobrům se vůbec v poslední době nedaří bránit svá oslabení a inkasují v nich spoustu branek. Příjde zlepšení již proti Přerovu?

To soupeř Bobrů, Přerov, má opačné starosti. Prohání vedoucí Havířov, na který nyní ztrácí pouhý bod. Nyní Přerov čekají dva venkovní zápasy na valašských ledech. Nejprve se představí ve Valašském Meziříčí a v sobotu zajíždí na Vsetín. V posledním kole se ale Přerov představil před vlastními fanoušky. Soupeřem mu byl celek Opavy. Během prvních 3 minut padly tři branky a domácí se dostali do vedení 2:1. Opava ale slepenými goly ve dvanácté a třinácté minutě zvrátila vývoj utkání a vyhnala na střídačku brankáře Petra Okáče, který se v letošní sezoně představil i v dresu Valašského Meziříčí. Přerov ale nic nevzdal a toto velmi zajímavé utkání dokázal opět otočit. Stalo se tak ve třetí třetině, kdy Opava vedla již 4:2. Přerov ale ukázal svou sílu a nakonec zvítězil poměrem 7:4. Největší zásluhu na výhře měl útočník Marek Ditrich, který si připsal 5 kanadských bodů za dvě branky a tři asistence.

Ditrich si již v této sezoně připsal 29 bodů (10+19), dalšími hráči, kterým se bodově daří, jsou Richard Brančík s 33 body (15+18) nebo Petr Sakrajda s 19 body (12+17) . Mezi obránci bodově přispívá stálice přerovské obrany Daniel Faltýnek s 13 body (3+10). Mezi tři tyče se nejčastěji staví extřinecký Martin Vojtek, který si drží průměr 2,33 branek na zápas.