Bobři vysoko podlehli Frýdku

V A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - Bobři přivítali celek Frýdku a zápas se jim vůbec nepovedl. Soupeř totiž uštědřil Valašskému Meziřičí dvouciferný debakl 10:1. Čestný úspěch Bobrů zaznamenal obránce Jan Heča.
2. liga - skupina Východ 2012/2013, 36. kolo, sobota 26.1.2013
Frýdek-Místek
1:10
(0:3, 1:4, 0:3)
Branky a nahrávky: 32. Heča - 4. Rozum (Ovšák), 9. Slovák P. (Ovšák), 14. Gogolka (Měkýš, Gajda), 22. Sluštík (Měkýš), 25. Škatula (Gogolka), 30. Slovák P. (Ovšák, Škatula), 33. Štubňa (Šimkovič), 48. Gajda (Gogolka, Slovák J.), 58. Teper (Kopůn, Štubňa), 59. Škatula Rozhodčí: Škrobák - Moravec, Vengřín Vyloučení: 7:6, navíc Krutil (FRM) 10 minut za úder do oblasti hlavy a krku Využití: . V oslabení: . Diváci: 121 Střely na branku: . Průběh utkání: 0:6, 1:6, 1:10
Valašské Meziříčí: Slovák (29. Netolička) - Ambruz, Bokroš, Coufal, Heča, Kvapil, Kolovratník, Lyzák, Martiník, Maršálek, Mikel, Prycl, Smetana, Vajda. Varga D., Varga M., Varga Mir., Voznica
Frýdek-Místek: Chvostek (Láníček) - Gajda, Teper, Měkýš, Ovšák, Krutil, Kudláček, Šimkovič, Gogolka, Sluštík, Škatula, Slovák P., Rozum, Kopůn, Suchý, Slovák J., Balčík, Štubňa

Úvod zápasu patřil frýdeckým hráčům, kteří se pokoušeli o vstřelení úvodní branky a domácí Bobry do žádné šance nepouštěli. Do útočné třetiny se domácí hráči poprvé podívali na konci třetí minuty, ale nic nevymysleli. To v polovině čtvrté minuty na druhé straně nedokázal valašskomeziříčský brankář udržet nahození Milana Ovšáka a kapitán Frýdku-Místku Petr Rozum byl velmi důrazný a dotlačil puk až za brankovou čáru – 1:0. Zvýšit náskok mohli hostující hráči v páté minutě při pobytu Ambruze na trestné lavici, ale z početní výhody nebylo nakonec nic. Když už se domácí dostali do útočného pásma a do šance, tak jejich naděje na úspěch zhatil Daniel Chvostek v brance Frýdku-Místku. Na začátku 9.minuty se domácí dostali do šance, ale Hečovo sólo skončilo u Milana Ovšáka, který vyslal do úniku Petra Slováka, který se při zakončení nemýlil a svého jmenovce v brance domácích prostřelil – 2:0. Frýdečtí si po dvou vstřelených brankách zahráli dokonce dvojnásobnou početní výhodu, ale v té se prosadit nedokázali. V čase 14:00 Ondřej Měkýš vyslal puk na útočnou modrou, kde si na něj počkal Jaromír Gogolka, který vyhnal všechny pavouky z domácí branky přesně mířenou střelou do horní části Slovákovy branky – 3:0. Další šance na skórování přišla z hole Milana Gajdy, ale pokus našel domácí brankář ve své výstroji. Další šance, které si hostující družina vypracovala další branku nepřinesla a tak po úvodních dvaceti minutách vedli Vavrečkovi svěřenci 3:0.

Začátek druhé dvacetiminutovky patřil opět červenobílým, kteří po úvodních čtyřiačtyřiceti vteřinách druhé třetiny se už začali radovat z další branky, ale té podle názoru hlavního rozhodčího dosaženo nebylo, když nakonec zazvonila jen tyč. O minutu později se už slavilo, když Ondřej Sluštík vyslal svůj projektil nad vyrážečku domácího brankáře a ten byl na jeho zakončení krátký - 4:0. Frýdečtí byli při chuti a v čase 22:26 se dočkali další branky. Ta ovšem neplatila a za katr putoval Petr Škatula za držení hole. Při hře s jedním hráčem v poli navíc byli domácí blízko branky, ale Ambruzův pokus skončil na tyči. Na tuto šanci přišla odpověď ve 25.minutě, kdy si Petr Škatula položil domácího brankáře a s přehledem zakončil na 5:0. O tom, že frýdecká družina byla při chuti, svědčily i další šance, které však brankář Valašského Meziříčí pochytal. V polovině utkání vyslal Petr Škatula z obranné třetiny puk až na útočnou modrou, kde se ho ujal Milan Ovšák, který hned z první posunul puk na Petra Slováka, jenž nedal přesnou ranou žádnou šanci domácímu brankáři – 6:0. Po šesté inkasované brance vystřídali Bobři brankáře a do branky se postavil Netolička. Na začátku dvaatřicáté minuty se domácí hráči přeci jen dočkali, když se Jan Heča trefil parádně pod víko Chvostkovy branky – 1:6. Odpověď přišla o sto vteřin později, kdy Tomáš Štubňa pálil ostrými při signalizované výhodě – 7:1. V dalších šancích obou týmů byli brankáři pozorní a tak se skóre neměnilo. Na začátku 39.minut mohl Milan Gajda potrestat zaváhání domácí obrany, ale Netolička mu puk vypíchl a tak do druhé sirény už další branka nepadla.

Závěrečná dvacetiminutovka byla opět v režii frýdeckých hráčů. Domácí ovšem nezůstali nic dlužní a na konci 45.minuty se Ambruz zjevil sám před Chvostkem, ale ten jeho pokusu odolal. Další změnu stavu zápasu přinesla polovina 48.minuty, kdy dělovku Milana Gajdy od modré domácí brankář nedokázal nijak zneškodnit a puk skončil za jeho zády – 8:1. Možnost snížit náskok frýdeckých hokejistů měla domácí družina při vyloučení Kudláčka, ale během té si moc šancí při pobytu v útočném pásmu nevytvořili. Osm minut před třetí sirénou si Michal Krutil vykoledoval trest na 2+10 minut za zásah do oblasti hlavy a krku. Ve zbytku utkání nebylo o šance nouze, ale ani jeden brankář nechtěl soupeři dovolit skórovat. Čtyři minuty před závěrečnou sirénou Milan dostal do šance, ale byl domácím Bokrošem zastaven nedovoleně a hlavní rozhodčí bez váhání nařídil za hákování trestné střílení. V tom sám Gajda neuspěl, když mu sjel z hokejky. Blízko desítky se ocitli frýdečtí dvě minuty před koncem, kdy nejprve Kopúnovu střelu ještě domácí brankář vyrazil, ale na dorážku Jakuba Tepera byl již krátký – 9:1. O tom, že hokejisté Frýdku-Místku zvítězí dvojciferným skórem, rozhodl v poslední minutě utkání Petr Škatula, který stanovil na konečných 10:1.